Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

19 Temmuz '07

 
Kategori
Alışveriş - Moda
Okunma Sayısı
473
 

Gardırobunuzda kimi saklarsınız?

Gardırobunuzda kimi saklarsınız?
 

Hep anlatılır. Adam eve gelir, kadının gardırobuna doğru hışımla gider. Sinirli bir halde açar ve birlikte olduğu kadına ‘’ oradaki kimmmm’’ diye sorar? Kadınlar da bunu sıkça yapar ama bu pek dillendirilmez. Çünkü onlar genellikle rakibini yatakta yakalar. Eşler arasında bu ilginç dedektiflik yarışından ben bir fantezi üreterek, yeni bir moda akımı başlatmak istiyorum.

Her kadının içinde bir erkek, her erkeğin içinde bir kadın vardır. Bu illa birlikte yaşadığımız kadın ya da erkek değildir. O bizim sır gibi sakladığımız, özenle koruduğumuz kahraman içimizdedir. Korunaklı bölgemizde ona bir yer ayırıp orada sessizce bizimle olmasını bekleriz

Bazen o içimizde sessiz durmaktan bıkarak, ikili hayatımızın içine girdiğinde ortalık toz duman olur. İkili hayatın üzerine kara bulutlar çöker.

Durgun duran beraberlik denizinde ortaya çıkan cazip bir balık (kahramanımız) , denizi karıştırmaya, dev dalgalar oluşturmaya başlar. Kadın ve erkek, hemen yüzme dersleri almaya (psikologlara ve evlilik danışmanlarına) gider.

İşte o korunaklı yerde sessizce duran bay ya da bayan kahramanımız (!) , bir gün gardırobumuzdaki elbiselerin arasından muhatabına ‘’ aaa.. siz misiniz? Şimdi ne olacak? Ben geçerken bir uğramıştım. Bu dolapta ne işim var? ‘’ gibi saçmalamalarla vakit kazanıp oradan son hızla tüymeyi hesaplar kuyruğu titretmeden.

İşte bu fanteziden yola çıkarak yeni bir moda akımı başlatıyorum.

Kadınlar içlerindeki o sır erkeği, bundan böyle en azından giyimleriyle özel gardırobuna alma hakkına sahip olacaklar. Bu Brad Pitt’in bir filmdeki giysisi, Richard Gere’nin bir elbisesi, Sanatçı hayranı kadınlar için Salvador Dali’nin kıyafeti, müziksever kadınlar için Frank Sinatra’nın bir giysisi olabilir.

Erkekler için içlerindeki kadın Madonna, Marilyn Monroe, Angelina Jolie ya da başka bir kadınsa o kadını temsil eden bir giysiyi gardıroplarına koyma hakkı olmalıdır. Ve her ikisi de birbirlerine ‘’Bak sevgilim, gardırobumda Brad var.’’ Erkek ise ‘’ ne yapalım yani benim gardırobumda da Angelina var ‘’ diyebilmeli. Bu benim başlattığım moda akımının yaygınlaştığını bir düşünün. İçimizdeki kadın ve erkek, evdeki yasal konumunun bilinciyle üçüncü bir kişi olarak hayatımızdaki yerini alacak. Kadın ya da erkek sıkıldığında birbirlerini değil, gardıroblarında yer alan kahramanlarının giysilerini değiştirecek. Evet bu yeni moda akımının sloganını bulalım.

‘’ Gardırobunuzda ona yer açın. İçinizdeki sevgiliye her an dokunun !’’

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Uygulamak zor gibi, evde zor anlar yaşar her iki tarafta diye düşünüyorum ama olsun güzel düşünce entersan,zaten moda,tasarım işinin içide olanların yaratıcı zekaları bence çok yüksek,mesela tv de seyrttim, can ataklı nın kızı tuana gibi, kendinize iyi bakın en derin sevgi ve saygılarımla..

Mehmet EREN 
 19.07.2007 22:04
Cevap :
Yorumunuza çok teşekkür ederim Mehmet bey. Sevgiyle kalın.  20.07.2007 0:06
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 54
Toplam yorum
: 228
Toplam mesaj
: 66
Ort. okunma sayısı
: 1522
Kayıt tarihi
: 21.06.07
 
 

23.05.1974 İstanbul doğumluyum. Mediha Yener Moda Okulu'ndan stilistlik ve modelistlik sertifikaları..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster