Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

17 Mayıs '17

 
Kategori
Deneme
Okunma Sayısı
831
 

Gelecekteki sevgiliye açık mektup

Ben böyleyim beni böyle sev mesela. Sağını solunu hep karıştıran izeli. Yön duygum yoktur benim. Sağ dedin mi bi düşünürüm ben. Ama seversem, kalbime kilitlersem seni nerde olduğunu unutmam. Sol yanımda olduğunu bilirim. 
      Yön duygumda yoktur. Yolu tarif et neredesin desen anlatamam nerde olduğumu. Benim için her yer 15 dakikalık uzaklıkta. Mesafelerin önemi yoktur yani. Çok seversem eğer yaşadığını bilsem yeter bana, istersen dünyanın bir ucunda ol, diyecek kadar karartırım gözümü. 
      Ama bi yandan da çabuk vazgeçerim. Çabuk kırılır, dökülürüm. Suskunluklarımla meşhurumdur. Koskocaman bi kafa karışıklığı bırakıp ardımda çekip gitmelerim çoktur. Anlatmam çünkü. Yorulduysam giderim.. Hırkam yere düştü almadın diyelim buraya kadarmış derim. Sen lanetler yağdırırsın bana, beddualar edersin. Halbuki ben bana ait olan bir şeye bu derece umursamaz olmana kırılmış çekip gitmişimdir. Benim çünkü, senin kirpiğin düşecek olsa yüreğim hoplar yerinden. Bi çocuk kalbidir yüreğim, her daim ilgiye aç. 
 Sevgi arsızıyımdır da. Sevildikçe sevilmek isterim. Çok en çok sev isterim. Kafamı 2 okşa daha çok sokulurum.
En nefret ettiğim insan gelsin mesela gönlümü alcak 2 laf etsin hemen yumuşarım. Amannn boşver be olan oldun der geçerim. Dayanamam yani kin tutamam.
Ama biraz agresif bi yapım var tabi kabul. Haksızlığa gelemiyorum. Çenemi tutamıyorum. Yani basım belaya girerse noldu yine deme, tamam geliyorum de. Ben zaten ayrıntıları anlatırım. Çünkü hiç bir şeyi tutamam içimde lak diye anlatırım saniyesinde. Gizli kalması gereken bir şey varsa önceden uyarman gerekli yani. 
    Orhan baba diyor ya hani gelme ömrüme girme ömrüme ne dertliymiş bu diyeceksen. Benim ki de o hesap. Bi başlasam sana anlatmaya,ki anlatırım kendimi biliyorum, günlerce susmam. Eğer tahammülün yoksa, sabrın yoksa hiç gelme. Bozma düzenimi. Ben iyiyim yalnızlığımla. 
Yazılarım var içimi döktüğüm, mürekkep kaplı ellerim..
Yani demem o ki alt üst edip gideceksen eğer, beni dibe çekeceksen sen iyisi mi gelme.. 
 
SİZ ve ben bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

sonu "m" ile biten sözcükler ne kadar çok yazıda.. İyi mi bu durum? dersen.. Değiş; öneririm.. Sevgili İzel ..Nizchtezenin o gelişmiş sözlerini bir kez daha söylemek isterim.. "Mutluluğu yakalayanlar; kelebekler ve sabun köpükleridir" henüz bu gelişmişliğimizle.. Bunları söylemek istedim sana.. Bu arada İzel'in 17 yaşı ve sen arasında geçen diyaloglar vardı ya! :).. 17'lik İzel şöyle demiştir muhtemelen 24'lik İzel'e.. Sen ne kadar ben.. ben.. der olmuşsun.. selamlar kardeşim.. saygılar yorum not:Duyarlı insanlar eleştiriyi dinlerler..Ateleyedeki herkes selam söyledi onu da söyleyeyim.. Şimdi bitti.

yucel evren 
 22.05.2017 11:17
Cevap :
Ahh abicim eleştirilerinin, yorumlarının hepsi kulağıma küpe biliyorsun. Benim için hepsi çok kıymetli. Bazen çok kırılınca insan 'ben' demeye başlıyo galiba. Bazen güçlü olmaktan bende yoruluyorum. Ama haklısın fazla ben'li bir yazı olmuş. Herkese selam. Canımsınız..  22.05.2017 15:11
 

Diyebilseydik, gidebilseydik, görebilseydik, düşünebilseydik… Ah keşke değil mi? Hatta ah biraz daha zaman olsaydı? Oysa ‘Hayat, birbirimize doyacak kadar uzun değil.’ Kısa olan hayat da değil galiba. Kısa olan, küçük olan, zayıf olan bizleriz. Biz ve sahte, bir kurgudan ibaret yaşamlarımız. Üstelik kurgusu ilk cümleden hatalı; Cast oturmamış. Diyaloglar gereksiz uzun tutulmuş. Hikâyede kopukluklar var. Mesaj kaygısıyla duygu es geçilmiş. Söylenmemiş milyonlarca cümlemiz varken sayfalar dolusu senaryoda işe yarar tek bir laf etmemişiz. Güne günaydın dememiş, geceye gülümsememiş, kendi yıldızımızın bizi izlemesine hiç izin vermemişiz. Kısacası İzel Hanım: Sonuca giden yollarda hep takılı kalmışız. Sonuca vardığımızda o kadar yorulmuşuz ki sonucun ne olduğunu da hiç umursamamışız. Saygı, sevgi ve muhabbetle; Harcanmayası esenlikler dileğimle..!

SİZ ve ben 
 21.05.2017 1:11
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 30
Toplam yorum
: 60
Toplam mesaj
: 2
Ort. okunma sayısı
: 213
Kayıt tarihi
: 29.09.16
 
 

Dünyada yaşamaktan yoruldum, marstan atama bekliyorum.. Söyleyebileceklerim bu kadar. Tesekkürler..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster