Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

14 Nisan '08

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
678
 

Gel zaman git zaman. Bu sefer git zaman!!!

Gel zaman git zaman. Bu sefer git zaman!!!
 

Kimlerdendik ve nerede yaşıyorduk yıllardır. Uyuyan güzellerdik belki her birimiz ve uyuduk uyuduk güzelleşemedik. Uyandığımızda ise bir sis bulutu içinde, kendimiz de dahil olmak üzere herkesi kaybetmiştik. Önüm arkam sağım solum sobe dedik. Hiçkimseyi sobeleyemedik.

Başka bir şehirde başka bir cehennemdeydik uyandığımızda, gözlerimizi açtığımızda.

Kuş uçmaz kervan geçmez biryerlerde değil, tam aksine şehrin onca gürültüsü arasında ebe bizdik. Herkes bir yerlere koşturmaktaydı. Yıllardır bizim de yapmakta olduğumuz şeydi bu.. Ta ki o an gelinceye dek. Her birimiz bunu ömründe bir kez yaşıyor belkide. O anı. Kendini kaybettiğini farkettiği, dostlarının yüzüne eskisi gibi bakamadığını anladığı, hergün geçtiği o yolları, binaları, hergün gördüğü ama görmediği o sokak çocuklarının gerçekten yüreğine aktığı o anı bir kez yaşıyor.

Bu bir dönüm noktası olabiliyorsa hayatında, o anlamsızlığından da kurtulmaya başlıyorsun hayatın. Yok eğer o herşeyin yüreğinize oturduğu anı yaşayıp, hiçbirşey yokmuş gibi davranabiliyorsanız kimse sizin için bir şey yapamaz sanıyorum ki.

En son ne zaman dönüp, durup baktınız hayata? Çocukluğunuza mesela. Sizin bir “varolmayan ülkeniz” var mıydı. Oraya ait kim kaldı.

Anneniz mi, çocukluk arkadaşınız mı? Misketleriniz yada oyuncak treniniz mi? Kim size o günlede olduğu kadar şeffaf ve duru davranıyor?

O ülkeye ait kiminiz kaldı? Hala o masumiyete ait ne kaldı geriye sizden. Bu şehrin tozunda savrulan binlerce hayalinizden geriye diyorum?

Zaman iyi bir zaman değil. Kimse kimsenin gözlerinin içine bakmıyor artık. Zaman “never neverland” zamanında Robin hoodculuk oynayacak zaman değil. Varolmayan ülkemizi de, çocukluğumuzu da acımasızca koparıyor hayat bizden. Kayboluyoruz yavaş yavaş. Kimsenin ruhu duymuyor. Sağır olmuş ruhumuz. Hipnoz olmuşuz. Kendimize dahi acıyamıyoruz.

En son ne zaman kalabalık bir caddede bir yere yetişmek için değil de insanları izlemek için çakılmış gibi durdunuz.

O zaman neredeydiniz şimdi neredesiniz?

Gel zaman git zaman . Bu sefer git zaman GİT!!!

Her birimiz eksiliyoruz kendimizden. Kaç insanız kaç farklı ortamda.

Kaç dostumuz var şeffafça hayatımızı bilen. Dost kelimesinin anlamı dahi değişmekte. Biz 10 yıla en yakın sırdaşı psikologlar olan bir toplum olacağız sanırım.

Uyanın uyuyan güzeller. Her gün yürüdüğünüz yolda bir kez de kafanızı kaldırın. Başka bir yöne bakın saatinizin aksine. Uzun zamandır görüşmediğiniz bir dostunuzu, misket ve evcilik arkadaşlarınızı bulun. Ya da çocukken o çok sevdiğiniz su muhallebicilerinin birinin önünde durun.

Geç kalın hayata biraz. Yaşamakta olduğunuz hayatınıza geç kalın. Bugün saatinize bakmayın. Bir yere yetişmeye çalışmayın.

Durun kalabalık bir caddede, bir insanların gözlerine, bir de kendinize bakın.

Kimsiniz siz! ve nerdesiniz!

Aynalar hep yalan söylemez, siz yanlış yönden bakıyordunuz belki de uzun zamandır.

Bu kez saatiniz çalmadan uyanın hayata...

Sevgilerle...

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Benzeri şeyleri düşünmek ama farklı sonuçlara ulaşmış olmak enteresandı. Kolay ama zor bir insansın sen. Tercihlerini buna dayandırmanı öneriyorum. Tabi izninle. Selam, saygı ve sevgi ile. Çünkü sen o güvenilecek insansın. Ne güzel!

Mehmet Arda 
 29.04.2008 16:42
Cevap :
Düşünceleriniz için teşekkür ederim ama henüz bu iltifatlara layık olduğumu pek düşünmüyorum. İleride umarım  29.04.2008 20:29
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 45
Toplam yorum
: 176
Toplam mesaj
: 41
Ort. okunma sayısı
: 11196
Kayıt tarihi
: 10.04.08
 
 

  Kolektif Psikoloji'nin Kurucularından Psikolog Ezgi Başaran Bireysel Terapi, Grup Terapiler..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster