Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

24 Ekim '14

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
109
 

Gelin birbirimizi anlayalım

Millet olarak bir türlü birbirimizi anlamıyor, ya da anlamak istemiyor ya da anlamaktan kaçınıyoruz. Sonuç olarak aramızda diyalog yok karı-koca, baba-oğul, ana-kız, konu-komşu, iktidar-muhalefet vs… birbirini anlamıyor çünkü eften-püften sebeplerle birbirlerinden kopmuşlar.

                    Hangisine sorsan kabahat bende değil onda der, kimse hatasını kabul etmez, gelin aranızı bulalım aradaki soğukluk son bulsun  dersin. Peki der ama  ilk adımı karşısındakinden bekler. Böylesi durumlarda mahallenin, beldenin, ilçenin, il’in , ülkenin kısacası memleketin hatırı sayılır, sözü geçer etkili ve de yetkili büyükleri duruma el koyar bir şekilde arası açık olan tarafları buluşturur, dargınlarsa barıştırır ,  taraflarda hatalarını anlayıp karşılıklı özür dileyip  helalleşirler kısacası olması gereken birlik ve beraberlik ortamı  tesis edilip kırgınlıklara son verilerek huzurlu, her bakımdan güçlü, bolluk ve bereketli sevgi dolu bir ortam oluşturulup insanların mutlu olması sağlanır.

                    Bu gibi durumlarda izlenecek yol üç aşağı, beş yukarı aynıdır. Ama üzerinde durmak istediğim mesele bu değil, üzerinde durup parmak basmak istediğim konu Kayseri spor’un durumu… sizde diyeceksiniz ki ne var Kayserispor’un durumunda bir iki tökezlemişse de durumu düzeltmeye başladı, yakın da puan cetvelinin tepesinde yerini alır…  doğrudur durumu düzeltmeye başladı, başlamasına da Kayseri spor yönetimi  ile Kayseri spor taraftarları ve  basın mensupları arasında, müthiş bir soğuk hava var. Bu soğuk havanın ortadan kaldırılması olmazsa olmaz  bir durum. Bu soğukluğun ortadan kaldırılması için Kulübün başkanı  olarak Sayın Recep Mamur’un ağırlığını koyup kulübün kapılarını basın mensuplarına, spor adamlarına ve taraftarlarına ardına kadar  açması halkla , basın mensuplarıyla , spor adamlarıyla ve taraftarlarla Kayserispor’u kucaklaştırması yapılması gereken en önemli harekettir bu hareket yapılmadıkça Kayseri spor’un büyük başarıları yakalaması hayaldir.

             Hatadan dönmek erdemliliktir. Hata yapanlar her kimlerse onlar kendilerini bilirler , kalkıp muhataplarından özür dilemelidirler.Birbirleri aleyhine açılmış davaları olup-olmadığını bilmiyorum ama varsa davalarından vazgeçmelidirler.  Özür dilemek yücelmektir.  Bu yücelmeyi kendilerinden ve Kayseri spor’dan esirgememelidirler. 

            Şayet taraflar bunu Kayseri’mizden esirgerler gerekli adımları atmazlarsa  duruma  Sayın Valimiz, sayın Büyükşehir Belediye Başkanımız bizzat el koymalı tarafları bir araya getirip buzların erimesini behemehal sağlamalıdırlar.

           Sayın Mamur ve ekibi onlarca yıl gerçekten çok başarılı oldular Kayseri’mize büyük sevinçler yaşattılar bu bakımdan Kayseri olarak onlara  müteşekkiriz. Ama son iki yıl boyunca da büyük yanlışların içerisinde oldular, bu nedenle de küme düşme talihsizliğini yaşadılar ve yaşattılar.  Ben şahsen Sayın Mamur ve ekibine hiçbir zaman güvenimi yitirmedim. Hep her ortamda onları savundum. Bunca başarılar kazandılar birazcık hata yapma payları da  olacaktır dedim ama geçmişte büyük başarılara imza atmış olmak bugün yapılmakta olan yanlışları kurtarmaya yetmiyor.

         Sözün özü Kayseri spor  yönetiminin şu ya da bu şekilde Kayseri Basınıyla, Kayseri spor taraftarlarıyla ve spor dünyamızın duayenleriyle buluşması, gün bugün dür deyip geçmişe sünger çekip  kucaklaşması Kayseri spor’umuzu tekrar geldiği yere taşıyacaktır 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 47
Toplam yorum
: 7
Toplam mesaj
: 10
Ort. okunma sayısı
: 617
Kayıt tarihi
: 10.04.07
 
 

Övünmek gibi olmasın amma hem pür amatörüm ve de Kayseri'liyim. Amatörüm çünkü hayatım boyunca paray..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster