Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

22 Temmuz '08

 
Kategori
Deneme
Okunma Sayısı
719
 

Gerçek aşk

Gerçek aşk
 

Dünyanın en büyük mucizesi aşk. Ey aşk sen nelere kadirsin ki Mecnunu deli eyledin çöllere düşürdün. Ferhat’ı dağları deldirdin, Kerem’i kor ateşlere attın, mem i bir yüzük peşinden koşturan aşk.(mem u zin)

Bu denli yürekten sevenlerin karşısında hep büyük zorluklar olmuştur. Zaten aşkın da büyüklüğü ordan gelmiyor mu? Sevgili için canını vermek, bir amaç için sevdiklerini, tüm gençliğini feda etmek ne kadar büyük bir davranıştır. Bu tür insanlara her zaman saygı göstermek lazımdır. Tabi doğru amaçlarda koşuyorsa eğer.

Günümüzde ise aşkın yerini çoktan para almış durumda. Oğlumuz ne işle meşgul soru aslında paranız var mı da kızı istiyorsunuz anlamındadır. Eğer ki paragöz birine denk geldiyseniz vay halinize ki vay. İki gönül bilmem ne olunca samanlık villa olur lafları gerilerde kaldı. Aslında parasızda hiçbir şey olmuyor. Yani mutluluğun ön koşulu maalesef ki para olmuş aksini kimse beyan edemez. Siz aşkından deli olmuş şehirli bir kızı köye getirinde tezek toplattırın. Topladığı tezeklerle evi yakıp ilk fırsatta kaçar:)

Kimse gerçek aşkı yaşamıyor desek oda yalan olur. Halen bir türküde yari düşünen, bir dumanda sevdiğini içine çeken, hiçbir şey düşünmeden sevdiği ile kaçan bir sürü gencimiz vardır çok şükür.

Aşkı anlatmak mümkünmüdür sanki. Ben anlatamasamda siz yaşayın benim gibi.
Umarım gerçek aşkı bulanlardansınız. İlk sevdiğiniz son sevdiğiniz olması dileğiyle.

Not (günümüzde gerçek aşkı yakalamış olan Sezai Karakoç un mona roza şiirini tavsiye ederim. Mümkünse Selçuk küpçükten de şiiri dinleyin.)

Kapat pencereleri perdeleri çek, bir bakışın ölmem için yetecek.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

zor olan güzeldi...ve nitekim öylede oldu gercek ask imkansız evet hatta zorda ve kavusulmayan,öylece uzaktan bakılan yada sadece iç gecirip maziye dalılanan.. peki aşk evliliği yapan veya kavusan insanlar acaba birbirlerini gercekten sevmıyorlar mı? adı üstünde ask bu hep karmasa günümüz sartlarından ne yasadık kar gıbı..her seyı tukettıgımız gıbı duygularımızda tukettık bu nereye gıder ve sonu ne olur gercekten bılınmez..!!!

destina_mmm 
 26.07.2008 20:08
Cevap :
HAKLISINIZ MELTEM HANIM HAYAT DOĞRU KİŞİLERLE BİZİ TANIŞTIRMASI DİLEĞİYLE.YORUMUNUZ İÇİN SAĞOLUN.  29.07.2008 21:42
 

ben de aşığım zine aşkı gibi..imkansız ( yoktur derdim ) ama benmksi imkansz..böyle yazılarda birazdaha özlyrm vella..yüreğimi titrettnz ..teşekkrler ..güzel di.

katmerisa 
 23.07.2008 19:03
Cevap :
Gerçek aşkı yakaladığın için şanslısın zine.Umarım hasretlik sadece satırlarında kalır.  24.07.2008 12:26
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 8
Toplam yorum
: 4
Toplam mesaj
: 3
Ort. okunma sayısı
: 456
Kayıt tarihi
: 09.07.08
 
 

Ardahan Göle ilçesinde 1983 yılında doğdum. Üniversiteyi Dokuz Eylül Üniversitesi' nde okuduktan son..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster