Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

01 Nisan '13

 
Kategori
ÖSYS
Okunma Sayısı
138
 

Gene sınav gene isyan

Gene sınav gene isyan
 

''EMEĞİNİZ EMANETİMİZDİR''


ÖSYM sınavında gene öğrenciler beklediği puanları alamadı. Başta kendim olmak üzere, beklediğim sonuca varamamış bulunmaktayım. Okumak isteyen insanların önü açılmalı bence. ÖSYM sınavı kalkmalı ülkemizde. Özgür bir statüyü bizlere sağlamalılar diye düşünüyorum.

ÖSS sınavında bize dağıtılan kalemlerin üzerine ''EMEĞİNİZ EMANETİMİZDİR'' diye yazılmış. Soruyorum o zaman neden 3 veya 4 yanlışımızda bir doğrumuz gidiyor ? Soruyorum o zaman  biz okumak istiyorken bize okuma imkanı tanımıyorsunuz? Bırakın istediğimiz okula gidelim. Sınav olmasın. Bizleri at yarışlarındaki, atlar gibi koşturuyorsunuz. Bize birbirimizi okurken düşman yapıyorsunuz. IMKB' ye bile borcumuz bitiyor. Belki de başka ülkeler bizim politikamız altına girmek isteyecek bizimde paramız var ya? Fransa, kendisi krizde diye sayılı bilim adamlarını vs.sini ülkesinden kaçırıyor. Adamlar kendi ülkesini filozoflaştırırken, bizde köpeye ayı diyoruz kendi ülkemizde. Ne beyinler var ki bizim ülkemizden yüzlercesi, layığını bulamıyor diye başka ülkelerin boyunduruğu altına sığınıyor. Adamlar bir kere beyine, düşünceye ve emeğe hakkını ve hak ettiğini veriyorlar. Biz kendi ülkemizde okuyan öğrencileri bile yetiştirmekten aciziz. Biz daha yeni mezunlara bile hayata atılma hakkını tanımıyoruz. İşte ülkemiz bu yüzden hep geri kalmışlıklar içerisinde.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Sevgili Yasemin, YGS, LYS, ALES, SBS, KPSS..... sınav, sınav, sınav,..Her sınav dönemi içim acıyor. Bizler o köprülerden geçerken, belki bu kadar zor değildi şartlar ve imkanlar.. Ama şimdiki gençlerin durumu gerçekten çok düşündürücü..Bugün açıklanan sınav sonuçlarında pek çok genç arkadaşmızla konuştum gene içim burkularak ayrıldım. Sevgiler...

rukiye orhan 
 01.04.2013 21:12
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 40
Toplam yorum
: 15
Toplam mesaj
: 1
Ort. okunma sayısı
: 675
Kayıt tarihi
: 02.12.11
 
 

İçten, samimiyet abidesi, dobra, pratik fikirli :) ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster