Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

02 Şubat '12

 
Kategori
Fotoğraf
Okunma Sayısı
800
 

Gelincik

Gelincik
 

Orhan Kaya Çiçek Fotoğrafı, gelincik.


(Not: Orhan Kaya'nın  gelincik çekimi. Bir fotoğrafçı, doğa aşığı, gezmeyi seviyor, objektifine bir kayanın dibine saklanmış çiçeği takıyor. En gizli toprakta ve dağda , denizde rastlasa da gönül çekimlerine öyle özenli, zarar vermeden çekiyor ki, fotoğraflarından anlıyorum, tabiat anaya  sevdasını...Ortaca'nın ılık havasını seçmiş, yaşamak için.)

GELİNCİKLER...

Gönlümün çiçeğiydi gördüğüm. Gelincik dese de fotoğrafçı gelincik benim yöremde bir ince mor filiz. Ama her ikisi de çiçek, her ikisi de ince filiz. Su yürümüş. Mavi bir gökyüzünde, dağların tepelerinde, ovalarında ekinler,  yamaçların eteklerinde, işte şu gördüğüm gelincik çiçeği. Güneşe açmış, renkleri ne kadar da güzel mor, pembe . Gönlümde açan çiçekler  gibi. En sevdiğim renk gibi. Gördünüz mü diğer çiçeğin yaprağı ve dalı gölgelemiş. Öyle de güzel ki. Bahar günlerini getirdi bana. Baharda güneş ışır ya çiçeklere , renklere, dallara, dağlara, içine, sevgine.  Menteşe'ye giderken arıların, böceklerin sesi gelir bahar kokusuna. Yamaçlara bitkilere karışır çiçekler mor, pembe, sarı . Mor çiçekten daha çok açar . Yaprağı taze fidan.  Durur.  Çiçeği seyredersin. Böceği dinlersin. Sevgiyle gülümsersin, Sevgi ışır yüreğine, kalbine. Sevgi  ısıtır seni . Yaprak, böcek, çiçek, ağaç, dağ, bağ , sevda karışmış , duygularına., düşüncelerine.

Gelincikler açtı gönlünde

Bahar dalı gibi,

Renkleri içini ısıtan

Deli bir filiz gibi…

Gelincikler açtı dağlarda

Yamaçlarda, çayırlarda…

Gelincikler gibi düşledin

Sevgini, yüreğini…

Gelincik çiçeği, seni andıran

Yeşil düşler gibi

Gönlüne ektiğin

Yeşil filizler gibi…

Gelincik çiçeği…

 Yar gibi düşlediğin

Gönlünde bir çiçek ,

Bir tohumdu

Gelincikler … 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Sizin gibi değerli bir insanı bizim sayfamıza da bekleriz Nabide hanımefendi.Gerçi bizim oralarda rüzgar biraz sert eser.Hayatın vahşi kıyılarında toplumun sorunlarıyla cebelleşiyoruz.Buradan maalesef pek hoş bi tablo çıkmıyo.

Kerim Korkut 
 25.02.2012 12:26
Cevap :
Çok teşekkür ederim, elbette sizin sayfanızda dolaşacağım. Selam ve sevgiyle.  25.02.2012 14:49
 

Yazınız ve şiir çok güzel, yazıya resim olarak Kır lalesi koymuşsunuz. Bilmeyen okuyucuyu yanıltabilir düşüncesiyle hatırlattım.Lütfen yanlış anlamayın.

Şahin ÖZŞAHİN 
 03.02.2012 8:20
Cevap :
Teşekkür ederim, Aynı düşüncedeyiz. Ancak fotoğrafçı gelincik dedi ve bu şekilde de söyleniyor çoğu kişiler tarafından. Ben de size katılıyorum evet kır lalesidir. delisi. Çok da güzel bir çiçektir. Esas Gelincik ki sayfamın gerilerinde var mı bilmiyorum yoksa da koyacağım Gelincik yöremde ve benim dilimde başka çiçektir. Bilmem ki bunu Fotoğrafçı Orhan kaya ile de görüştüm ama benim bahsettiğim çiçeğin gelincik olmadığını söyledi ancak yöremde gelincik diye biliriz. Yazıya koyduğum fotoğrafçının çok güzel ve özel bir çekimi . İyi dileklerimle.  03.02.2012 11:00
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 641
Toplam yorum
: 400
Toplam mesaj
: 79
Ort. okunma sayısı
: 519
Kayıt tarihi
: 19.07.08
 
 

Muğla'nın YERKESİK  beldesinde dünyaya gelmişim.  Yöremin o solunacak havasını, coğrafyasını çok ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster