Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

22 Ekim '12

 
Kategori
Genetik
Okunma Sayısı
1904
 

Gdo'lu ürünler kanser yapıyor

Gdo'lu ürünler kanser yapıyor
 

Genetiği değiştirilmiş mısır (alıntı)


MYNET’İN HABRİNE GÖRE
"Her iki kişiden biri kanser olacak"
Profesör Doktor Erkan Topuz'dan tüyleri diken, diken eden öngörüsü...

A Haber'de Deşifre Programı'na konuk olan Profesör Doktor Erkan Topuz, GDO'lu ürünlerle dünyanın dünya savaşından beter günler yaşayacağını belirterek 5 yıla kadar her 2 kişiden 1'inin kanser olacağını iddia etti. İşte havası, toprağı, suyu kanser yaparken bir de GDO çıktı başımıza diyen Prof.Dr. Topuz'un dikkat çektiği noktalar: Ayda 12 tane sosis yiyen çocuklarda lösemi riski 5 kat fazla, hafta bir sosis yiyen çocuklarda beyin tümörü iki kat fazla. Salam, sucuk gibi çiğ etten yapılan etlerden uzak duralım. Yumurta çok katı pişirilirse kanserojen madde birikir. Kırmızı et yerine balık ve beyaz et tüketelim. Hindinin yağ oranı daha düşüktür. Hindiye yönelelim, mutlaka balık yiyelim. Haftada 1 kilodan fazla balık tüketmeyelim. Beyaz şekerden uzak duralım. Sigara gibi üzerine 'öldürür' diye yazalım. Kanserin bir numaralı maddesi şekerdir. Her meyveyi azar, azar tüketin. Oturup da kilolarca meyveyi bir kere de yemeyin. Yoğurt çok önemlidir. En önemli kanserden koruyucudur, özellikle kolon, yemek borusu ve meme kanserlerinde çok önemlidir.

Gerçekten günümüzde kanser vakaları çok arttı. Kiminle konuşuyorsam muhakkak ailesinde kanser var. Bu kadar uyarılara rağmen, gencinden yaşlısının elinde sigara.Bazen uyarıyorum, kimisi teşekkür ediyor bazıları: aman atın ölümü arpadan olsun” diyor .Ya hastanelerde sürünmek var ya, siz onu bize sorun, yakınlarımızda yaşadık gördük.

GDO NEDİR, GDO’LU ÜRÜNLER NELERDİR

GDO(Genetiği Değiştirilmiş Organizmalar) kısaca genetik mühendisliği ile bir canlıya başka bir canlı türünden gen aktarılarak yeni bir canlı organizma yaratılması olarak tanımlanabilir. Gen aktarılan canlının DNA’sı değiştirilmekte, kendi türünde olmayan özellikler edinmektedir. Örneğin mısıra zehir salgılayan bir bakteriden gen transfer edilerek mısırın böcek öldüren zehir üretmesi sağlanır.

GDO'LU ÜRÜNLER NELERDİR:

Ülkemizde şu ana kadar 3’ü soya 13’ü mısır olmak üzere toplam 16 GDO çeşidinin ithaline izin verildi. Bu GDO türleri hayvan yemi amacıyla kullanılmakta. GDO’lu yemlerle beslenen hayvanlardan elde edilen süt, peynir, yumurta, et gibi temel besinler ne yazık ki doğrudan soframıza gelmektedir.
Üstelik yediğimiz etin, içtiğimiz sütün, yumurtalarımızın etiketlerinde hayvanların GDO’lu yem ile beslenmiş olduğuna dair hiçbir uyarı yok. Halkımızın tercih hakkı da, güvenle beslenme hakkı da elinden alınmaktadır. Üstelik bu durum yasalara da aykırıdır. Çünkü yasa, tüketicilerin tercih hakkının ortadan kalktığı durumlarda GDO’ların ithalatına izin verilmeyeceğini söyler. GDO’lardan üretilecek olan mısırözü yağı, kanola yağı, mısır şurubu, mısır nişastası, soya kesitini gibi mamuller neredeyse satın aldığımız tüm paketli ürünlerin içinde bulunabilmektedir. Tehlike çok büyük, bu tehlikeye dur diyecek zaman ise çok az! Eğer GDO’ların ithalatına bugünden dur demezsek yarın çok ama çok geç kalmış olacağız.. Sağlıklı mutlu günler dileği ile.

 

NAHİDE ÇLEBİ

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Nahide hsanımbu toplum GDOyu takmaz. Bedava verin GDO yu bile över.Kanser için birçok olumsuz faktör günümüzde mevcut. Kimseumursamıyor çünkü günlük yaşayan ve duyarsız ve bilinçten uzak bir toplumuz.Hayırlı bayramlar...

hssensoz 
 24.10.2012 17:27
Cevap :
NE GÜZEL TAHLİL ETMİŞSİNİZ, DEĞERLİ YORUMUNUZA TEŞEKKÜRLER, HAYIRLI BAYRAMLAR.NAHİDE ÇELEBİ  25.10.2012 18:15
 

Asrın en önemli sorunlarından birine dikkat çekmişsiniz. Elinize sağlık. Şu her köşe başındaki kaynamış mısır satıcıları beni ürkütüyor. Bir felakete doğru hızla yol alıyoruz gibi geliyor. selâmlar...

İsmail Hakkı CENGİZ 
 23.10.2012 18:27
Cevap :
Değerli yorumunuza teşekkürler.Aynı kaygıları ben de duyuyorum.Sağlıklı mutlu yaşam dileklerimle Mübarek Kurban BAYRAMINIZI kutlarım.Selamlar.NAHİDE ÇELEBİ  23.10.2012 23:00
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1954
Toplam yorum
: 11955
Toplam mesaj
: 162
Ort. okunma sayısı
: 1035
Kayıt tarihi
: 25.11.08
 
 

Erzurum doğumlu, Ankara'da yaşıyor. D.T.C.F mezunu, emekli lise öğretmeni, evli, 2 çocuklu. "İsya..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster