Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

15 Ocak '09

 
Kategori
Dünya
Okunma Sayısı
2538
 

Gazze alev alev

Gazze alev alev
 

Terör örgütü Hamas ev, okul, cami hastane ayrımı yapmadan buraları örgüt karargâhı haline getirmiş, o yerlerde saklanarak masum sivillerin hayatını hiçe sayma pahasına İran’ın maşası olmaya devam ediyor. Tüm dünya teröre karşı olduğunu bir daha kanıtladı. Filistin halkı yıllardır terörü besledi, çocuklarını teröre kalkan yaptı simdi faturasını ödüyor diyenlerin ekmeğine de yağ sürüyor.


Son günlerde bazı medya gruplarında ve internet sitelerinde, bazı kesimler Filistin’e yardım'dan bahsediyorlar. Popülist söylemlerle gaza gelmenin bize hiç bir fayda getirmeyeceği kesin! Gazze’de ki halk yardıma evet ama Hamas örgütüne yardıma ve desteğe hayır! Milyarlarca dolara ve petrole hükmeden, lüks ve gösterişten başka bir şey bilmeyen Arap dünyası ne işe yarayacak?


Şu anda İsrail, tarihin en büyük vahşetlerinden birini sergilemektedir. Buna seyirci kalan insanlığa ve özellikle de Müslüman olduklarını söyleyen beyni, kalbi, yüreği nasırlaşmış Araplara ne demeli bilmem ki?


Diğer yandan;

İsrail'in gözü döndmüş! Cılız tepkiler eşliğinde ne hastane ne ambulans ne yardım kuruluşları ve ne de BM. binası demeden önüne geleni vuruyor. Çıldırmış boğalar gibi saldırıyor. İsrail'in elbette vatandaşını koruma hakkı var fakat bu hak bebekleri katlederek alınmaz! İsrail’in sivillere yaptığı bu saldırı en büyük terördür.


İster kabul edelim ister burun kıvıralım ister cüret deyin ister pervasızlık sayın fark etmez. Yok, süper güçmüş yok ekonomik devmiş, yok AB’ imiş, yok İslam Ülkeleri Birliği imiş hepsi hikâye! Bu gün geçerli olan tek gerçek İsrail gerçeğidir. Dünyanın en büyük ve en korkusuz gücü olduğu su götürmez bir hal almıştır.


ABD dahil hiçbir ülkeden, hiçbir topluluktan, uluslar arası hiçbir kurum ve kuruluştan korkmayan; Birleşmiş Milletler binalarını, Kızılay ve Kızılhaç yardım konvoylarını, okulları, hastaneleri, ambülansları, sivilleri, parkları, otelleri ve sokakları bombalayan; işgal ettiği toprakları yerleşime açıp hak hukuk dinlemeden sahiplenen kimdir dersiniz? Cevabınız İsrail olacaktır kesinlikle……………………………………………………………


Sonuç olarak:

HAMAS, çaresizlik içindeki Filistin halkının kurtuluşu olamaz. Radikal Müslüman, radikal Hıristiyan, radikal Budist, radikal bilmem ne grupların kökü kazınmadıkça onlara bir şey olmayacak hep siviller, hep çocuklar ölecek. Radikalizmden sıyrılamayan toplumların acı çekmesi kaçınılmazdır.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

terör demişken en büyük terör örgütlerine bir göz atalım...el-kaide,hizbullah,hamas,taliban....hepsinin de ortak bir özelliği var..hepsi bunu islam için yaptıklarını söylüyorlar..kanlı baskınlar,domuz bağları,suikastler...düşünsenize bunlar nasıl müslüman? müslümanlığı terör dini gibi gösterenler bu örgütler değil mi? peki müslüman halk neden bu örgütleri koruyor?neden sessizler?..İsraile katil diye beyazıt'ta pankart açan yobazlar önce hamasın katliamlarına baksınlar...eğer islamiyet gerçekten buysa eğer islam kan dökmeyi emrediyorda böyle din olmaz olsun...sizin gibi yobazlar müslümansa biz neyiz?

aytl blk 
 22.01.2009 11:57
Cevap :
Hiç bir din terörü tasvip etmez. Ama iktidarı elde tutmak için İslamiyeti hep kullanan kesimler olmuştur. Tarih bunun örnekleriyle doludur. Gelenek ve bölgeselliğe dayanarak gücü paylaşmak istemeyen kesimler insanlari dinle korkutmuş veya dini motifleri kendi çıkarları için kullanarak buna uymayanları cezalandırma yoluna gitmiştir. Ne yazık ki bunlar hep geri kalmışlıktan ve cehaletten kaynaklanan şeylerdir. Şiddeti körükleyende budur.  24.01.2009 1:05
 

insanlar israile cocuk katili derken iki yüzlü davraniş sergiliyorlar tek cocuk katili israil değil çeçen teröristlerin osetyadaki kanlı ilkokul baskınını hatırlayın onların yüzünden yüzlerce cocuk öldü islam dünyası bırak ayağa kalkmayı kılını bile kıpırdatmadı cünkü terörist müslümandı cocuk cocuktur müslümanı hristiyanı olmaz islam dünyası kendi içindeki düşmanları temizlemeli önce bana göre gazze olaylarının tek sorumlusu terör örgütü hamastır olaya din kardeşliği acısından yaklaşıp haması savunanlar islamın gercek düşmanıdır biz binlerce şehit verdik filistinlinin ruhumu duydu okullarında şehitlerimize saygı duruşundamı bulundular tarihin gerisine bakarsanız araplar tarafından katledilen binlerce türk askeri vardır arapların türkü sevmesi söz konusu değildir bu gerceği bilmeyen ya vatanını sevmiyordur yada terörü destekliyordur

Hasan Yüce 
 17.01.2009 22:46
Cevap :
Sebep ne olursa olsun, masum sivillere özellikle çocuklara yapılanlar asla hoş görülemez. Bunun müslüman veye hirıstiyan olduğuna bakmak veya çocukları oltaya takılmış yem gibi kullanmak en büyük ahlaksızlıktır. Bu gün Haması destekleyen yönetimler İran ve Türkiye'dir. Ondandır ki Şeyhlerin bile yer aldığı barış masasında yer alamadık. Devlet yönetmek belediye yönetmeye benzemiyormuş! Katkılarınızdan dolayı teşekkürler.  18.01.2009 21:07
 

Hani şu İngilizlerle yandaş olup; "Türklerin midesinde altın varmış" söylentisine inanıp; bizleri deşen; kırk peygamberin (sayı abartı olabilir) yola getiremediği, soyu bozuk milletten mi söz ediyorsunuz. Bırakın allasen.... Su akar yolunu bulur... Yüreğinize sağlık.

Emine Supçin 
 16.01.2009 22:53
Cevap :
Hamas'a karşı tepkiler artınca bizim aklı evvel yandaşlardan biri "Arapların bizi arkadan vurdukları tamamen ingilizlerin uydurmalarıdır. Hatta o kadar ki; gönüllü (paralı demek istedi herhalde) Arap askerlerinin Çanakkale'de kahramanca savaştıklarını" yazıyor. Ayrıca kahrolsun İsrail laflar aslında ABD'ye söylenen laflarmış bunu da İsraillilere anlatmak lzzımmış!!! Sanki biz yedik te onlar kaldı? Saygıyla...  17.01.2009 16:14
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 156
Toplam yorum
: 301
Toplam mesaj
: 49
Ort. okunma sayısı
: 5633
Kayıt tarihi
: 05.11.06
 
 

Söz konusu Atatürk ve Laik Cumhuriyet ise; asla tarafsız olamam! Ben; İş ve özel hayatımda Cumhur..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster