Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

04 Mayıs '12

 
Kategori
Futbol
Okunma Sayısı
897
 

Galatasaray'ın Yüzünü Güldüren, Beşiktaş'a Tebrikler

Galatasaray'ın Yüzünü Güldüren, Beşiktaş'a Tebrikler
 

 • Beşiktaş’ı tebrik etmek lazım… Uzun zaman olmuştu, Beşiktaş bu denli istekli top oynamamıştı. Gerçi Beşiktaş’ın öyle aman aman öldürücü atakları yoktu. Bu güne kadar izlediğim Beşiktaş, doğru düzgün atak yapamayan, gereksiz top çeviren bir takımdı. Aslında dün de pek farklı bir Beşiktaş yoktu sahada ama daha bir azimliydi Beşiktaş. Maç boyunca Fenerbahçe’nin öyle rahat rahat atak yapmasına izin vermedi. Özellikle ikinci yarı Fenerbahçe, Beşiktaş defansını şöyle adam akıllı bir kez bile geçemedi. Tam da bu nokta da Egemen’e ayrı bir parantez açmak gerekiyor. 90 dakika boyunca bütün hava toplarının tek hakimi Egemendi.
 •  
 • Ya Fenerbahçe!
 •  
 • Fenerbahçe her zamankinden farklı bir oyun oynamadı. Sadece karşısında daha dirençli, daha mücadeleci bir Beşiktaş vardı ve Fenerbahçe’ye karşı biraz dirençli olmak, biraz mücadele etmek yetiyormuş demek ki. Fenerbahçe sezon başından beri doğru dürüst top oynamadı. Gerek başındaki belalar olsun, gerek kamuoyu baskısı olsun, bu sebeplerden dolayı Fenerbahçe’den öyle aman aman bir futbol beklemek yersiz. Bunca badirenin ardından halen şampiyonluk şansını sürdürebiliyorsa Fenerbahçe, dünde yazmıştım, şapka çıkartmak gerekiyor Fenerbahçe’nin çabasına.
 •  
 • Maç hakkında söylenebilecekleri tek cümlede özetleyecek olursak “Fenerbahçe, karşısında biraz dirençli bir Beşiktaş bulunca maçı rakibine teslim etmek zorunda kaldı”. Hepsi bu…
 •  
 • Bir önceki gün, bir taraftan Fatih Terim, diğer taraftan Şenol Güneş oynadıkları maçın yorumunu yaparken sürekli bir yerlere göndermelerde bulunuyorlardı. “Sezon sonu gelsin görüşeceğiz” minvalinde göndermelerdi. Onca badireler atlatmış Fenerbahçe tek kelam laf etmezken, derdi tasası olmayan Galatasaray ve Şampiyonlar Ligine gitmiş Trabzonspor vaheyla kopartıyor. Tabii ki anlaması zor. Aslında anlamaı kolay da, zor diyorum. E tabii ki, hiçbir derdi olmayan Galatasaray bu vaziyette şampiyonluğu Fenerbahçe’ye kaptırırsa, pek bir gülünç olacaktır. Şimdiden muhtemel bir şampiyonluk yitiminin sonrasında yatılacak çamurun zemini hazırlanıyor. Yoksa dertleri nedir? Her ağızlarını açtıklarında Fenerbahçe’yi hedeflerine koyuyorlar.
 •  
 • Hadi bakalım, alın işte yine avantaj Galatasaray’da. Ağlamaya, sızlamaya gerek yok. Hakemlere saldırmaya gerek yok. Madem bu denli ahlâk erdem sahibisiniz, Beşiktaş’a attığınız ofsayt gol için neler buyurmaktasınız? Ara sırada bu hakem yanlışlıkları başkalarına yarasın, hep Galatasaray’a yarayacak değil ya…
 •  

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Merhaba Nihat bey... Ben maç seyretmeye gidince nedense hep gülen Fener oluyor... Evde olursam Fener gülemiyor... Düz tabanlık bende... Sevgiler.

KUYUCAK 
 04.05.2012 9:31
Cevap :
Aynen dediğiniz gibi oluyor Hasan Bey. Selamlar Saygılar  04.05.2012 12:41
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
 
Toplam blog
: 1509
Toplam yorum
: 3024
Toplam mesaj
: 195
Ort. okunma sayısı
: 1134
Kayıt tarihi
: 07.08.07
 
 

Yazarım... Okurum... Öğrencilik yıllarımda çok yazdım... Kompozisyon derslerinde yazdım... Duvar ..

 
 
Yazarı paylaş
 • Tümünü göster