Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

13 Mayıs '07

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
350
 

Gaspçı taksi şöförü olursa

Gaspçı taksi şöförü olursa
 

Değişik ve yeni bir gasp etme yöntemi ortaya çıktı.

Geçen hafta hastahanede yatan bir arkadaşımı ziyaret etmek üzere evden çıktım. Metrodan indikten sonra bir an önce arkadaşımın yanına ulaşabilmek için taksiye bindim.

Hastahanenin önüne geldiğimizde taksiyi durdurup, şöföre yol parasını ödedim. İnmek için kapıyı açmaya çalıştım. O da ne? Kapı açılmıyor. Diğer taraftaki kapı açılabilir umuduyla o tarafa yönelmiştim ki şöför, "Kapılar kilitlenmiştir, " dedi. Ve bu sözünden sonra kolunu arka kapıya uzatarak açmaya çalıştı. Fakat nafile. Çünkü arka taraftaki kapılar açılmıyordu. Durum böyle olunca şöför, "İsterseniz, ön taraftan inmeyi deneyin, ben çantanızı tutarım, " dedi. Yapılan öneri gayet makul geldiği için kabul ettim ve ön tarafa geçmeyi denedim. Bu arada, şöförden çantamı tutmasını rica ettim. Kısa bir süre sonra, şöför bu defa, "Bu iş böyle olmayacak arka kapıyı tekrar deneyelim. Ben kapıyı açmak için uğraşırken sizde kapıya yüklenin, " dedi. İkinci denemede kapı açıldı ve sonunda taksiden indim.

Tam hastahanenin kapısından içeri girmiştim ki. Birden bire çantamı kontrol etme ihtiyacı duydum. O anda gördüm ki çantamın fermuarı açık ve içinde cüzdanım dahil olmak üzere kredi kartlarım, nüfus cüzdanım vb. yok.. Evet, gasp edilmiştim hem de takside.

Sadece yolda yürürken, yaya alt geçitinden geçerken ya da bu ve benzeri yerlerde değil , her an her yerde hatta taksi içinde, şöför tarafından bile gasp edilebiliyorsunuz.

Yaşadığım bu olay, bana ülkemde gözü dönmüşlüğün, acımasızlığın ne boyutlara ulaştığını acı bir şekilde tekrardan hatırlattı.

Siz siz olun çok acil işiniz olsa bile durak taksileri dışındaki taksileri pek kullanmayın. Ve mutlaka bindiğiniz taksinin plakasına dikkat edin.

(Bu arada yukarıda bahsettiğim olay 04.05.2007 Cuma günü saat:14:00’de Ankara’da meydana gelmiştir.)

(Fotoğraf:http://wowturkey.com)

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Bu gün bloklara yanıt yetiştirme modundayım. Yazınızı okuyunca canınızı kurtardığınıza sevindim. Bugün çantadan gasp yapan yarın adam da kaçırır. Kötüler ve düşük ahlaklılar her zaman var. Öneriniz güzel. en azından bilindik duraklardan binmek tehlikeyi azaltabilir. tekrar geçmiş olsun. Polise bildireniz iyi olur diye düşünüyorum. belki taksi de çalıntıdır. esenkalın ezgiumut http://blog.milliyet.com.tr/ezgiumut

Ezgi Umut 
 16.05.2007 0:43
Cevap :
Teşekkür ederim.Olayın üstünden zaman geçtikçe daha iyi anlıyorum ve şükrediyorum.Canımı kurtarabildiğime.Eğer,inatlaşacak olsaydım çok daha kötü sonuçlar ortaya çıkabilirdi.Sizinde belirttiğiniz gibi çevremdeki pek çok kişi, taksinin de çalıntı olabileceğini söylüyor.Taksi şöförleri de pervasızca bunu yapabiliyorsa (durak taksileri haricinde) diyecek söz kalmıyor.Hemen karakola gittim ve ifade verdim.Demek ki takside bile dikkatli olmak gerekiyor. Sevgilerimle  16.05.2007 11:51
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
 
Toplam blog
: 226
Toplam yorum
: 476
Toplam mesaj
: 111
Ort. okunma sayısı
: 1328
Kayıt tarihi
: 26.01.07
 
 

1960 İstanbul doğumluyum. Kitap okumayı, yazı yazmayı, resim yapmayı ve yabancı dil'den Türkçe'ye..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster