Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

06 Ekim '17

 
Kategori
Gece Hayatı
Okunma Sayısı
148
 

Gece Hayatını Neden Seviyoruz?

Çünkü dinlenmeye mutlu olmaya ihtiyacımız var. Çünkü kendimizi bulmaya ve sıkıntılarımızdan uzaklaşıp eğlenmeye ihtiyacımız var. Çünkü geceler soğuk olsa da gözümüzü kamaştırmıyor; bizi rahatsız etmiyor. Dinginliği içinde kıpır kıpır halini yaşamak istiyoruz gecelerin.

Geceleri kim sevmez. İşkolikler geceleri çalışırken bile, bir bardak çayın tadına şiir yazabilecek kıvamdadırlar. Sanatçılar, müzisyenler, film yıldızları ve iş adamları geceleri değerlendirmeyi hep severler.

Gel de Tarif Et Geceleri

Gece derken alkolizm aklıma geldi. Acaba gece hayatını neden seviyoruz? sorusunun cevabı, içerek uzaklaşmak gibi bir soyut düşünceye atfedilebilir mi? Acaba hatırlamak istemediğimiz şeyler için mi geceleri dışarda oluruz? Müziğin ritmi, bardakların sesi, gürültünün dinlendirici özelliği nasıl bizi kendimizden geçiriyor? Nasıl cezbedip geceleri benden ayrı olamazsın diyor tarif etmek imkansız gibi birşey.

Bir yerde, Bir Mekanda, Bir Bardakta

Şehrin ışıkları ve insanların bir araya geldiği mekanlardan yükselen tatlı sesler. Gülümseyen kadınlar, rengarenk ışık hüzmeleri adeta sonsuzluğun yansıması gibi bizi kendimizden geçiriyor. Bir örtü gibi geceleri üstümüze çekiyoruz. O örtüye sığınıyoruz. Bir günün heyecan verici neyi varsa biliyoruz ki en güzeli gecelerin içinde bir yerde, bir mekanda, bir bardakta..

Gece Hayatı Fırsatlarla Dolu

Aslında gece hayatı insan anatomisine uygun değildir. Yaratılış gündüz hareketi gece ise dinlenmeyi bize uygun görmüş. Doğayla aşık atmak olmaz. Ancak dinlenen, sarhoş olup etrafına zarar vermeyen. Adam gibi bir mekanda oturup adam gibi ayrılan ve uykusuna dikkat edenler için gece hayatı fırsatlarla ve gizemlerle dolu bir dünyanın ta kendisidir. Belki de gece hayatını neden seviyoruz? sorusunun en güzel cevabı bu olsa gerek.

 

bayram aslan bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
Toplam blog
: 16
Toplam yorum
: 1
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 88
Kayıt tarihi
: 31.10.16
 
 

Yaşadığımız hayat, birleşik hayatların bir yansıması. Çok şey iflas etmiş durumda. Ahlak bozulmuş, ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster