Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
 

Bayramlıkmı Gündelikmi Murat Taşkın

http://blog.milliyet.com.tr/bayramlikmigundelikmi

19 Haziran '09

 
Kategori
İş Yaşamı - Kariyer
Okunma Sayısı
130
 

Gelecek geldi bile

Gelecek geldi bile
 

Burhaniye MYO


Geleceğin iş modelinin ve İnsan Kaynaklarının günümüzdeki bir uygulaması :

Sektör : Eğitim ve danışmanlık

Şirket : Yok proje bazlı çalışmalar yapıyorum. Benim ihtiyaçlarım neler ? Gelişim noktalarım neler? Hangi sektörlerde ne tür bir kariyer planlaması yapmalıyım ? Sorularının cevabını kendim arıyorum. Kendi kendimin İnsan Kaynakları Direktörlüğü işlevini yürütüyorum.

Kendi eğitim maliyetimi kendim karşılıyorum. Sürekli öğrenme ilkesiyle hala bir sürü seminer ve sertifika programlarına katılıp ücretlerini kendim ödüyorum, pazarlamamı kendim yapıyorum. Ücretimi kendim belirliyorum ve primlerimi kendim dağıtıyorum.

Ofis : Yok. Toffler’in Üçüncü Dalgasında yazdığı gibi elektronik ev ortamında çalışıyorum. Neden bir büro tutup kira stopaj, sekreter maaş sigorta masraflarına katlanayım ki ? İlkokul 4 üncü sınıfa geçen kızım yazdığım kitabımdaki imla hatalarını düzeltip ( bilgisayar zaten yanlış yazılmış sözcüğü ikaz ediyor ya ) bana arka odadan mail atıyor. Makine Mühendisi eşim işini zaten sevmiyordu şimdilerde benim öğrencilerim ile olan CRM uygulamalarımı yürütüyor. Bende kilometrelerce yollar gidip üniversitelerde seminerler veriyorum. Bu şirketlerinde işine geliyor. Birisi çıkıyor masrafı yok , maaş istemiyor , proje içinde bütçesini kendisi oluşturuyor, operasyonu kendisi yürütüyor ve hesaplarına para yatırıyor.NE GÜZEL İŞ DEĞİL Mİ ? Gelecek iş dünyasında kendi kendini iyi yöneten kişiler tercih edilecekler

Krizden etkilenmiyorum çünkü insanlar kriz dönemlerinde kendilerine yatırım yapmaları gerektiğinin farkına vardılar. Çoklu uzmanlığın şart olduğunu anladılar. Sadece HIZLI BALIK ların yaşayacağını anladılar.

Sevgi ve Saygılarımla

Murat TAŞKIN

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 15
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 5
Ort. okunma sayısı
: 1103
Kayıt tarihi
: 18.06.09
 
 

Anadolu Üniversitesi İŞLETME fakültesini bitirdim. Ege Üniversitesi'nde İNSAN KAYNAKLARI YÖNETİMİ VE..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster