Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

14 Ocak '14

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
963
 

Gel gör de yanma!

Gel gör de yanma!
 

HES kurulmadan önce Düziçi'nin ünlü Karasu Şelalesi (Alıntıdır)


Memleketim Osmaniye’nin Düziçi ilçesinde bulunan Düldül Dağı (2350 m) ile Dumanlı Dağ (2200 m) arasında akan Sabun Çayı üzerinde bulunan doğa harikası ünlü Karasu Şelalesi dört yıl önce kurulan HES yüzünden kurumuş!

Ak elektrik, Ak günler, Ak sömürü, Ak siyaset, Ak çözüm, Ak hukuk ve Ak kumpas için bir de Karasu Şelalesi ile çevresindeki canlılar feda olmuş çok mu, demekten kendimi alamıyorum.

Bu konudaki görseli buyurunuz birlikte izleyelim...

http://www.milliyet.tv/video-izle/Karasu-Selalesi-kurudu-LpBMPtkFQRFL.html

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

ZULÜMÜN SINIRI YOKTUR ÇÜNKÜ ZALİM RUHUNU ŞEYTANA TESLİM ETMİŞTİR !SENSAĞOL HEMŞERİM DÜLDÜLDAĞIHZ. ALİNİN ATI DÜLDÜLÜN AYAK İZNİN BULUNDUĞU DAĞDIR ÖYLE BİLİYORUM SAĞLIK OLSUN HZ .MUHAMMEDİN SOYU TÜKETİLDİ DÜLDÜL DAĞIDA OLMAYI VERSİN SENİN CAnınsağ olsun BARAJ GÖLÜ var oraya gider bereketli suları seyir eder keyfimize bakarız çukurovada su bitmez yeterki, hes çiler gelip bizim sularımızdan içmesinler!onlar haset tohumları taşıyorlar..!

Yusuf Incekalan 
 12.01.2015 0:39
Cevap :
Çok teşekkür ederim Yusuf Ağabey...  08.02.2015 20:06
 

Sayın Mencik! Şelalenin durumuna üzüldüm. Aklar hep gitti kapkara oldu her şey.Selam ve saygılar.NAHİDE ÇELEBİ

NAHİDE ÇELEBİ 
 15.01.2014 6:23
Cevap :
Nahide Hocanım kim üzülmez ki? Az önce Düziçili bir esnaf arkadaştan öğrendiğime göre bu Cumartesi günü Düziçili Gençler Karasu Şelalesinin söz konusu acınılası durumu için bir yürüyüş yapacaklarmış. Keşke orada olabilseydim. Umarım bu gibi tepkilerimizden dolayı Karasu Şelalemize yeteri kadar su verilerek çökmesi ve dolayısıyla çevrede oluşabilecek toprak kaymasının önüne geçilebilecektir. İlginiz için teşekkürü bir borç bilirim... Saygılarımla...  15.01.2014 21:46
 

Ak'ların karasına gelen bir kurak vadi geldi gözlerimin önüne, eski haini görüpte hayıflanmamak mümkün mü hocam.. Duyarlılığınızı kutluyorum, bundan sonra ki değerlerimize sahip çıka bilsek keşke dedim, saygımla iyi geceler dilerim..

gülsen tunçkal 
 14.01.2014 22:38
Cevap :
Gülsen Hanım ne kadar duyarlısınız! Bir şair olarak yaşanılan korkunç durum karşısında tepki vermemek çok zor. Son olarak on yıl önce gitmiştim oraya emekli öğretmen Halil Çevik kardeşimle. O çevre yani Sabun Çayı vadisi ile Karasu Şelalesinin bulunduğu alan sıcak yaz günlerinde sığınılacak birer serinlenme yeridir. Umarım yetkililer sorunun çözümü için gerekeni yapacaktır. çok dolaylı da olsa bu yazışmalarımızın da etkisi olacaktır... En içten saygılarımla...  15.01.2014 21:52
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 570
Toplam yorum
: 661
Toplam mesaj
: 131
Ort. okunma sayısı
: 997
Kayıt tarihi
: 14.09.08
 
 

1974'te H.Ü. Sosyoloji ve İdare Bölümü'nü yüksek lisans tezi ile bitirdim. 1976 yılında yapımcı y..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster