Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

11 Mayıs '12

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
5357
 

Genelkurmay Başkanlığı pes diyecek..

Genelkurmay Başkanlığı pes diyecek..
 

TEMAD Başkanı Ahmet Keser’i TV8’de, Habertürk TV’de, Samanyolu Haber TV’de canlı olarak izledim..

 

Bir kere konusuna çok hakim, çok donanımlı olup hemen anlaşılıyor ki geleceğin lider profili kendisinde mevcuttur.

 

Gülçiçek Pamir Hanım, Okan Bayülgen ve Samanyolu Haber spikeri yılların deneyimiyle usta televizyoncu oldukları tartışma götürmez gerçektir.. İşte bu usta televizyoncular, TEMAD Başkanı Ahmet Keser Beye, öyle tuzak sorular sordular ki verilecek olası yanlış yanıtlar, kamuoyunda bir anda ters algı yaratacak ve büyüyerek devam eden harekete ağır darbe vuracaktır..

 

Ancak Sayın TEMAD Başkanı o kadar stratejik konuşuyor ki hak, hukuk, adalet ve en önemlisi zamanın ruhunu yakalama çizgisinden hiç ama hiç sapmıyor..

 

Sosyal medya Facebook üzerinde başlayan hareketin her geçen kar topu misali büyümeye devam etmektedir.. Son baktığımda grup sayısı 220 bin civarındadır..

 

Sosyal medya Twitter üzerinde ise #Astsubaylar TAG’ıyla tabiri caizse neredeyse işgal ediyorlar..

 

Televizyon programlarına, ünlü kişilere twit yağmuruna tutup; konuya öyle ya da böyle müdahil ediyorlar..

 

Eninde sonunda Genelkurmay Başkanlığı, ‘pes’ diyecek, bu insanların taleplerini hükümete götürecektir..

 

Zamanın ruhunu anlayabilseydi TEMAD Başkanıyla hemen temasa geçip talep ve isteklerini dinleyip, hükümete aktarması gerekirdi..

 

Ama ne yaptı?

 

Hayt, huyt diyerek bildiriyle susturmaya çalıştı..

 

Çok büyük stratejik hata yaptı. Çünkü böyle yaparak hem prestiji, hem de inandırıcılığı yitti..

 

Nerede?

 

Hem kamuoyunda hem de kanal kanal dolaşarak haklılığını anlatan TEMAD Başkanı nezdinde..

Peki, ne olacak bundan sonra?

 

Bu hareket karşısında ‘Pes’ diyen Genelkurmay Başkanlığı devre dışı kalacak.. Muhtemelen siyaset mekanizması araya girecek, sorunlar müzakere edilecek, bir şekilde çözülecek..

 

Mehmet EROL bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

BURADA YORUM YAPAN ARKADAŞLARIN AŞAĞIDAKİ LİNKTEKİ VİDEOYU SABIRLA SONUNA KADAR SEYRETMELERİNİ SONRA YORUM YAPMALARINI TAVSİYE EDİYORUM. ASTSUBAYLAR SADECE KENDİLERİ İÇİN DEĞİL TÜM MİLLET İÇİN PES DEMİŞTİR. SAYGILARIMIZLA. http://www.youtube.com/watch?NR=1&feature=endscreen&v=2VtxkMIrj5c

ahmet dincer 
 13.05.2012 13:29
 

Assubaylar haklarının peşinde kimseyi pes ettirme gibi bir düşüncesi olamaz; Bu tür ifadelerin bize yakışmadığını ve şık olmadığını üzülerek ifade etmeliyim.

Avent 
 13.05.2012 1:03
 

Yıllardır bende Milliyet Blogta assubayların önyargılarla uğradıkları sosyal ve ekonomik haksızlıkları yazıyorum,Asb.ların kesinlikle talepleri daha fazlası ve bazılarına altın tepside sunulduğu gibi imtiyaz değildir talebimiz ADALET-EŞİTLİK VE İNSAN ONURUNA SAYGIDIR Onlarca sorunumuzdan küçük bir örnek. Asb.lar birayın 8-10 gününü nöbet,tatbikat,gece eğitimi,özel görevlerle 24 saat esasına göre kışlada geçirir karşılğında tek kuruş fazla mesai almaz (Elbet subayda almaz ama onlara maaşları ile bu telafi edilir) bir üniforması kefendir ama göreve başlarken büro memurları ile ayni mahalle bekçisi ziraat ev ekonomisti vb. gibi memurlardan daha alt kademeden göreve başlarlar Bunu hangi değer yargısı haklı gösterebilir? Adalet herkes için gereklidir. Saygılarımla

Ersen Gürpınar 
 13.05.2012 1:00
 

Yasa der ki astsubay subayın yardımcısıdır. Bu nedenle doğal olarak orman muhafaza memuru ile değil aynı ortamlarda daha zor şartlar görev yapan astsubayları subayların durumları ile karşılaştırmak gerekir. Bir banka şefi emekli olurken, bu şef görevde kalsa müdür olacaktı yaklaşımı ile ek tazminat verilmesi mümkün müdür? Ama bu ülkede subaysa ve albaysa mümkündür. Adı da kadrosuzluk tazminatıdır. Subay emekli olurken maaşının %80 ni emekli maaşını alır astsubay yüzde kırkını. Aynı kurum içinde bir tarafa yığılırken bütçe dengesi bozulmuyor da astsubaylara verince mi bütçe dengeleri bozulacakmış. Astsubaylarla ilgili yasal düzenlemeyi yapıp teklif etme görevi yasal olarak Genelkurmaya aittir. İşte astsubaylara bir hak verilebilmesi için önce Genelkurmaydaki direnci kırılmalı pes ettirilmelidir. Sayın yorumcu, ülkede genel bir gelir dağılımı dengesizliğinin olduğu astsubaylar hak arayınca mı aklınıza geldi? Ayıptır ayıp.

MEHMET ALY KILINÇ 
 12.05.2012 23:48
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 689
Toplam yorum
: 3569
Toplam mesaj
: 343
Ort. okunma sayısı
: 2398
Kayıt tarihi
: 17.01.07
 
 

 2007 yılından beri Milliyet Blog'da yazarım. 2009 yılında 'Normal Ötesi Aşk' ve 'Normal Ötesi Aş..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster