Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

17 Mart '10

 
Kategori
Spor
Okunma Sayısı
580
 

Galatasaraylı olarak kıskanıyorum!

Galatasaraylı olarak kıskanıyorum!
 

GalatasarayStore


Galatasaraylı olmanın bir keyif olduğunu, asil bir his olduğunu düşünüyorum. Bunun yanı sıra, her "Galatasaraylı'yım" diyenin de Galatasaraylı olmadığını.. Bununla ilgili yazılarım var zaten, tekrar yazmayacağım.

(Bakınız: http://blog.milliyet.com.tr/Galatasarayli_olmak__adam_olmaktir_/Blog/?BlogNo=163284)

Ancak tüm güzelliklerine rağmen itiraf ediyorum ki; Beşiktaş'ın ve fenerbahçenin kıskandığım yönleri var. Aklınıza hemen stad, tesis mesis vs. gelmesin.

1.Nerede güzel bir alışveriş merkezi olsa orada mutlaka ve güzel bir yerinde fenerium var ancak GalatasarayStore yok. Varsa bile çoğu çay ocağı kıvamında, sıkış tepiş küçük bir dükkan şeklinde. Örnek; Ankara Ankamall, Kentpark (yok), Soysal Pasajı vd.. Hiç Ankamall GalatasarayStore'da eşofman denediniz mi siz?! Ayrıca bu "store" da nedir yahu?

2.Kartalyuvası ve feneriumlarda formaların "arkasında futbolcu isimlerinin orjinal yazılmışını" alabiliyorsunuz ancak GalatasarayStore'da yok. Ya da alıp kendimiz yazdırıyoruz ki bu da formaya zarar veriyor ya da iki yıkamada parça parça oluyor. Kendi ismimi yazdırabileceğim güzel bir sistem de yok. Yok eğer "böyle bir sistem var ama ben bilmiyorsam" bu da bir sorun değil midir? Formayı alıp, başka bir yerde isim yazdırıyorsunuz. Güzel yazdı yazdı, yazmadı yapacak bir şey yok, halihazırda formayı satın aldınız zaten!

3.Reklam alınmasına bir şey diyen yok ama formanın isim yazması gereken yerinde kocaman "ülker" yazıyor ya, hadi gelin de alın! Beşiktaş ve fenerbahçede böyle bir uygulama yok. Gidin mağazalara, ister futbolcu ismi yazılmışını alın, isterseniz isminizi sırtınıza (belinize değil) yazdırın.

4.Galatasaray'ın daha doğru dürüst bir marşı bile yok! Kanunla çalınan "cim bom Galatasaray, Galatasaray şampiyon" gibi "alaturka" dışında.. Stadlar bu alaturkaya göre değil. Hep beraber söyleyebileceğimiz gençlik marşı gibi bir şey yapılmalı. Düzenlenemez mi böyle bir yarışma? Milyon euroları vermeye gelince veriyoruz da bunu mu yapamıyoruz? Oğlumuzu Galatasaraylı yaparken (ki başka bir ihtimal yok) hangi marşlarla coşturacağız? Cep telefonuna hangi marşı koyacağız? Taklit maklit dediler ama Kıraç'ın fenerbahçe için yaptığı 100. yıl marşı gibi marşa benzeyen bir marşımız var mı?

Kıskanıyorum kardeşim, var mı? Eğer bu bir rekabetse, bu bir yarışmaysa, burada da var olacaksınız! Alaturka anlayış, alaturka yönetim.

UltrA'lar ne iş yapar bunu da anlamış değilim.. Şimdi bi de siyasete ısınıyorlar anlaşılan..

Saygılarımla..

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Yazılarınızı okuduğumda şaşırarak gördüm ki, sadece ''Fenerbahçe'' için özellikle küçük harfle ''fenerbahçe'' olarak yazıyorsunuz. Sizin gibi eğitim sektöründe çalışan ''eğitimli'' birisi için ilginç bir durum...! Tabii ki, istediğiniz gibi yazmakta özgürsünüz... Saygılar.

Şevket Onat 
 21.03.2010 0:14
Cevap :
İkinci bir emre kadar devam edecek Sayın Onat. Ancak belirtmeliyim ki bu durum sadece "fenerbahçe" kelimesi için geçerli değil. Saygılarımla..  21.03.2010 15:29
 

Kıraç'ın FB marşı ünlü 1 mayıs marşını andırıyor ama ne olursa olsun duyunca tüylerim diken diken oluyor. Çünkü 1 mayıs marşı ile çok sloganlar atıp çok eylem yaptık. Fenerbahçe farkıda böyle bir şey işte. Aslında işin özü bu üç takım birbirine o kadar muhtaç ki. Bugün Gs nin olmadığı bir futbol arenasında FB'nin bir anlamı olurmu? Diyalektiğe göre zıtların birliği bir birlerine anlam yükler ve onu yüceltir. Saygılar.

Ali İhsan UĞUZ 
 18.03.2010 17:07
Cevap :
Tek fenerbahçe farkı bu olsun aydın dostum, aman diyim! :)) Bence, keşke FB olmasaydı, bizim nasılsa rakiplerimiz var: Barcelona, R.Madrid, M.United, Milan vd. :)  19.03.2010 1:36
 

Fenerbahçeliyim ve hangi takımı tutarsak tutalım taraftar olmak böyle olmalı. S.dik yarışna girip, kahve muhabbetlerine dönen kısır tartışmalar yerine, her takım taraftarı sizin gibi, takımı için güzel olanı açık yüreklilikle isteyebilmeli. FB veya BJK taraftarı olan bilinçli insanlara sorsanız, mutlaka GS'de kıskandıkları sayısız özellik, olgu vardır, önemli olan görev sahiplerinin bu tür öneri ve kaygılara kulak kesilip, bilinçli taraftarın isteklerini yerine getirmeleri. Yapıcı ve somut yaklaşımınızdan dolayı bir spor sever olarak sizi tebrik ediyorum. Saygılar

Can Amura 
 18.03.2010 14:33
Cevap :
Ben de güzel yorumunuzdan dolayı teşekkür ediyorum Sayın Amura.. Saygılarımla..  18.03.2010 15:44
 

Hasta bir galatasaraylı olarak tüm yazdıklarınızın altına imza atıyorum. Formanızı orjinal yazı yazdırmak istiyorsanız, Optimum alış veriş merkezindeki taraftarstore gidin orda yazıyorlar ben daha 1 ay önce yazdırdım:)) Gerçekleri tarih yazar ama bu tarihe uygun bir marşıda yazdırmak lazım doğru. Bende kıskanıyorum sormayın inşallah yapılacak güzel bir marş. Selamlar...

Başak Özdemir 
 18.03.2010 10:14
Cevap :
Değil mi ya Başak Hanım! 100 küsür yıllık bir kulüp ama daha doğru dürüst bir marşı yok. O yazdırdığınız yazı, sırtınıza yapışıyor ve bir kaç yıkamada kenarlarından dağılıyor. Aksi durumda beni de haberdar ederseniz ben de oraya gider, bir isim yazdırırım. Kıskandıranları da tebrik etmek lazım tabii :) GalatasarayStore'dan memnun değilim. O kadar fiyata o muamele, o ürünler..  18.03.2010 12:43
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 293
Toplam yorum
: 469
Toplam mesaj
: 44
Ort. okunma sayısı
: 1060
Kayıt tarihi
: 07.11.08
 
 

Sporun bir kavgadan çok; ahlak, mücadele, eğitim, zeka ve dürüstlük olduğuna inanıyorum. Doğaya, ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster