Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

07 Haziran '07

 
Kategori
Aşk - Evlilik
Okunma Sayısı
1468
 

Gerçek aşka yolculuk (2)

Gerçek aşka yolculuk (2)
 

Geçen yazımızda aşk vadisine giderken cıplak olmanız gerektiğini vurgulamış ve nasıl soyunacağınızda kalmıştık. İlk soyunacağınız şey korkularınızdır. Gerçek aşkta korku yoktur. Aşkın zıddı korkudur ve korku aşkta asla bulunmaz. Aşık insan hiçbirşeyden korkmaz.

Gerçek aşk varmak istediğiniz hedef mi? Bu yazıyı okuyorsanız bence evet. O zaman elinizde bir haritanızın olması gerekiyor. Nasıl ki define arayanların bir haritası varsa, sizin de aşk vadisine giden bir haritanızın olması gerekir. Bu harita herkes için aynı, başarabilen başardığı ölçüde vadide aradığını bulacaktır. İlk önce ne kadar korkunuz varsa saptayın. Bütün korkularınızı hayalinizde fotoğraflayın, sonra yırtarak bir çöp bidonuna atın ve yakın onları, küllerini toprağa gömün ve üzerinde mor menekşeler yeşertin. Bu çalışmayı sık sık tekrarlıyarak belirli bir arınma sağlamanız gerekiyor.

Korktuğunuz her şeyi başınıza çekersiniz. Çünkü korku engeldir, Tanrıya güvensizliktir, içinizdeki gücü küçümsemektir. Korkularınızdan kurtuldukça özgürleşirsiniz. İçinizdeki büyük gücü ve size yardım eden bir güç olduğunu hissettiğiniz zaman size kimse karşı koyamaz. Kimsenin size karşı koyamayacağını bildiğiniz zaman karşınızda hiçbir engel kalmaz.

Bakabileceğiniz bir yerlere küçük notlar koyun. Üzerine Allah tarafından seviliyor ve korunuyorum yazabilirsiniz ve bunu sık sık tekrarlıyabilirsiniz. Onun tarafından korunduğunuzdan emin olmak, sizi korkularınızdan arındırıp büyük ölçüde özgürleştirecektir.

Sizi aldatan bir eşiniz olmasından korkmıyacaksınız,

Size yalan söyleyen bir eşiniz olmasından korkmıyacaksınız, Sizi anlamayan bir eşiniz olmasından korkmıyacaksınız. Sadece birkaç örnek verdiğim bu korkularınızı silin lütfen. Israrla ve düzenli bir şekilde bu çalışmaları yapınca içinizdeki hafifliği hissedeceksiniz.

Gerçek aşka yolculuk 3.üncü bölüme geldiğimizde sizler en önemli ağırlıklarınızdan kurtulmuş olacaksınız. O zaman olaylara bakış açınız da çok daha farklılaşacak.

Sevgiyle kalın

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Ya sizi aldatan,size yalan söyleyen, sizi anlamyan bir eşiniz olduğundan eminseniz ve her şeye rağmen o eşi seviyorsanız?

caca 
 19.06.2007 0:11
Cevap :
Hiçbirşey boşu boşuna olmaz. Ragmenli aşklar gerçek aşk degildir. Bir birliktelik yaşarsınız ama içinde aşkı barındırmayan evet sevebilirsiniz onu bırakamazsınız ama siz kendi içinize döndügünüzde aldatılmaktan korktuğunuzu, yalnız kalmaktan korktuğunuzu yada yalan söyleyenleri çok eleştirip yargıladığınızı bulabilirsiniz. Yalan bu dünyadaki en büyük negatigliktir. Eğer yalan söyleyen biri ile birlikte olabiliyorsanız kendi içinizde de sizin farketmediğiniz negatiflikler oluşuyordur. Üzüntü, korku, güvensizlik gibi aynı katta yaşayan, benzer enerjiler birbirlerini anlayabilirler, duyabilirler sevgilerimle  19.06.2007 8:58
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 101
Toplam yorum
: 162
Toplam mesaj
: 25
Ort. okunma sayısı
: 5161
Kayıt tarihi
: 01.03.07
 
 

Ege Üniv. İşletme Fakultesi'ni, daha sonra da Harward Üniversitesi'nin Master programını Türkiye'de ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster