Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 

26 Şubat '17

 
Kategori
Futbol
Okunma Sayısı
1233
 

Galatasaray'ın başına neden Raşit Çetiner'i getirmediniz?

Galatasaray'ın başına neden Raşit Çetiner'i getirmediniz?
 

İgor Tudor'un Raşit Çetiner'den daha iyi bir tercih olmadığını anladığınızda, iş işten geçmiş olacak.


Gerçi göreve geldiği günden beri yaptığı teknik direktör seçimleriyle bu işten ne kadar anladığını (!) ortaya koyan bir yönetime, şunu sormak abesle iştigal etmektir ama... Ben yine de milyonlarla Galatasaraylı adına sormak istiyorum: Galatasaray'ın başına neden Raşit Çetiner'i getirmediniz?

- Bülent Ünder, Bülent Korkmaz gibi camianızdan çıkan teknik adamlar bile sizinle çalışmak istemediği, teklifinizi reddettiği için, nasılsa o da bizi geri çevirir, endişesiyle mi Raşit Çetiner'le görüşmediniz? Eğer mesele buysa... Çetiner, çağrıldığı takdirde, seve seve takımın başına geçeceğini geçtiğimiz günlerde açıklamıştı. Öyleyse gerekçeniz bu olamaz.

- Şu an takımı yöneten İgor Tudor, Daha çok mu Galatasaraylıdır Çetinerden? Sarı kırmızılı renklere daha mı bağlı, daha fazla mı aşıktır Raşit hocadan? Bu soruya da cevabınız evet olamaz. Çünkü Tribünlerin "Raşit Baba"'sı, Galatasaray sevdasında da tur üstüne tur bindirir adı geçen kişiye. 

- Takımı emanet ederken kendisine tercih ettiğiniz İgor'un futbol bilgisi mi, oyun kültürü mü, taktik, stratejik becerileri mi, insan psikolojisine hakimiyeti mi daha üstündür ki; Raşit hoca yerine o genç adamda karar kıldınız? Kariyerleriyle futbol geçmişleri kıyaslandığında; bu tür yaklaşımların da doğru ve haklı olmadığı çabucak anlaşılır. Çünkü Çetiner, çok daha iyi bir futbol adamıdır Tudor'dan.

- Herhalde Hırvat hocanın, futbolumuzu Çetiner'den daha iyi bildiğini, daha yakından tanıdığını da söylemezsiniz. Böyle bir söyleme kargaların bile güleceği futbola gönül vermiş herkesin malumudur.

- Sözleşme yaptığınız şahıs, futbolun aktüalitesini, gelmişini, geçmişini, oyun içi/oyun dışı varyasyonlarını, endüstriyel gelişimiyle dönüşümünü mü daha iyi anlayıp uygulamış bizim hocadan? Yoksa profesyonelliğiyle iş ahlakı mı daha üstündür? Hiç sanmam. Böyle bir durum da yok ortada.

- Raşit hoca hiçbir ekonomik taleple, parasal miktarı da şart koşmadığına göre... Onun Tudor'dan daha maliyetli, daha pahalı olduğunu da öne süremezsiniz.

- Tudor'un Teknik ekibiyle yardımcıları daha iyi, daha donanımlı olduğu için mi çalışmadınız Raşit hocayla? Görünürde bunu doğrular  hiçbir işaret de olmadığına göre...

Tamamen keyfi, bütünüyle popülist bir yaklaşımla İgor Tudor'u Raşit Çetiner'e tercih ettiniz demektir. Şimdiye dek çalıştığınız - verdiğiniz sözleri tutmadığınız için ayrılan Mustafa Denizli hariç - antrenörlerin hali ortadayken; size daha fazla şey sormak anlamsız... Yaptıklarınız yapacaklarınızın teminatıdır çünkü. İgor da sırası geldiğinde, başarısız teknik adamlar kervanınıza katılacak!

Ben kahin değilim. Bu sonuç, yöneticilik geçmişinizin eseri!

Not: Yazıda kullanılan görsel internetten alınmıştır.

Erdal Ceyhan bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
Toplam blog
: 1183
Toplam yorum
: 3428
Toplam mesaj
: 72
Ort. okunma sayısı
: 1550
Kayıt tarihi
: 30.01.11
 
 

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım 1997 mezunuyum. Anadolu Üniv..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster