Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

22 Kasım '07

 
Kategori
Türkiye Ekonomisi
Okunma Sayısı
574
 

Geleceğini satarak yaşamak!..

Geleceğini satarak yaşamak!..
 

Geçtiğimiz gün Iğdır Belediyesi yoksullara dağıtmak üzere eski-yeni, defolu ne olursa olsun malzeme ve eşya yardımı için çağrıda bulundu.(Hürriyet)

Belediye başkanı Nurettin Aras mektubunda, yoksulluk içindeki vatandaşlar için Türkiye'den her türlü yardım çağrısında bulunuyor. Başkan şöyle devam ediyor: "Iğdır olarak milli gelirden aldığımız pay maalesef 731 dolardır. Takdir edersiniz ki bölgemizin gelişmişlik düzeyi oldukça düşük. Belediye olarak fakirlerimizin taleplerini karşılayamıyoruz. Gıda, giyim, kırtasiye, inşaat malzemeleri, yeni evlenen gençler için ev eşyaları vb. gibi...”

Başkan gönderilecek malzemeleri belgeli olarak fakirlere ulaştıracaklarını belirtiyor ve "Türk milletinin şan ve şerefinin korunduğu 3 ülkeye sınırdan, vatan bekçiliği yaptığımız Iğdır'dan selam ve sevgilerimi sunarken, bu gücü birlikte paylaşmak için her zaman kapımız açık, gönül birliğimiz daha çok zorlukları aşmamıza vesile olsun ( www.igdir.bel.tr)" diyerek mektubunu bitiriyor. Haberin sonunda ise " Bir belediye başkanından daha önce böyle bir çağrı duydunuz mu? " sorusu yer almış...

Bir belediye başkanından duymadık ama yurdun dört bir yanından duyduk…

Yazık ki ne yazık!..

***

Belediye başkanı çaresiz kalmış halka yardım çağrısı yapıyor. Diğer tarafta ise %3 oranında bir kesim ülke gelir payının % 80' ini paylaşıyor!..

Borsa’nın % 76’ ına sahip yabancı sermaye (sıcak para), yüksek faiz, düşük kur avantajından yararlanarak ülkenin iliğini kemiğini sömürüyor!..

Bankaların çoğunu ele geçiren yabancılar, kârlarını beşe- altıya katlıyor!..

İşsizlik % 20’ lere yükselmiş!..

IMF “Yeni vergiler bulun!” talimatını göndermiş!..

Gözler emeklinin maaşına çevrilmiş!.. Düşürülmesi düşünülüyor! ..

Geçim sıkıntısı çeken vatandaş, bol keseden dağıtılan, yüzde 6-7 faizli kredi kartları ile, 12-24 ay taksitli yaşantısıyla geleceğini, çocuklarının yarınını satarak yaşıyor!..

Devlet borçlu, vatandaş borçlu!..

Evlatlar, vatan bekçiliğinde yan gelip yattığı(!)için , her gün üçer- beşer tabutlarla sıra sıra kara toprağa hediye ediliyor!..

İktidar ise pembe tablolar çizerek halkı sanal bir dünyada, yüzlerce dizi seyrettirerek uyutuyor. Bu gidişatın adına da "EKONOMİK İSTİKRAR" (!)veya "DEMOKRASİ(!)" deniliyor…

Sınır ilimiz Iğdır’ın belediye başkanı yardım istiyor…

Türkiye ekonomisi alârm veriyor!..

Türkiye geleceğini, çocuklarının yarınlarını satarak yaşamaya çalışıyor!..

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Gerçekten hazin bir tablo! İnsan olarak insan gibi yaşama talebinde bulunmaktan daha doğal ne var?? Sıcak ekmek, rahat bir yuva, okul, giyecek... hala lüks güzel ülkemin güzide memleketlerinde??? Yazık! Doğu'ya hiç doğmamış meğer insanlık güneşi... Iğdır; Kapısı sadece 4 yılda bir çalınan, küçük şirin memleket; Iğdırlılar; güzel ülkemin güzel insanları; sizleri kucaklıyor, yürekten selamlıyorum... Orda bir yerlerdesiniz gitmeselerde, görmeselerde siz....... oysa Halit Rıfat Paşa ne haklı! GİDEMEDİĞİN YER SENİN DEĞİLDİR!!!!

hate the sin but love the sinner 
 27.11.2007 3:05
Cevap :
Merhaba, Yorumunuz için teşekkür ederim. Her kesin çorbada tuzu olmalı. Doğu'ya insanlık güneşi doğmuş ancak birileri söndürmek için elinden geleni esirgememiş. Yine de parlıyor güneş buralarda; İnadına, inadına."Gitmediğiniz yer sizin değildir "başlıklı yazılarımı okumanızı ve okutmanızı rica ederim. Biraz ara verdim ama Diyarbakır ve Batman'la devam edeceğim. Saygılar  27.11.2007 13:40
 

Bu iktidarın zihniyetinin ne olduğunu THY'nın tarikatçılara Said-i Nursi sempozyumu için yaptığı sponsorluk yeterince açıklıyor. Bu durumda Iğdırlıların, varoşların yoksulluğu umrunda mı adamların. Yeterki tarikat baronlarının, din bezirganlarının ve avenesinin gönlü hoş olsun... nasıl olsa onlar kandırır geri kalan aç, çıplak vatandaşı götürürler yine her seçimde oyları. Böyle giderse memleketin hali duman; biz de bu blog köşelerinde yazışıp yorumlaştığımızla kalırırız.

Meteor 
 23.11.2007 16:22
Cevap :
Merhaba, yazışıp ,yorumlaşmak da bir tepkidir. Tamamen duyarsız kalmaktan iyidir. Bu arada aktif olarak da bir şeyler yapabilirsiniz. www.bizkackisiyiz.com veya ww.hyp.org.tr sitelerini incelemenizi rica ederim. Yorumunuz için teşekkürler. Saygılar Tülay Hergünlü  24.11.2007 16:32
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 486
Toplam yorum
: 630
Toplam mesaj
: 80
Ort. okunma sayısı
: 1108
Kayıt tarihi
: 09.06.06
 
 

Ankara doğumluyum. İstanbul'da uzun yıllar özel sektörde çalıştım. Halen, kayıtlı-ruhsatlı malî m..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster