Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

06 Kasım '16

 
Kategori
İlişkiler
Okunma Sayısı
1145
 

Genç kadın yaşlı adama bakıyorsa ya kafasında sorun vardır ya da işin içinde başka bir şey vardır

Genç kadın yaşlı adama bakıyorsa ya kafasında sorun vardır ya da işin içinde başka bir şey vardır
 

Yaşlı insanların genç kadınlarla ilgili cinsel hayalleri sapıklıktır. Ha beraber olabilirler mi, olurlar; ama nasıl? Türkiye’de görülen hali daha çok para karşılığı beraberlik.

Şimdi burada genç kadın ile yaşlı adam kavramlarını da açıklığa kavuşturmak lazım. 40 yaşındaki kadın her halükarda genç kadındır ama 60 yaşındaki biri için değil. 60 ve üzeri yaştaki erkekler cinsel anlamda yaşlı adam olarak değerlendiriliyor.

Yazının başlığında konu edilen paradoks 60-70 yaşındaki bir adamın 20-30 yaşlarındaki kadınla beraberliğidir. Böyle bir beraberlik açık görüşlü insanlarda olabilir ama Türkiye’de mantıksızdır.

Bunun sapıklık ve ahlaksızlık olarak algılanması bir yana babası hatta dedesi yaşındaki biriyle beraberlik uygunsuz ilişki olarak görülür.

Peki, bu tür ilişkileri gerçekten isteyenler yok mudur, vardır. Ama onların bu istek ve merakına toplum algısı engeldir. Çok yanlış bir şey yaptıklarını düşünürler. Ayrıca bunlara göre yaşlı adamlarla beraber olmanın bir özelliği yoktur. Yaşlı adamlar (60’ındaki hatta 50 yaşındaki erkekler için bile böyle düşünülür) cinsel olarak güçsüzdür denilir.

Keşke ahlaki olarak bu ilişkilere karşı olunsaydı, o daha mantıklı. Baban yaşındaki adamla beraber olunur mu, yaşlı erkekler güçsüzdür seks genç işidir gibi saçma sapan algılar erkek nesline hakarettir. Benim ahlakım götürmüyor de, uygun bulmuyorum, utanıyorum falan de, güçsüzdür deme, nereden biliyorsun!

Yaşlanan erkeklerin cinsel durumlarıyla ilgili böyle bir aşağılama var maalesef. E toplumun bakışı bu olunca onlar da kendilerini öyle sanıyorlar. Evli barklı çocuğu çoluğu var, torun sahibi gibi nedenler mantıklı ama güçsüz demek, sapık gibi görmek hakaret.

İşin içinde maddiyat olunca yaşlı maşlı denilmiyor. Hatta daha yaşlıları kafesliyorlar ki para sızdırmak kolay olsun. Genç kadın bunu isteyerek mi yapıyor, yaşlı adam bu beraberlikten ne anlıyor bilmiyoruz. Tek taraflı fantezi.

İşin içinde para olunca gidiliyor ama. O zaman güçsüz değil. Parayla aşk olmaz, o beraberlikler iki tarafı da mutlu etmez. Parayı verenin de alanın da amacı belli.

Peki, normalde genç kadın ile yaşlı adam arasında ilişki olamaz mı? Mantıklı görünmüyor ama olabilir, kendi bilecekleri şey. Yine de bu konuda yaşa fazla takılmamak lazım, 40 yaşındaki bir erkek ile 60 yaşındaki biri arasında fazla fark olmayabilir.

Bir de “Artık biz bu yaşta liseli âşıklar gibi el ele tutuşup gezemeyiz” söylemi var. Beraberliği işaret ediyorlar.

NAHİDE ÇELEBİ bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Fazla analiz yapmadan bu konuda söylenecek tek şey paradır.Gerisi zorlama olur. Bu arada belirtmek isterim.Opera konusundaki yorumuna cevap verirken hatalı tuşlama yaptım.Şimdi söylemek isterim ki; Opera Avrupa'da en alt tabaka halk için sunulan bir gösteri olarak başlamış.Ancak zamanla en üst sınıflara kadar gelmiş.Yani keşke bizde de "Recep İvedikçiler" operaya bir merak salsa ne iyi olur.

yılmaz çetingöz 
 08.11.2016 2:01
Cevap :
Ben sizi anlıyorum, insanlar bizi anlamıyorlar.Ben hiçbir şeye karşı değilim, istemeyenlere zorlamayalım diyorum.Ülkede opera olsun, Mehmet amca da operaya gitsin, e gitmiyor.Belki de yapısına uymuyor.Operaları biraz bize uydursak belki olur...  08.11.2016 12:17
 

Nesimi'ye sordular yarin ile hoş musun? Hoş olam ya olmayam o yar benim kime ne? Aynen öyleeee;))) Alla alla ya;))

Selda Çakmak 
 07.11.2016 23:20
Cevap :
Beğeniyorsa yaşa başa bakılmaz, işlem tamam diyorsun yani.Haklısın, Jül Sezar kılıklı heriflerin 90'ında bile talibi var zati, onlar ayrı.Ben benim gibi sıradan ve aradan olanları kastediyorum. Kız ablam normal insana 50'sinden sonra malın mülkün var mı diye soruyorlar,hani adamda bir şey bulsa malı mülkü niye sorsun, yaşlının nasıl şansı olurmuş ki. Arıyorum sana ulaşamıyorum, hayırdır, aforoz mu ettin beni!  08.11.2016 12:39
 

Kadınları tanımadığınız nasıl da belli:)))

Ümit Culduz  
 07.11.2016 21:15
Cevap :
Uygulama sandığın gibi değil başka türlü mü diyorsunuz...Ya da kadınların da fantezileri vardır...Yaşlıya bakan yok. Örneğin ben. Son olarak tazeler 41 kere maşallah durumlarımda bakmışlardı.O kadar suratsız filam da değilim.Fekirim ama az biraz bu tür işlere servet yatıran enayilerdenim.Demek ki işi bilmiyorum.Şaka bir yana sevgili Culduz İstanbul'a geldiğinde bize uğrar mı ki...  08.11.2016 12:31
 

Ah şu paranın gözü kör olsun her şey paraya dayanıyor gençlik ve yaşlılık fark etmiyor selamlar.NAHİDE ÇELEBİ

NAHİDE ÇELEBİ 
 07.11.2016 15:18
Cevap :
Haklısın ablam, selamlar Ankara'ya...  07.11.2016 19:50
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 6235
Toplam yorum
: 15267
Toplam mesaj
: 283
Ort. okunma sayısı
: 635
Kayıt tarihi
: 21.09.08
 
 

Sadece sayfalarda kalan yazılar şaheser olsalar bile önemsiz ve anlamsızdır. İnsanlara ulaşan ve ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster