Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

04 Mart '14

 
Kategori
Genel Sağlık
Okunma Sayısı
1255
 

Genital estetik operasyonu

Genital estetik operasyonu
 

Genital Estetik Operasyonu


Genital estetik nedir?

Genital estetik; cerrahi işlemler ile vajinada oluşan bir takım duruş ve işlev bozukluklarının operasyon ile düzeltilmesidir. Bu operasyonlar genellikle hamilelik sonrasında tahrip olan vajinaya, ileri yaşlarda ki kadınlara ve nadiren de genç kızlara yapılabilen ameliyatlardır. Doğum sonrasında veya herhangi bir tahribat sonrası (kaza, doğum sonrası)  psikolojisi bozulan kadınların yeniden kendilerini güvenli ve rahat hissedebilmeleri için, sağlıklı bir cinsel yaşam için son olarak da anotomik sorunların önüne geçilmesi için genital bölge estetik operasyonları yapılmaktadır.
Genital estetik operasyonlarının olumlu etkileri nelerdir?

Bu operasyonlar sonrasında birçok yuva geleceğini kurtarmış ve bitmenin arifesine gelen evlilikler kurtulmuştur.  Birçok kadın da gelişen özgüven duygusunun yanı sıra fiziksel açıdan da kadının kendisini iyi hissetmesine katkı sağlamıştır. Genital estetik deyip geçmeyin! Zira bazı genital bölgedeki estetik bozukluklar ve sıkıntılar şayet tedavi edilmez ise, kadının yaşamını olumsuz etkiler ve bir çok sorun oluşturabilir.
Genital bölge estetik operasyonun çeşitleri var mıdır?

Genital bölge estetik operasyonları, bu bölgenin çok hassas bir bölge olması bakımından, detaylı incelenmekte ve operasyonlar büyük bir hassasiyetle yapılmaktadır.

Genital bölge estetik operasyonları 3 isimle yapılmaktadır:

    Vajina düzeltme ve daraltma operasyonu
    Vajina darlığında estetik operasyon
    Sarkmış ve genişlemiş vajinal dudaklar da yapılan düzeltmeler
    Vajina düzeltme ve daraltma operasyonu:

    Doğum da oluşan tahribat sonrasında sarkma veya büyüme ile oluşan çirkin bozuklukları gideren bir operasyondur. Bu şikâyetlerin bir kısmı doğum sonrasında dikiş hatalarından oluşmaktadır.
    Doğum sayısı fazla olan bayanlarda doğum sonrası oluşan sarkma ve kesilerin çokluğu sebebi ile yapılan operasyondur.
    Ayrıca kilolu bir bebek dünya getiren anne adayının vajinasında bebeğin büyük olması hasebiyle oluşan genişlemeleri daraltmak için yapılan bir operasyondur.

Genital estetik olmazsa ne olur?

Bu operasyon gerçekleşmediği takdirde kadın da vajinal genişleme oluşmuş ise çiftlerde kaliteli cinsel birliktelik yaşanmamaktadır. Hissi zayıflık söz konusudur. Genital estetik operasyonu ile bu sorundan kolayca kurtulmak mümkündür.
İdeal vajen genişliği ne kadar olmalıdır?     

Vajen genişliğinin 2cm. (2 parmak kadar) kadar olması yeterlidir. Estetik uzmanı vajendeki genişlemeyi giderip işlevini kaybetmiş vajinayı eski haline getirmektedir. Böylece kadın cinsel kimliğini yeniden kazanmış olup sağlıklı bir cinsel birliktelik yaşayabilir ve yaşatabilir. Bu operasyonlar tahmini 45 dakika ile 1 saat arasında gerçekleşmektedir. Ameliyat sonrasında ise aynı gün taburcu olabilirsiniz.
  Vajina dar ise estetik operasyon

Nadiren de olsa bazı kadınlarda genetik olarak doğuştan vajina darlığı var olmaktadır. Ya da daha önce genital estetik operasyonu yapılırken fazla daraltılmış bir vakıa da nadiren de olsa olabilmektedir. Vajinada darlık kadında cinsel birlikteliklerde ağrıya neden olmaktadır. Daraltma operasyonlarında ne yapılması gerekiyorsa yapılan işlevlerin tam tersini uygulayarak vajeni genişletilmektedir. Bu işlem tam olarak 30 dakika sürmektedir. Normal yaşama dönmek için 45 gün sonra normal yaşamınıza dönebilirsiniz.
Sarkmış ve geniş dudaklar için yapılacak estetik operasyonlar:

İç dudaklar için yapılan bir ameliyattır. Kadınların kendilerinden bile tiksinmesine neden olabilecek büyüklükte hatta çamaşırından çıkacak kadar büyük iç dudaklar bile olabilmektedir. Nadiren de olsa bazı genç kızlarda da görülmektedir.  Bu durum doğuştan da gelişebilmekte veyahut kontrolden çıkmış ergenlik dönemi hormonları da böyle bir şeye sebep olmuş olabilir. Bekar kızlarda bu operasyonu kolayca geçirip sağlıklı bir yaşama rahatça dönebilmektedir. Kızlık zarı bu operasyondan hiç zarar görmemektedir. Kızlık zarı etkilenmeden fazla dudaklar estetikle alınmaktadır.  Genç kızımız sağlıklı ve sorunsuz bir bakire olarak hayatına devam etmektedir.
Kadınlarda dudak büyümesine neden olan etkenler nelerdir?

Kadınlarda normalden fazla cinsel ilişki birleşmeleri, alerjenlere karşı savunmasız kalmaları, mastürbasyon uyarılarının fazla olması, sık sık hastalanma, yaştan ötürü değişimler, oral seks, kilo kaybı dudaklarda hoş olmayan görüntü bırakabilir. Bu durumda kırk dakika kadar süren bir operasyonla bu sıkıntıdan kurtulmanız mümkündür.
Genitalestetik operasyonlarının faydaları nelerdir?

Şayet genital bölgede herhangi bir sarkma, darlık, normalden fazla genişleme problemleri bir kadında var ise çekinmeden ve korkmadan hekime gitmeli tedavisi kolay bu problemlerden vakit kaybetmeden kurtulmalıdır. Operasyon sonrası cinsel haz alımınız artacak ve sizde kaliteli birliktelikler yaşayacaksınız.
 

Prof. Dr. Ateş Karateke

www.ateskarateke.com

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 34
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 835
Kayıt tarihi
: 21.02.14
 
 

Jinekolojik Onkoloji Cerrahi Uzmanı ve Ürojinekolog  www.ateskarateke.com ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster