Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

05 Ekim '08

 
Kategori
Deneme
Okunma Sayısı
178
 

Gece meleğinin günlüğü/2

Gece meleğinin günlüğü/2
 

O bir kraliçe... Kocaman bir ülkesi ve onu seven halkı var. Ve ben onun gece meleğiyim.

Her gece beni çağırır bilmeden. Kralın amansız hastalığı onu çok üzer. Şefkatli, duygulu, yardımsever, halkının gözbebeği bir kraliçedir o... Buna rağmen, herşeye rağmen bir o kadar yalnızdır. Ve beni rüyalarında çağırır her gece, yardım ister, çektiği ıstırapları, yalnız kalışlarını anlatır. Kralın iyileşmesini diler. Ve artık yalnızlıktan çok yorulduğunu söyler. Kraliçenin rüyalarını pembe düşlerle boyarım, kalbine sevgi üflerim. Güzel kraliçem pembe düşlerinde mutlu olur.

Ülkesini ısıtan, saran bir gülücük yayılır dudaklarından... Kocaman bir gülücük ülkesini kaplar.

devam edecek.....

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

İki gün önce genç bir kızdı, şimdi ülkesi olan koca bir kraliçe oldu. Sizi her gece bilmeden nasıl çağırıyor bu kraliçe? "Hanife kııııız! Gel kalbime sevgi üfle!" diye mi? Sizde üfürükçülük de var galiba! Muska da yazar mısınız? Madem kral hasta, kraliçe kendi kalbine sevgi üfleteceğine kralı hocalara götürüp onu bir okutup üfletse ya! Bizim memleket hacı, hoca dolu. Gelsin ülkemize kendisini Başbakanlıkta ağırlayalım. Oraya ne kadar hacı hoca varsa çağırır dini tedavi uygularız. Şu bölümleri yazmadan 90 derecede yıkamasanız! Çekip kısalıyor. Ben ne kadar çeksem uzamıyor. Tam da heyecanlı yerinde bitiyor. Al şimdi 2 gün daha bekleyeceğiz. Gülücük ülkesini ısıtıyor da komşu ülkelere enerji ithali yapacaklar mı? Bizler de gülücüğün ısısından istifade edip, tüpgaza, doğalgaza bir dünya para ödemekten kurtulacak mıyız? Merak içindeyim. Saygı ve sevgilerimle.

Mustafa Mumcu 
 05.10.2008 11:01
Cevap :
Ne diyeyim:) nerden nereye? örnekleriniz beni oldukça meşgul ediyor.Aslında ''Gel kalbime sevgi üfle'' bu cümleyi çok tuttum:) tşkrller,selamlar  05.10.2008 18:46
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 369
Toplam yorum
: 494
Toplam mesaj
: 67
Ort. okunma sayısı
: 1931
Kayıt tarihi
: 11.08.08
 
 

1965 doğumluyum.. İstanbul'da oturuyorum.. Edebiyatla ilgiliyim.. Öykü ve denemelerim var.. Öykül..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster