Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

21 Mart '15

 
Kategori
Cinsel Sağlık
Okunma Sayısı
1547
 

GENİŞLİĞİNDEN YAKINIYORSANIZ OKUMADAN GEÇMEYİN...

GENİŞLİĞİNDEN YAKINIYORSANIZ OKUMADAN GEÇMEYİN...
 

Özellikle fazla ve zor normal doğum yapmış kadınlarda ilerleyen yaşla birlikte vajinanin kas ve bağ dokusunun gevşemesi beraberinde istenmeyen bazı durumları meydana getirebilir.
 
Öncelikle hem kadının hem de erkeğin cinsel ilişkiden aldığı hazzı azaltır. Yine vajinanın aşırı genişlediği durumlarda cinsel ilişki sırasında içeriye hava kaçarak gaz çıkarma tarzında sesler oluşabilir ve bu durum da cinsel yaşamı olumsuz yönde etkileyebilir. Kadında yetersizlik ve utanma duygusu yaratarak ülkemizde sık görülen depresyonun nedenlerinden biri halini alır. Çok daha ileri durumlarda ise idrar kaçırma, gaz-gayta kaçırma ve vajinadan dışarı doğru sarkmalar bu tabloya eklenebilir.
 
          Bu operasyonun amacı ise; vajinadaki bol kısmı cerrahi olarak çıkartıp vajinayı daraltmak ve sıkılaştırmaktır. Normal doğumun düzgün iyileşmeyen kesileri de bu operasyon sırasında çıkarılabilir.
 
Operasyon, genel anestezi altında steril şartlarda uygulanır. Genellikle 30-45 dk sürer ve karın açılmadan vajinal yoldan gerçekleştirilir. Operasyon sonrası hasta 2 saat gözlem altında tutulur, hastanede kalmayı gerektirmez. Kendiliğinden eriyebilen dikişler kullanıldığından dikiş alınmasına gerek duyulmaz. Hasta yaklaşık 4 hafta sonra cinsel yaşamına dönebilir.
 
www.drerhankaraalp.com
 
www.genitalestetik.pro

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 45
Toplam yorum
: 8
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 453
Kayıt tarihi
: 10.03.15
 
 

İstanbul'da Kadın Hastalıkları ve Doğum uzmanı olarak görev yapmaktayım. 1982 Sakarya doğumluyum,..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster