Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

07 Ocak '10

 
Kategori
Blog
Okunma Sayısı
1306
 

Garı arıyom

Garı arıyom
 

Yok


İşimiz bitmiş ve akşam olmuş. Pansiyonun geniş salonundayız. Herkes yemeğini yemiş; arkadaşlardan bazıları kâğıt oynuyor, bazıları da televizyon seyrediyor; şantiye hayatı böyle işte. Ben de ufak masada hem dizüstünün şarj olmasını bekliyorum, hem de Milliyet Blogdaki yazıları okumaya çalışıyorum. Çallı İpram başıma dikildiğinden kendimi yazılara tam olarak veremiyorum. İpram iyi çocuk, hoş çocuk, çalışırken güzel de iş çıkarıyor ama biraz safça. “Abi şu ne, bu ne?” diye sordukça sabırla anlatıyorum ama gelin bir de bana sorun.

Diğer çocuklar internet kurdu. Akşamları internet kafelere gidip çetleşiyorlar. İpram da onlara özeniyor ve ille de öğrenecek.

“Abi bu kim?”

“O mu? Siteden arkadaş, Ahmet Balcı ama sen tanımazsın!”

“Ya bu kim abi?”

“O benim ülen, tanımadın mı?”

“Ya bu ne abi?”

“O Google arama motoru İpram. Neyi arayıp bulmak istiyorsan yazıyorsun, şak diye buluyorsun!”

“Neyi istersem buluyor muyum abi?”

“Tabii len!”

“ ‘Garı arıyom’ diye yazsana abi!”

Yaa, işte böyle dostlar. Şu internet hayatımıza girdi gireli biraz acayipleştik. İpram’ın suçu ne? Geçen akşam alışverişe çıkmam lazımdı; dükkânlar ha kapandı ha kapanacak. Acele etmem lazım ama evin anahtarını bulamıyorum. Kim bilir nereye koydum, ara tara yok! PC de açık. Aklımdan “Acaba google arama motoruna ‘Anahtarım nerede?’ diye sorsam mı?” düşüncesi geçti bir an. Teknoloji iyi, hoş da insanı bazen aptallaştırıyor işte; ya da insanoğlunun beklentileri sınırsız. İşin likidini çıkartacak kadar abartmamak lazım galiba.

Abartmamak lazım ama hakkını vererek yararlanmak gerekir tabii. Mesela bizim Milliyet Blogumuz… Olmazsa olmazımız… Umudumuzun kandili/ Gözyaşımızın mendili güzide sitemiz. Üleşim platformumuz ve de güreş minderimiz! Ne ararsanız var. Belki inanmayacaksınız ama kapalı devre de olsa bir “arama motoru” bile var! Ana sayfadaki bu arama motoruna konu başlığı olarak:

“Güvenilir üyelik” diye yazdınız mı, son dört senede konuyla ilgili tüm veriler, söylenmiş sözler, emek verilerek yazılmış yazılar ve de o yazılara yazılmış yorumlar şaaak diye karşınıza çıkıveriyor hemen! İsterseniz “Porno yazıları niye çok tıklanıyor, ayıp değil mi?” diye yazın. Konuyla ilgili en az 100 tane yazıyla karşılaşırsınız ki bu yazılara gelen yorumlar da cabası.

Ve tabii ki üzerinde bu güne kadar binlerce söz edilmiş bu tür konular hakkında bilgilenmiş olursunuz. Haa, bunca söylenmiş söze, yazı ve yoruma karşın “Bana ne arkadaş, biraz da ben kafa ütüleyeceğim” de diyebilirsiniz tabii. Tekrarın tekrarını yazmak ve "kolomb" yumurtaları yumurtlayarak blog kategorisini lüzumsuz işgal etmek yasak değil nasıl olsa. MB’miz özgür bir platform.

Uzatmayalım efendim. Ben, bizim Çallı İpram’ı kıramadım ve merakını gidermek için google arama motoruna “Garı arıyom” diye yazdım. Oo, ne çok da arıyan varmış, Allah'ım yalebbim! Tam 152 000 tane İpram çıktı karşımıza ve bu durum pek işimize gelmedi tabii.

Aslında “Goca arıyom” diye yazacaktık ki, tencere yuvarlansın ve kapağını bulsun.

Aklımıza gelmedi işte.


REKLAMLAR:

“Neşe, kahkaha, macera, aşk, gözyaşı ve yakası açılmadık "Fahriye" şiirleri …Ahmet Balcı bloglarında. Ahmet Balcı blogları, blogların kralı. Okuyan pişman, okumayan bin pişman. Bir tıklıyorsunuz, bir daha vazgeçemiyorsunuz. Çekilişsiz, kurasız, üstelik bedava. Hemen tıklayın. http://blog.milliyet.com.tr/Blogger.aspx?UyeNo=725628"

Not: Kelimesi 1 TL olan reklamlarımızdan siz de yararlanın ve yazılarınızın bu sayfada reklamını yapın. Reklam satışı artırır. Resimli reklamlar ayrı bir ücrete tabidir. Kredi kartı ve veresiye kabul edilmez.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

152.000 tane İpram ha,hahahahaha!

Kerim Korkut 
 02.10.2011 8:36
Cevap :
Aynen öyle Kerim Bey, selamlar:)  03.10.2011 13:15
 

Reklamlar güzel ama Ahmet Balcı'nın linkinin sonuna koyduğunuz tırnak köprüyü bozmuş. Keşke araya boşluk atsaydınız. Emeğinize sağlık. Saygılarımla...

Ali Haydar ÖZKAN 
 09.01.2010 10:02
Cevap :
Özellikle koydum o tırnağı. Reklam parasını daha ödemedi Haydar, yan çiziyor. Haybeye reklamını yapmayalım.  09.01.2010 14:48
 

Çok güzel yazmışsınız doğru aslında. Yuvarlanan çakıl taşları bile gülmemi durduramadı. Acaba kitap reklamı da alıyor musunuz diye soracaktım. Mutlu yıllar diliyorum.

Ezgi Umut 
 08.01.2010 21:51
 

152 000 adet ipram...:)))) böyle kahkahayla güldüm...Azıcık şantiye yaşanmışlığım oldu Afganistan'da,harika gözlem fırsatı..Yüzlerce binlerce insan bir o kadar hikaye..Sizde ne şantiye anıları vardır ara ara patlatın:)) tebessüm gelsin blog'a ümit Bey..Teşekkürler,selamlar

cinford 
 07.01.2010 20:07
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 312
Toplam yorum
: 4634
Toplam mesaj
: 24
Ort. okunma sayısı
: 1615
Kayıt tarihi
: 10.02.07
 
 

Önceleri konuşurdu insanlar, "yazmak", sonraların işi... Duygu ve düşüncelerimizin yanı sıra gözl..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster