Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

02 Şubat '11

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
485
 

Gebeyim, Öyle Kaldım!

Gebeyim, Öyle Kaldım!
 

...........


Çok zor durumda kaldığınızda bunun üstüne bir de çaresizliğiniz eklendi mi hiç? Yerin dibine girdiğinizi hissettiniz mi ve de? Ne yaptınız bu durumda? Biri beni okusa da cevap verse :)
Aslında çok anlatıyorum da, hiç bir şey anlatmıyorum ben. Çok konuşuyorum da hiçbirşey konuşmuyorum. Çok güleryüzlüyüm de hiç gülmüyorum. İşin aslı bu! Etrafımdakilere olumsuz tavırlar sergilemekten bıktım. İçimden gelenlere kapılsam ben de mutsuz olacağım o yüzden dizginlemeye çalışıyorum hislerimi. Mutlu olmak için çabalıyorum. Çabalayacağım bir durum içeriside olmamama rağmen hem de! Tanrı beni nasıl bir psikolojiyle yaratmışsa sürekli bir arayış içerisindeyim. Herşeyin hep daha fazlası... Şükrediyorum tabii ki ama bazen pes edecek oluyorum ne yalan söyleyeyim.
Nereden nereye geldim.
Evet, çoğu zaman yerin dibine giriyorum. Nasıl anlatılır bilmem de giriyorum işte... Küçücük de olsa bir iyilik rica etmek hatta kendiliğinden yapılan bir güzellik bile beni ezip geçiyor, yok ediyor. İnsanlara gebe kalmak, işte en büyük korkum bu. Hiçbir şeyi karşılıksız bırakmamaya şartlanmış olan beynim beni rahat bırakmıyor. İstediğim için ya da istemediğim halde insanlar bana iyilik yaptıkça ben mahçup oluyorum ve altta kalmama psikolojisiyle kendimden ödün verme, daha özverili davranma konusunda rekor kırıyorum. Ben o insanları çok seviyorum da, kendimle sorunumu bir türlü çözemiyorum!
 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

:) pazar sabahı bu yazıyla uyanmak, itiraf etmeliyim ki pek hoşuma gitmedi. Zira ben o fırtınayı henüz atlattım.:) Bence sizin kendinizle olan sorununuz çözülmez, çözülmüyor..Sizi tanımıyorum affedin haddimi aşarsam ancak galiba sizin varlık nedenlerinizden biri de sorgulamak, zaman zaman duygusal med cezirler yaşamak ve hassasiyet..Bu bakımdan, galiba önemli olan bu tür bir yola saptığınızda, doğru zamanda doğru çıkışı kullanarak ana yola dönmek olacaktır. Bunu yapabildikten sonra koyverin, hüznü koyverin isyanı.. Not: Keşke isyan anında okuyabilseydim yazınızı..Bir şarkı önererek faideli olmak isterdim. "Quelqu'un m'a dit - Carla Bruni" Huzurlu günler:)

Kognitum 
 20.02.2011 11:36
 

İki yazınızı okudum: sizin gibi bir çok duygusal insanın yaşamı üzüntülerle doludur. Dünya o kadar küçük ki nerde bir olumsuzluk varsa onu duyuyor, görüyor ve yaşıyoruz. Bu bizi mutlaka etkiliyor. O nedenle duygularımız yaşama sevinçimizin önüne geçmeye başladığı andan itibaren kendimizle çelişkilerimizi yenme zorluğu çekiyoruz. Bunun tek çıkar yolu kendinden başkasının davranışları seni çok da ilgilendirmemeli. Yalnız kendi davranışların sana beynine ve de duygularına yön vermesine izin vereceksin. Çevrende ki olayların olumlu veya olumsuz olması yalnız senin kontrolünde olduğunda senin için anlam kazansın yoksa senin tarafında fazlacada önemsenmemeli diye düşünüyorum.

mehmet ÖKSÜZ 
 06.02.2011 21:42
 

bakış açısıyla yer değiştirmeli. Herşeyin mutlaka bir çaresi vardır da, elden geleni çare olarak görüp sıkıntıya yakıştırmak önemli. Bazen bir güne hatta bir kaç güne bir mutluluk yeter denmeli. Üstelik bir dönemdir değilmi, elbette ki geçecek. Boşluk sandığımız yerimiz ne kadar dolu aslında, neler var orada, boşluk değil asıl dünyamızdır o. En büyük erdem ise yaptığınız şey; aldığızdan çoğunu vermektir. Sağlıkcakla kalınız. Güzel yazıydı, Saygılar.

turuncu 
 02.02.2011 15:44
Cevap :
öncelikle yorumunuz için teşekkür ederim! Aldığımızdan çoğunu vermek erdemdir, evet! Bu erdeme sahip biri olarak yetiştirildim fakat bunun beni yıprattığını görebiliyorum. Öyle ki buna rağmen daha fazlasını vermekten vazgeçmiyorum. Sevgiler...  02.02.2011 16:03
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 22
Toplam yorum
: 13
Toplam mesaj
: 2
Ort. okunma sayısı
: 751
Kayıt tarihi
: 19.01.11
 
 

İzmir Ekonomi Üniversitesi Mütercim-Tercümanlık bölümünden mezun oldum. Ege Üniversitesi'nde İngiliz..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster