Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

09 Eylül '16

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
116
 

Gençlikte bar pavyon, yaşlanınca hormonsuz domates

Gençlikte bar pavyon, yaşlanınca hormonsuz domates
 

Ya vallahi ikisine de karşı değilim, ikisi de olmalı. Eee peki nedir o zaman? Gençlikte de hormonsuz domates, yaşlanınca da bar pavyon. Yani hem hormonsuz domates hem de bar pavyon.

İki dönemin özellikleri elbette farklı olur ama hayatımız da böyle ortadan adeta ikiye bölünemez yani. Gençken sağlığa ihtiyacın yok mu? Var. Peki, yaşlanınca eğlenceye ihtiyacın yok mu? Var. O halde?

Biliyor musunuz böyle davranmak bizim isteğimiz değil, toplumun bize dayattığı anlayış. Hayatta köşeye çekilmek diye bir şey yoktur, mezarın dışındasındır ya da içinde. Köşeye çekilenler erken mezara girmişlerdir.

Nasıl bu kadar farklı davranılıyor? Gençliğinde çılgınlar gibi yaşa, yaşlanınca her şeyden elini eteğini çek. Herkes diyor ki gücümüz kalmadığı için. Ölüm yaklaştığı için diyenler de var. Bence daha çok toplumun dayattığı cehalet.

Niye böyleyiz biliyor musunuz? Gençliğimizde sağlığı ve yaşlanınca da eğlenceyi düşünmediğimiz için. İnsan yaşamadığı zaman yaşlanır. O halde boş ver hormonsuz domatesi en iyisi bar pavyon, vur patlasın çal oynasın. Hormonsuz domates işte bu “vur patlasın çal oynasın” ı sağlamak için, hasta vücut eğlenir mi? Macera bitmesin diye.

Peki, bar pavyon anlayışıyla hormonsuz domates uyar mı? Yani bir yandan içki sigara öbür yandan hormonsuz domates. Belki de bundan hayatı ikiye bölüyorlar.

İşte tam burada bir yaşam felsefesi gizli. Biz hayatımızda bir şeyleri yaptığımız zaman onun zıddı gibi görünen şeyleri yapmayacak mıyız? Hayat hormonsuz domates olacak, bar pavyon kaçamak. Bunlardan biriyle yaşayanlar yanlış, sonuçları da ortada. Sadece hormonsuz domates ile yaşarsan sağlık olur eğlence olmaz. Sadece bar pavyon diye yaşarsan bu sefer de eğlence olur sağlık olmaz.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Eğlence anlayışı kişiden kişiye değişir elbette. Sebze, meyve konusunda ise yanlış bilinen gerçek, zararlı olanın hormon değil kullanılan tarım ilaçlarının olmasıdır. Mesela elma üretiminde bu had safhadadır. Biz minik çeri/kokteyl domates kullanıyoruz ve tüm sebzeleri yıkadıktan sonra 10 dakika da sirkeli suda bekletiyoruz.

Elçin Oltulu Şahin 
 09.09.2016 21:34
Cevap :
Tabii ki siz biraz konunun uzmanı, detayına inmişsiniz...Halk ağzıyla yarı bilgi yarı görgü biraz yanlış biraz doğru bazı şeyleri anlatmaya çalışıyoruz.Okuyanlar da sonuçta uzman değiller, böyle de anlıyorlar yani.Teşekkürler ediyorum yorumunuza.  10.09.2016 22:11
 

Gençliğin kıymetini bilmek gerek selamlar.NAHİDE ÇELEBİ

NAHİDE ÇELEBİ 
 09.09.2016 18:01
Cevap :
Teşekkürler ablam, hayırlı bayramlar..  09.09.2016 20:00
 

Dogru soze ne denilir, saglik alarm verince onlem almak treni kacirmak gibi degil mi? Hayirli bayramlar diliyor kardesine ablalarin ablasi...

Yurdagül Alkan 
 09.09.2016 16:32
Cevap :
Senin de bayramın kutlu olsun, baklavam kaymaklı olsun!  09.09.2016 19:56
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 6181
Toplam yorum
: 15192
Toplam mesaj
: 283
Ort. okunma sayısı
: 637
Kayıt tarihi
: 21.09.08
 
 

Sadece sayfalarda kalan yazılar şaheser olsalar bile önemsiz ve anlamsızdır. İnsanlara ulaşan ve ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster