Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

29 Mart '11

 
Kategori
İlişkiler
Okunma Sayısı
598
 

Garip bir gece-2

Garip bir gece-2
 

Aslında o gece hiçbir şey olmamıştı. 

Caner ile Mergül barda tanıştıklarında ikisi de sarhoştu tanıştıktan sonra biraz daha içip kör kütük sarhoş olmuşlardı. Bardan gece yarısı çıkmış bilinçsiz bir şekilde yağmurda yürümüş, yağmurun şiddetlenmesiyle kaçacak yer arayıp en yakındaki Caner’in evine gitmişlerdi. Gittiklerinde kendilerinde değillerdi üslerindeki ıslak kıyafetlerini çıkarmış çıplak bir şekilde evde olan tek yatağa yatmışlardı… 

Ama insanoğlu hep kötü şeyleri düşünür Caner ile Mergül’de öyle… Ne kadar düşünmemeye çalışsalar da onlarda içlerinden “çıplak olduğumuza göre bir şeyler olmuş” diyorlardı. 

Caner sabah aşık olarak uyandı, hiç insan aşık uyanır mı derseniz? Uyanır. Caner uyandığında o zamana kadar hissetmediği bir mutlulukla dolu olduğunu hissetti, içi içine sığmıyordu. Mergül ile konuştuğu dakikalar aklına geliyor içi iyice coşuyor ömründe gördüğü en güzel gözler aklından gitmiyordu. O gece tekrar bara tekrar gitmeyi planlıyordu, ofisine gitti ofiste zaman geçmek bilmedi… 

Mergül kalktı, güzel bir kahvaltı ettikten sonra işe gitti. O gün Caner hiç aklına gelmedi… Akşam işten çıktı hiçbir planı yoktu aslında ama bir güç onu tekrar bara sürükledi. 

Caner orada onu bekliyordu… 

Sohbet etmeye başladılar, birbirlerinin isimlerini bile bilmediklerini fark ettiler konuştular konuştular… Vakit nasıl geçti anlamadılar, gece olmuştu Caner’in arabası vardı Mergül’e eve bıraktı. İkisi de yalnız yaşıyordu ama o gece evine ne Mergül davet etti ne de Caner’in öyle bir isteği vardı. 

Artık her gece buluşuyorlardı eller kenetlenmiş, dudaklar birleşmişti, ama sadece o kadar her gece Caner Mergül’ü evine bırakıyor, kapıda ayrılıyorlardı. 

Bir gece Mergül “istersen gel, oturur sohbet ederiz” dedi. Caner “gelirsem ayrılamam senden, çıkamam o evden olmaz, senle ben tertemiz bir sayfa açtım biliyorum sende açtın bundan sonra sayfalarımız hep temiz kalacak.”dedi. 

Evlilik ne zor karar, sevgi aşkta yetmiyor bazen güven çuvalını doldurmak gerekiyor… Belki sevgiden de önemli güven, insan sevdiğine güvenmek istiyor ki arkasını döndüğünde içi rahat olsun. 

Onlar da ilk günden doldurmaya başladılar çuvallarını yavaş yavaş… Caner buluştukları ilk gece eski birkaç sevgilisini telefonundan silmekle başladı, Mergül ise eskiye dair hiçbir şey hatırlamak istemiyordu, kırdı attı hattını. Mergül o günden sonra Caner’den başka bir erkekle buluşmadı arkadaşça bile olsa… Caner’se önüne bakıyordu artık kafası, sadece Mergül için kalkıyordu. Birbirleri için yaptıklarını hiç dile getirmediler, aslında birbirlerinin yanında kendileri içinde yapıyorlardı… Artık yaşları ilerlemiş birçok şeyi aşmışlardı, tek istekleri huzurdu. 

Bir gün güven çuvalları doldu. 

Aradan 6 ay geçmişti, Caner “bu gece yalnız yatmak istemiyorum” dedi. Mergül kıramazdı sevdiğini “tamam” dedi. Caner öğleyin işten izin alarak Mergül’ün evine gelmiş her yeri güllerle donatmıştı. Beraber eve girdiklerinde Mergül şaşkınlıkla beraber çok mutlu oldu mutluluktan gözlerinden birkaç damla yaş düşerken Caner evlenme teklif ediyordu. 

SON 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 79
Toplam yorum
: 52
Toplam mesaj
: 13
Ort. okunma sayısı
: 1135
Kayıt tarihi
: 11.02.08
 
 

Sınıf öğretmeni. 39 yaşında. İstanbul'da görev yapıyor içinden geldiği gibi yaşıyor ve yazıyor.....

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster