Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

08 Aralık '12

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
215
 

Gelecek zaman mıydı?

Gelecek zaman mıydı?
 

Yazdıklarımı okumuş olmalı. :)


Bir yılı aşkındır karımla aramdaki gece faaliyetleri meyvesini verdi. Bir çocuğum oldu.

Bakmayın sevindiğime! Eyvah ki ne eyvah! Eşim ve ben çalışıyoruz! Çocuğa nasıl bakacağız belli değil.

Eşim işinden ayrılsa para sıkıntısı çekeceğiz. Ayrılmasa bu sefer de çocuğa bakacak kimsemiz yok!

Sabah uyutup işe de gidemeyiz. Açlıktan ölür yavrucak. Mecburen ya annemi çağıracağız ya da kaynanamı! İkisi de çekilmez insan.

Âşık olup evlenmek ve geceleri azıp azıp sevişmek kolay. Çocuğun oldu mu al başına belayı! Şimdi buna bir de isim bulmak lazım!

Ah oğlum ah! Gelecek zaman mıydı be oğlum? Şimdi senin mamandı, bezindi, gazındı, dişindi uğraş dur! Bir de sen büyüyünce sevimsiz olursun.

Annenle ben evi anca çekip çevirirken başımıza bir de sen çıktın. Annenle ben işe gittiğimizde sen evde tek başına ne yapacaksın?

Büyümen de korkutuyor beni. Şimdi sen oyuncak da istersin, gördüğüne de özenirsin.

Ya okula başladığında ne yapacağız? Masrafların daha da artacak. Okula ısınabilecek misin hiç bilmiyorum!

Hayatta çok şey öğrenmen gerekecek. Sadece okulla sınırlı değil ki! İnsanları öğrenmen gerekecek.

Dilerim hayatında korkularına saplanıp kalmazsın. Yoksa hayatın herkesin hayatından daha zor geçer.

Çok işimiz var oğlum senle çoooook….

(Çocuk sahibi olan anne babaların içinden geçenlerin gerçek yüzü. Tamamen kurgusaldır.)

Görselin linki: http://www.bebekisimleri.com.tr/

Asi Güvercin
 asiguvercin60@hotmail.com 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Sevgili Asi, hayal gücün çok güçlü, sanki yaşamışsın gibi gerçekçi kurgulamışsın. Annen veya kaynanan ikisi de neden çekilmez insanlar? Bu blogu annen okumasın, okursa alınır. Hayat o kadar da zor değil, korkutucu sanma. Zamanı gelince hani derler ya, her çıkık yerini bulur. Anlayışlı bir eş ile dağları tepeleri aşarsın. Mutluluklar senden yana ablam...

Yurdagül Alkan 
 08.12.2012 21:51
Cevap :
Merhaba Yurdagül abla. Bazen olmamış bir şeyi olmuş gibi yazarken iyi bir şeyi de değilmiş gibi göstermek gerekiyor. Annem ne kadar melek gibi bir kadın olsa da blogda sürekli iyi anneleri işlemek kendini anne zannedip de çocuğuna ve eşine eziyet eden kadınları görmezden gelmek gibi olur diye düşündüm. Yine de duyarlılığın için teşekkür ederim. Sağlıcakla kal...  13.12.2012 15:58
 

HAYAT senin gözünü çok korktmuş be Asi'ciğim :(( O kadar da zor değildir inan bana. Cesaret ister hayat, korku değil. Üstüne üstüne gideceksin korkuların, zorlukların... ki sen zaten öylesin. E bu ne ozaman böyle? Gerçek mi? Yok katılmıyorum, o kadar da kötü değil gerçek, çünkü zaten o da tüm tatlılığıyla katılıyor bu gidişata ve "kendiliğinden dercesine" ister adına "zaman" de ya da "Allah" de ama gerçekten bir şekilde yardımcı oluyor destekliyor ve gayette güzel ve de bilinçli bir şekilde büyüyor da o çocuklar ne aç ne açık... ve senin gibi işte pırıl pırıl da gençler olup çıkıyorlar:) Ama bazıları da işte tıpkı senin de yazında örneklediğin gibi düşünmekten, hep korkmalarından dolayı bir "çocuğun" "evladın" sevincinden ve mutluluğundan da mahrum kalıyorlar. İş işten geçtikten sonra da akılları başlarına geliyor ama, ne fayda... Şimdiden bil de yani, sen de zamanı geldiğinde böyle bu kadar da abartma demeye çalışıyorum:)) Sevgiler... Bu arada görsel de bir harika:))))

Filiz Alev 
 08.12.2012 20:25
Cevap :
Merhaba Filiz abla. Bekara karı boşamak kolay derler ya. Benim durumum tam tersi aslında. Baktığım yerden ne görüyorsam onu yazıyorum. Çocuğumuz olduğunda "doğacak zaman mıydı?" diye yakınacak olsak da elbette bunu çocuğumuza yansıtmaya hakkımız yok. Bakalım çocuğum olduğumda ortamımda ve ruhumda nasıl bir değişim olacak. Sağlıcakla...  13.12.2012 16:01
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 380
Toplam yorum
: 853
Toplam mesaj
: 40
Ort. okunma sayısı
: 545
Kayıt tarihi
: 07.03.11
 
 

1984 yılında Tokat'ta doğdum. Şu anda İzmir'de yaşıyorum. İki yıldır yazdığım bir ortamda yepyeni..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster