Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

24 Haziran '16

 
Kategori
Öykü
Okunma Sayısı
26
 

Geniş Kapı

Geniş Kapı
 

Gündoğdu Sanımer, Bener Cordan 1987, Trabzon


Uçuşan bu aydınlık kimi çağırıyordu. Günler güzelliklere mi çağrılıydı? Beklentiler bir gün gerçekleşir umudu doğmuştu geniş kapının ardından.
 
Yollar, alanlar tutulmuştu kalabalıklarca. Kimse bilmese de omuzlarda giden yaptıklarıyla, bıraktığı kitaplarıyla yaşayacaktı.Henüz görev sürüyor savını omuzlarda giderken de yineliyordu. Kimseler duymasa da O sağlığında söylemişti olacakları. Şimdi O’nu duyanlar olsa gerek bu binlerin arasından.
 
Her yolculuk bir yerlere çıkardı kuşkusuz. Bu geniş kapının ardında başlayan yolculuk dünün sürdürümü müydü? Bıraktığı kitaplarının içeriği aydınlıkları çağırıyordu. Kirli ellere uzanmadan bildiği doğruları kitlere ulaştırmayı hep görev saydı.Yaşamında hiç ödün vermeden dik durdu, eğilmedi çıkarı için.
 
Kalabalık binler O’nu omuzlarında taşırken O’nu anlamamakta haberli miydiler? Yılgınlık kendi dünyalarında yer etmişken O’nu hiç örnek almışlar mıydı? İşte geniş kapının ardından başlayan yolculuğa çıkan, onlara duyuruyordu bu soruyu. Yine yürüse de binler O’nu anlayanlar binlerin içinde azdı. Anlamak öyle kolay gerçekleşmiyordu.
 
Eller O’nu selamlarken iyi dilekleri yineliyordu binler. Yürekler durgun, buruktu. Sesler ağlamaklı hesap büyüktü. Bunu soracak yolculuğa erken çıkmıştı. Geride bıraktıkları arasında geniş kapının ardındaki aydınlık yürüyüşünü sürdürecekler çıkacaktı kuşkusuz.
 
O umudunu yaşamında hep yineledi.İnsanın kurtuluşu gerçekleşecekti bir gün. Buna inandı, uğraşını bir ömür hep buna adadı. Binlerin omzunda geniş kapının aydınlığına doğru yürüdü. O’nu kimse durduramazdı!
 
Küçük kız elindeki pankartta Prof.Dr. Yaşar Nuri Öztürk’ü taşıyordu.Tarih 24 Haziran 2016’ydı!
 
Şahin ÖZŞAHİN bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 1064
Toplam yorum
: 308
Toplam mesaj
: 19
Ort. okunma sayısı
: 702
Kayıt tarihi
: 24.03.12
 
 

Türkay KORKMAZ, umuda yolculuğu ertelemez. Mermeri delenin damlanın sürekliliği olduğunu bilir. Y..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster