Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

27 Şubat '11

 
Kategori
Deneme
Okunma Sayısı
524
 

Gelmesemde bekle beni

Bekle beni; Sessizliklerin ardında sensiz gecelerde; umutsuzluğunun bittiği yerde. Bir kapının umarsızca açılıp-kapanmasını seyrederek. Kapıyı açacak kişi benmişim gibi. Ya da senmişsin saklanan; ben seni arıyormuşum gibi. 

Bekle beni; Yalnız bir çam ağacının altında üzerine sisin çökmesini bekleyecek kadar olsa bile. Çünkü sana ben tıpkı çamın iğneli yapraklarının, sise olan bağlılığı kadar bağlıyım. Ve seni seviyorum; yüreğim yokuşlara gebeli. Arsız ipe sapa gelmez biri gibi görünse de bedenim; kalbim yaralı. Ve ben gebeyim sana; tıpkı hamile bir annenin karnındaki çocuğa olması gibi. 

Bekle beni; Bensizlik seni ne kadar yaralasa da. Ya da sensizliğin beni yaralaması gibi. Sensizlik bir uçurumun kenarından atlayıp bulutların üzerine yükselmeyi ummak gibi. Aslında senle atlamak uçurumdan ebedi buluşmadır; kavuşmadır; Ancak sen olmadan atlamayı da unutmak gibi. 

Bekle beni; Sessiz gecelerde gökyüzünde bir kuyruklu yıldız bekler gibi. Yönünü kaybetmiş deli dolu bir avare gibi. Sanki bu avareliği de benden almışsın gibi. Seni aradığım uçsuz-bucaksız diyarlarda; sensiz geçen her günümde hiç yaşamamış; bir çölü serap diye yutmuşum gibi. 

Bekle beni; Hayatın yorduğu köşe başlarından ben çıkacakmışım gibi. Ya da benim seni aya benzetmem; her resim içinde bir sen bulabilmem gibi. Sen susuzluk çölünde bir serapmışsın ben ona yetişemeyecekmişim gibi. 

ayse_gu bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 121
Toplam yorum
: 49
Toplam mesaj
: 5
Ort. okunma sayısı
: 468
Kayıt tarihi
: 21.04.09
 
 

Güneş ilk aydınlığını vurduğu an yeryüzüne. Işıltı içine girer hayat. Ve bu ışıltının peşinden koşma..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster