Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

11 Aralık '21

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
4
 

GELECEK BUGÜN?

Kötü olan her şey daha fazla yayılma hızına sahiptir, iyi şeyler için ise emek vermek gerek: tüm dünyanın ortak sorunu belki de budur: “kötülükte yarışanlar, iyilikte yarışanlar kadar hem organize değil, hem de güçlü değil”

Kötü olan her şeyi, her kutsal inancı yeri ve zamanında kullanmaktan imtina etmiyorken iyiler bin düşünüp bir söyleme gereği duyuyor ve çoğunlukla iyiler susarken kötüler hiçbir şey bulamazsa teneke çalıyor. Teneke çalanların altın, gümüş gibi değerli madenler söz konusu olunca neler yapabileceklerini anlatmaya kelimelerin gücü ise kifayetsiz kalıyor.

Ormanda kendi kendine büyüyen ağaçlar var, bunların içinde ise bazı ham meyveler de oluyor bazen. Buraya insan gelmese de belki bir karga getirmiştir ya da başka bir kuş tadını beğenmediği meyveyi buraya fırlatmış olsun.  Yarma aşı tekniğini uygulayan her köylü bilir ki aşıladığı her kalem tutmaz. Kimine kuş konar, kimi kıskançlığa gider, on aşıdan ya iki, ya da üç. Ham olan, tadı acı olan meyveler öyle mi? Köygöçüren otları gibi her yeri sarar. İyi davranışların artma hızı olsa olsa doğrusal, kötüler her zaman en az logaritmik artar. O yüzden iyiler kötüleri kat be kat geçmeden dünyada işlerin düzelmesi mümkün değil, olmayacak hele ki bizde. Elli yılda dört kişi, herkesi uyuttu gitti vesselam.

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 2262
Toplam yorum
: 322
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 158
Kayıt tarihi
: 15.10.14
 
 

Bugünün doğrusu yarının eğrisi, dost görünenler düşman ve herşey aslında zıddı olabilir. Büyük ih..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster