Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

16 Eylül '12

 
Kategori
Spor
Okunma Sayısı
1945
 

Galatasaray formasına yapılan yanlış!

Galatasaray formasına yapılan yanlış!
 

Çorum GS Store


Bir ay kadar önce Galatasaray'ın formasında Türk Bayrağı olmadan Store'larda satışa sunulması "rezaleti" ve türlü pazarlama hataları yapılan -çay ocağı kıvamında- GS Store'lar hakkında "Bu 'rezalet' üfleyerek sönmez!" ve "GSçayocağı kıvamlı STORE'lar" başlıklı iki yazı yazmıştım. Linklerini yazının en altında vereceğim, lütfen bakınız.

İkinci yazımızın içinde bir cümle Çorum GS Store'a da dokundurmuştuk ki Çorum GS Store sahibi Sayın Ahmet Saim Çıbıkçı'dan cevap geldi. Aynen kopyalayıp yapıştırıyorum:

"bu yazıyı yazan arkadaşı kutlamak lazım sanırım..güzel edebiyat yapmış..fakat 2 tane Gs Store sorarak, hiçbir resmi kuruma sormadan bişiler yazması ne kadar adaletli.? bayrak mevzuna aydınlık getiriyim: bayraklar zaten Gs Store'larda basılacaktı..ancak nike firmasının gönderdiği bayrakların arkasındaki yapıştırıcı kısmı formayı tutmadığı için şuan bayrak basımı yapılamamaktadır.!bilip bilemeden konuşmayın lütfen.!! başta Nurettin Bey ( Gs Store genel CEO'su) olmak üzere kulübün ne kadar çaba harcadığını bilmeden bunları yazmak GALATASARAYLILIĞA, GALATASARAY AHLAKINA ne kadar sığar takdiri size bırakıyorum... daha detaylı bilgi almak istiyorsanız 05XX XXX XX XX numaralı telefonu arayabilirsiniz.! unutmayın BİLMEMEK AYIP DEĞİL; "ÖĞRENMEMEK" AYIP.!! Çorum Gs Store Sahibi Ahmet Saim ÇIBIKÇI.!!!"

Aslında Sayın Çıbıkçı, beni gerçekten kutlamalıydı. Ona da yazdığım gibi; hanginiz bugüne kadar bir kulübün formasına bayrağını sonradan ve satış mağazalarında bastığını gördünüz? Böyle rezalet olur mu? Adidas 2008'de böyle mi yaptı? Hiç gittiniz mi Fenerium'lara? Vitrinlerdeki bayraklı formaları gördünüz mü? Ne demek GS Store'larda basılacaktı? Bilmiyorduk sayesinde öğrendik, bir rezalet daha varmış: Nike firmasının gönderdiği bayrakların arkasındaki yapıştırıcı da formaları tutmamış! Formayı yapan Nike, bayrağı gönderen Nike, ee, nasıl oluyor da tutmuyor? Rezalet değil, dik alası!

Resmi kurumlara sormadığımı söylüyor, GS Store'lar çakma/korsan ürün mü satıyorlar? Devlet Planlama Teşkilatına mı soracaktım? Sadece onlara sormadım, ancak sadece onlara sorsam bile bunlar Galatasaray kulübünün resmi satış yeri değiller mi?

Çay ocağı kıvamında Store'lar diye yazdığım için bana alınan Sayın Çıbıkçı'ya sordum, kendisinden hala cevap bekliyorum: Çorum GS Store kaç metrekare? Hatta GS Store'ların tamamı kaçar metrekare? Açıklayabilecek var mı? Biz mecbur muyuz kümes gibi dükkanlarda sıkış tepiş ürün bakmaya "çalışmaya"?

Ben 40 yıldır "sadece" Galatasaraylıyım, Sayın Çıbıkçı gibi Galatasaray adından para kazanmıyorum! Ben farklı olarak Galatasaray'ın para kazanmasını istiyorum! Armamıza, adımıza ve formamıza da sahip çıkıyorum! Hepimiz sahip çıkmalıyız!

İsyanım hata yapılmasına değil. İsyanım, bunun sorumlusu her kim/kimlerse görevden alınmaması, istifa etmemesi veya herhangi bir anlaşmanın fesh edilmemesi. Galatasaray forması bu kadar ucuz değildir, yapanın yanına kalamaz!

****

http://blog.milliyet.com.tr/bu--rezalet--ufleyerek-sonmez-/Blog/?BlogNo=374080

http://blog.milliyet.com.tr/gs-cay-ocagi-kivamli-store-lar/Blog/?BlogNo=374260

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 293
Toplam yorum
: 469
Toplam mesaj
: 44
Ort. okunma sayısı
: 1060
Kayıt tarihi
: 07.11.08
 
 

Sporun bir kavgadan çok; ahlak, mücadele, eğitim, zeka ve dürüstlük olduğuna inanıyorum. Doğaya, ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster