Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

11 Haziran '07

 
Kategori
Aşk - Evlilik
Okunma Sayısı
1412
 

Gerçek aşka yolculuk (3)

Gerçek aşka yolculuk (3)
 

Aşk vadisine gireceğiniz zaman korkulardan arınmış olarak girmeyi başardıysanız. Aşk vadisinde karşısına çıkacağınız kişi hangi korkulardan arındıysanız o arınmış olduğunuz korkuları kendi üzerinde taşımayacaktır.

İyi de daha iyi birisiyle de karşılaşabilirsiniz. Çünkü gerçek aşk mükemmel olan aşktır. Mükemmel olmak da herkesi olduğu gibi kabul etmektir. Öyleyse nelerden soyunacaksınız, nelerden arınacaksınız? Arınmanız için şimdi yargılamaktan vazgeçmeniz gerekmektedir. Çevrenizde yargıladığınız insanları düşünün. Yargıladığınız aşk ilişkilerini, arkadaşınızın evliliğini, arkadaşınızın sevgilisini annenizin babanızın ilişkilerini. İnsanların erkek ve kadın ilişkilerini yargılamaya başladığınız zaman neyi kınadıysanız, neyi yargıladıysanız tanıştığınız insanda onları bulacaksınız.

O yüzden aşk vadisine girerken yargılardan arınarak girmek gerekir ki gerçek aşkı bulun. Gerçek aşk. Gerçek aşkı bulabilmek istiyorsanız, huzurlu ve mutlu gerçekten sıcacık bir duygu yaşayabilmek istiyorsanız o zaman yargılamayı bırakıp arındığınızda, sizin gibi yargılamayı bırakmış ve kendisini gerçek aşka teslim etmiş kişiyi o vadide bulabileceksiniz.

Peki yargılarınızdan nasıl arınacaksınız? İnsanlar evrim evrimdir. Bir insan kırk yaşında olup bir yaşındaki bir çocuğun evriminde olabilir. İstediği her şeyi kırk yaşında da olsa kişilerin ağlamasına sızlanmasına bakmadan alabilir. Hoyratça kullanabilir, kınayabilir, eleştirebilir, öfkelenebilir. Her grupta insan vardır. Sizin ilkönce hangi grupta olduğunuzu bilmek gerekir. Çünkü siz hangi gruptaysanız o gruptan insanları kendinize çekeceksiniz.

Seçmiş olduğunuz kişi için, sizin şimdiye kadar ki birlikte olduğunuz insanlara bakın. Sizin konumunuzu, sizin evriminizi ortaya çıkarıyorlar. Sizin korkularınızı ortaya çıkarıyorlar. O insanlarla mutlak anlaşamıyorsunuz. Neden anlaşamıyorsunuz? Çünkü korktunuz, başkalarını eleştirdiniz. Başkalarınla dalga geçtiniz, alay ve o tür durumları siz yaşamaya başlıyorsunuz.

İşte şimdi korkulardan arındıktan sonra, hangi insanları ve hangi ilişkileri yargıladığınıza dair kendi kendinize dürüst davranın. İşe dürüst davranmakla başlayın Çünkü kendinize dürüst davranırsanız, bu size dürüst bir hayat sağlayacaktır. Yargıladığınız insanları tek tek yargılamaktan vazgeçip af dileyin. O insanları yargıladığınız için Tanrıdan af dileyin. O insanları olduğu gibi kabul edebilmenin ilk yoludur. Çünkü insanları olduğu gibi kabul edebildiğinizde, zaten aşk kabul edebildiğiniz ölçüde size gelecek. Ne kadar büyük bir aşk istiyorsanız, o kadar büyük bir arınma yani. Bu çok önemli bir söz. “Ne kadar büyük bir aşk istiyorsanız, ne kadar coşkulu bir aşk istiyorsanız, o kadar çoşkulu ve büyük bir arınma” İnsanların birçoğu bunu yapmakta zorlandıkları için, egoları onlara engel oldukları için, kendilerini arındırmak gibi bir çalışmada bulunmuyorlar. Ama eğer bu yazıyı okuyorsanız buna bilinçaltınız karar vermiş. Siz gerçek aşkı istiyorsunuz ve arınmaya başlamaya hazırsınız.

O zaman diğer insanlardan farklı bir şey yapın ve onlara örnek olun. Arınmaya çalışın. Ben artık kimsenin dedikodusunu yapmıyorum demeyin, gerçekten yapmayın ve sizin yanınızda yapılmasına izin vermeyin. Bu başka insanların bir müddet sonra size tam anlamıyla güvenmesini sağlayacak. Çünkü siz hiç kimsenin sırrını anlatmazsınız. Size güvenilir. O zaman siz güvenilir birisi ile karşılaşırsınız. Çünkü bunu yaşamış olan, denemiş olan, örneğin çok yalancı bir insan yalan söylemeyi bıraktığında, yalan söylemeyen dürüst biriyle karşılaşıyor. Yalan söylemeyen bir kadın kendisine yalan söylemeyen bir erkekle karşılaşıyor.

Yazıyı okumak ilginizi çektiyse, yaşadıklarınızın farkına varmaya başlıyorsanız eğer dördüncü bölümünde görüşünceye kadar sevgiyle kalın

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 101
Toplam yorum
: 162
Toplam mesaj
: 25
Ort. okunma sayısı
: 5160
Kayıt tarihi
: 01.03.07
 
 

Ege Üniv. İşletme Fakultesi'ni, daha sonra da Harward Üniversitesi'nin Master programını Türkiye'de ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster