Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

12 Ekim '08

 
Kategori
Anılar
Okunma Sayısı
443
 

Geçmiş zaman olur

Geçmiş zaman olur
 

www.picscrea.com


Ellerim değdikçe, soluk alıyor, raflara sakladığım eskilerim.. Büyük bir heycanla aldığım, bir solukta okuduğum, bana dair çok şey barındıran sayfaların arasında kuruttuğum çiçekler.. Çok zaman geçmesine rağmen kitaplarımın altında sakladığım birkaç mektup.. Renkli ve güzel kokulu sayfalar... Sevgiliye duyulan özlemi ne kadar da güzel dile getirmiş satırlara sakladığım kelimeler, hatırlıyorum da bu mektubu verememiştim.. Heycan mıydı yoksa zamanı olmadığı için bastırılan duygularmıydı... Bilmiyorum.. Aslında neyin zamanı olduğunu hala çözemedim.. Ne çok şeyi zamanı değil diye ertelemişim.. Bakıyorum da yazdığım günlüklerime. Sayfaları çevirdikçe şair tarafıma rastlıyorum. Farkında olmadığım, yada çok fazla üzerine gitmediğim bir yanım.. Ben hep başkalarını dinlemeyi sevdim, belki de bu olmalı sebebi.
Yapraklar, evet yaprakları kurutmuşum... Hepsinin üzerinde tarihi ve anısı yazılı. Hüzünleniyorum, o anlara dönmek gözlerimin nemlenmesine yetiyor.. Ne çok anı gizli.
Sonra bir kaç tane resim çıkıyor aradan. Dostlarım'la zamanı dondurmuşuz. Şimdi bakıyorum da araya giren mesafeler bazı arkadaşlıkları koparmış, ne zor bir araya gelmek. Zor olmamalı diye geçirirken aklımdan çoğunun zamanın gölgesi altında kaybolduğunu hatırlıyorum.
Çocukluğuma dokunuyorum. Eskiyen birkaç bebeğim geliyor elime. Birisini de kutusunda saklıyorum, ilk gün gibi kokuyor.. Raflara gizlediğim ne çok şey varmış. Üşüyorum..
Şimdi Sıcacık bir şey gereken düşlerime...

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

ilk patikleri, sayfalar arasında saklanan çokomel kağıtlarını, ilk mektupları...saklamalı. Sonradan o heyecanların, duyguların üzerinden geçebilmek için o anılar elde tutulur olmalı. Dönmüşsün bir de güz dökümü yapmışsın. :)

üç nokta 
 14.10.2008 9:50
Cevap :
zamanlar değişti ayrılık girdi araya hicrana düştük bugün ah nerde gençliğimiz sahilde savruluşları başıboş dalgaların yeri göğü çınlatan tumturaklı gazeller elde var hüzün.. o şehrayin fakat çıkar mı akıldan çarkıfeleklerin renk renk geceye dağılması sırılsıklam aşık incesaz kadehlerin mehtaba kaldırılması adeta düğün hayat zamanda iz bırakmaz bir boşluğa düşersin bir boşluktan birikip yeniden sıçramak için elde var hüzün ...Bir anda bu mısraları anımsadım,paylaşmak istedim..Teşekkür ederim,paylaşımın için.Sevgilerimle  19.10.2008 17:19
 

geçmişte yolculuk ve hüzün kokan bir yazı...gelecekte yeni umutlar var..bence yüzünüzü geleceğe dönün..Hadi gülümseyin burada da dostlarınız var unutmayın.Sevgilerimle...

papatya altı yüz elli 
 13.10.2008 17:10
Cevap :
Anılar hatırlandıkça iz bırakanlar,bir şekilde sizi o an'a götürüyor..Hüzünlenmemek elde değil..Biran için geçmişinizle karşı karşıya geliyorsunuz..Merak etmeyin yüzüm geleceğe bakıyor..İyisiyle kötüsüyle,yaşam beni bekliyor..Burda olmak ayrı bir keyif.Teşekkür ederim,içtenliğiniz için..Sevgilerimle  19.10.2008 17:29
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 125
Toplam yorum
: 186
Toplam mesaj
: 64
Ort. okunma sayısı
: 867
Kayıt tarihi
: 20.04.07
 
 

Tıbbi sekreterim aynı zamanda edebiyatla meşgulüm ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster