Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

04 Eylül '19

 
Kategori
Bilim
Okunma Sayısı
13
 

Gelecek Nikel ile Şekillenecek

Bakın görün; GELECEK ''NİKEL'' İLE ŞEKİLLENECEK

Zorlu grubunun şimdiye kadar 600 milyon dolar yatırım yaptığı ve daha da yapmaya devam ettiği bir elementten bahsediyorum; NİKEL

Paslanmaz çeilkte kullanılıyor, uçak, vagon, kamyon ve lokomotif yapımında kullanılmakta olup, araç parçalarının krom kaplama bölümlerinin alt kısmıda nikel ile kaplanmaktadır.

En önemli kullanım alanı olan ve sürekli yükseliş gösteren bir üründe daha kullanılıyor; Elektirkli araçların bataryalarında.

Elektirikli çalışan araçların kalbi Nikelden yapılan bataryalardan oluşmaktadır. Türkiye de yılda 3.800 ton kullanılıyor.

2025 yılından sonra Elektirkli araçların çok hızlı bir şekilde çoğalacağını düşünürsek, dünyanın dev araba markalarının sürekli olarak elektirkli oto ve araçlar üzerinde farklı şekillerde ve farklı konseptlerde çalışmalarına hız verdiğini ve yatırımlarını da bu yönde yaptığını düşünürsek, ülkemizde Zorlu tarafından çıkarılan ve işlenen Nikel'in ciddi boyutlar da dünya ekonomisine ve işlendiği ülkelerin ekonomisine ve tabii ki yatırımcılarına da ciddi katkılar sağlayacağı şüphesizdir.

Nİkel candır. Gerisi heyecandır...

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 37
Toplam yorum
: 1
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 35
Kayıt tarihi
: 31.12.18
 
 

İnsanlar yaşamları boyunca bir çok şeylerle karşılarşırlar ve bunları nasıl yöneteceğini bazen çö..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster