Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

28 Aralık '19

 
Kategori
Deneme
Okunma Sayısı
32
 

Gerçeği Bilmen İşeYaramazBazen

Gerçeği bilmen işe yaramaz bazen. Hakikatlerin yararı olmaz kimi vakit. Biri çıkar, başka türlü anlar dediğini. Neylesen boş. Ne yapsan faydasız. Kardeşim! Ben ne diyoruuum, sen ne anlıyorsun!, demen de gereksiz. Her hatayı onaramayız. Elin kafasına girip beynini, içine sızıp kalbini düzeltecek değiliz.

 Öyleyse ne mi yapalım? Çok basit arkadaşım. Kural şu: Her garibin her şeye kafası basmaz. Aklı yeterince çalışmayanı, yüreği hakkıyla iş görmeyeni; kendi haline bırakacaksın. İzan parayla satılmadığı gibi… Adil, vicdanlı, sağduyulu, ölçülü davranmayı da herkes başaramaz. Bunu bil. Yeter.

Kavrayışınca muamele edeceksin kimine. Bunun başka yolu yok. Kimi, doğuştan gözü kapalı gelir aleme. Her yarattığına nasip etmiyor muhakeme gücünü Allah. Bazısının önyargısını kırman imkansız. Einstein olsan, nafile. Eloğlu/Elkızı gerçeği öğrenmemekte inatçı. Kendi yobazlığına bağlılıkta istikrarlı, hüküm vermekte aceleci olur arada. En iyisi, öylesine ilişme. Kalbimizin günü görürürüz neticede.

Üstüne alınma her çapsızlığı. Kapasitemizce davranırız. Kara cahile laf yetiştirmen imkansız. İyisi mi sen, alimlerin yolunu belle. Her mevzuyu her gördüğüne deme. Aklımızca var olur, fikrimizce yaşarız sonuçta. Öyle hemen bulunmaz her aranan. Allah kullarına eşit dağıtmıyor ince düşünceyi ne yazık ki.

Şahin ÖZŞAHİN bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Haklısın da işte aynı dünyada yaşıyoruz. Hem sayıları öyle çok ki.

Kerim Korkut 
 25.01.2020 8:49
Cevap :
Aynen.  25.01.2020 11:11
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1340
Toplam yorum
: 3600
Toplam mesaj
: 73
Ort. okunma sayısı
: 1675
Kayıt tarihi
: 30.01.11
 
 

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler veTanıtım, A.Ö.F. Adalet Yüksek Meslek ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster