Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

14 Ağustos '08

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
400
 

Gece, kadın ve hayalci

Gece, kadın ve hayalci
 

Sanal Dünya ve Aşkları


Adam uzakta olduğu kadına, gecenin yalnızlığında, bilgisayar tuşlarına basarak hiç gitmedim ki ben hep ordayım seni çok özledim diyebilir. Kadın buna isterse inanır.Çünkü aklı inanmasını yüreği ise ona dikkatli olmasını söyler. Yüreğin ve aklın söylediği sözler aynı değilse ne olur. Hayal dükkanından bolca hayal satın alınır ve bu işten tek kazançlı olan hayal dükkanının sahibi olur. Kadın adamın yüreğinin cesaretle dolduğunu hayal eder bu hayalleri satın alır. Adam kadının kendine inandığını hayal eder ve hayallerı satın alır. Kadın sanır ki gerçekten orda olmayı yanında olmayı istemektedir adam, artık ortaya çıkıp "evet ya ben bu kadını istiyorum yanımda" diyecektir. Oysa o yaşanılanların hepsinin bir kurgu olduğunu ve sadece bilgisayar ekranında geçerli olduğunu çok değil yarın sabah anlayacaktır kadın.
Gece gebeliğinden utanır güneşe, gebeliğini saklaması için yıldızlar ve Aya sığınırken Güneş inadına doğar.
Ay ve yıldızlar bilmektedir oysa Güneş daha hızlı batmaktadır ve küçük insanların, büyük gölgelerini oluşturmaktan ne zaman yorulacağı bilinmez. Gece, Güneşin yalanlarının üstünü örtmekten bıkar usanır.
Sabah uyandığında kadın bilgisayarı okşar, yalandan da olsa duymak istediklerine tanıklık ettiği için. Karanlığın sakladıklarını aydınlıkta da paylaşacağını umarak. Hayal dükkanının kapısını açmıştır nasıl olsa bunca zaman sonra.Ya umudu besleyecektir hayalcinin peşinde ya gerçek için sarılacaktır yalnızlığını paylaştığı yastığına her gece.
Adam ise çoktan uyanmış ve günün aydınlığına çoktan ayak uydurmuştur.
Gece bu sefer der fısıldayacağım kulağına Güneşi doğururken. Bu gün daha çabuk batacaksın haberin olsun. Ay ve yıldızlar tanıklık ederler her defasında seni doğurmak için çektiğim sancıya. Sancılarımın her dakikasına bir ad veriyorum.
Umut, umut, umut...
Yastığından vefalı bir dosttan ayrılır gibi ayrılır kadın. Hayal dükkanına doğru yol alırken hayallarin ne zaman gerçek olacağını da sormaya karar verir hayalciye. Al al sonu yok demektedir yüreği, aklı al sen boşver zamanı gelir nasıl olsa.
Yüreği bu boşluktan sıkıldım diye isyanda aklı ona habire oyun oynamakta. Adam, çoktan unutmuştur güne uygun adım atmanın telaşı içinde, kadının aklına soktuğu hayalleri. Adamın yüreği dolup dolup taşmakta ha bir eksik ha bir fazla. Kadının adımları telaşlı ama yol nazlı. Yol bilir yüreğin korkusunu nazlanır adımların tüm telaşına rağmen bitmez. Kadın bitap düşmüştür. Aklının oyunlarına yenik, hayalcinin kapısı kapalı.
Ay ve yıldızlar usanmıştır hergece aynı sancıya tanıklık etmekten. Ay evine saklanır, çıkmaz dışarı. Yıldızlar Aya minnattar . Işıksız gece anlar ki sancıları boşuna.Güneş umarsız kulağına söylenen söze. Gece çaresiz doğurmakta nasıl olsa.Gece susar.
Kadın kapalı hayalcinin kapısında saatine bakar.Yüreği ve saati aynı tik taklarda, aklı ona oyun oynamakta. Söz der söz. Tek bir hayalim kaldı aç kapıyı aç. Kapı açılmaz ama içeriden bir ses söyle der.
Yüreğimi al benden, hep haklı.
Al onu benden al.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 9
Toplam yorum
: 5
Toplam mesaj
: 5
Ort. okunma sayısı
: 573
Kayıt tarihi
: 12.08.08
 
 

Merhaba Anandolu Üniversitesi mezunuyum ve bilgi teknolojileri uzmanı olarak çalışıyorum. İlgi alan..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster