Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

18 Kasım '11

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
1770
 

Gerçek haberin komik içeriği

Gerçek haberin komik içeriği
 

Komik ve Traji Komik Gerçek Haberler Servisi

Komik Haber Servisi gururla sunar. Gerçek ama gerçek olamayacak kadar komik, traji-komik, acı ama komik, üzücü ama komik haberler.

Bu haberler sadece 18.11.2011 tarihinde farklı gazetelerin internet sitelerinden 15 dakikada derlediğim haberler.

Haberler gösteriyor ki dünyada insanla ilgili olan her türlü duygu (ölüm, sevinç, inanç, hizmet aşkı, cinayet, popüler kültür, yaşam sevinç, hüzün, konuşma, ifade) hep yanılma payı içeriyor, hep kesin ve net sonuçlar vermiyor ve hep göreceli olarak kişiye, kuruma ve insan agöre değişiyor.

Haberlerle ilgili kısa ve öz yorumlarım haberlerin hemen altında.

1. Ölümlerin azalması onları çok üzüyor!

Bir garip açıklama: “Ölü sayısındaki bu düşüş önümüzdeki 3 yıl boyunca da devam ederse, korkarım...”

Belçika’da bu yıl ölümlerin azalması, cenaze hizmeti veren şirketleri rahatsız etti.
Cenazeciler Birliği Başkanı John Dexter, Flamanca yayımlanan Het Laatste Nieuws gazetesine yaptığı açıklamada, “Ölü sayısındaki düşüş önümüzdeki 3 yıl boyunca da devam ederse korkarım birçok meslektaşımız başlarını ellerinin arasına alıp düşünecek” dedi.

Belçika’da geçen yıl Ocak-Eylül döneminde 76 bin 291 kişinin ölmesine rağmen bu yılın aynı döneminde hayatını kaybedenlerin sayısının 74 bin 326’da kalmasına içerleyen Dexter, işlerinin bozulmasına gerekçe olarak İkinci Dünya Savaşı’nı gösterdi.

Dexter, İkinci Dünya savaşı sırasında doğumların azalması nedeniyle 2015 yılına kadar ölü sayısının gerilemeye devam etmesini ve devamında işlerinin hızla açılmasını beklediklerini ifade etti.

milliyet

Ölme oranlarının az olmasından şikayetçi bir cenaze hizmeti veren adamın üzüntülü haberi

2. Kıble yanlışı 5 yıl sonra düzeltildi, cemaat kızgın

Sultanbeyli’de, 5 senedir ibadete açık olan Hasan Hüseyin Camii’nin kıblesinin yanlış yöne baktığı ortaya çıktı.

Müftülüğün ‘kıble yanlış’ uyarısı cemaati hem şaşkına çevirdi hem de kızdırdı. “Bu zamana kadar kıldığımız namazların hesabını kim verecek?” diyen vatandaşlar, sorumlunun bulunmasını istiyor. Hatanın fark edilmesinin ardından cami içinde yapılan düzenleme ile kıble yönü düzeltildi. Müftülük yetkilileri, “Ameller niyetlere göredir. Önceki namazlara halel gelmez.” açıklaması yaptı.

Battalgazi Mahallesi’ndeki camide yanlışlık bir vatandaşın uyarısı üzerine ortaya çıktı. Sultanbeyli Müftülüğü, kıblenin kontrolü için camiye teknik ekip yolladı. Teknoloji destekli yapılan kontrollerde kıblenin yaklaşık 50 derece hatalı olduğu ortaya çıktı. Bunun üzerine cuma namazı öncesi namaz yönünün kıbleye göre uyarlanması için acilen değişiklik yapıldı. Halıların üzerine bant şeritler çekilerek namaz yönü ‘kıble’ye göre uyarlandı. Sultanbeyli Müftüsü Osman Arslan, durumu cami kürsüsünden cemaate anlattı.

zaman.

Yanlış kıblede 5 yıldır namaz kılan cemaat öfkesi, yoruma gerek bile yok.

3. Flaş bedelli açıklaması

AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın, 22 Kasım Salı günü düzenlenecek grup toplantısında bedelli askerlikle ilgili açıklamalarda bulunabileceğini bildirdi.

Bugün tüm gazetelerde bedelli yasasından 30 yaşın üstündekilerin fayfalanacağı yazıldı. AK Parti Grup Başkanvekili Elitaş ise ittifak edilen yaşın daha aşağı olduğunu açıkladı.

AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, bedelli askerlikle ilgili düzenlemeye önümüzdeki haftasonu nokta konulacağını söyledi. Elitaş, CHP Grup Bakanekili Akif Hamzaçebi’nin ‘kuzu kuzu bizim çizgimize geldiler’ sözüne ise sert tepki gösterdi.
12 Haziran seçimlerinden sonra “kuzu kuzu gelecekler AK Parti bizim dediğimiz yapacak’ dediklerini hatırlatan Elitaş, şöyle devam etti: ‘Ne olur, lütfen ne metin istiyorsanız hazırlayın, getirin imza atalım. Onurumuzu zedelemeyin, bize yardımcıolun’ dedikleri yemin krizinin ezikliğini yaşıyorlar. Görüşmelerde bulunan birisiyim. Onlar eğer bu konuda daha farklı giderlerse bizim perde arkasını açıklamamız onları çok incitir. Onun için kuzu kuzu gelip, tükürdüklerini yaladılar, diz çöktüler ve TBMM’de yemin ettiler. Bunu içlerine sindirsinler. Hataları ile yüzleşsinler. Hataları başkalarına çamur atarak, şarkı sözü söyleyerek, işi magazinleştirmeye çalışmasınlar.

İTTİFAK EDİLEN YAŞ 27

Elitaş, TBMM’de gazetecilerin sorularını cevapladı. Bedellide yaşla ilgili çok fazla talep olduğunu dile getirerek, şuana kadar en düşük yaş teklifinin 23 olduğunu ifade ederek, ‘Üzerinde ittifak edilenin ise 27 ve üzeri olarak söyleniyor. TSK’nın ihtiyacı ile değerlendirmek lazım. Bakanlar Kurulu’nda konu gündeme geldi. AK Parti MYK’da gündeme gelmiş olabilir. Önümüzdeki işin son noktası konulacak. Salı günü gündeme gelebilir. Tasarı haline geldikten sonra TBMM’ye gönderirler. TBMM kendi takvimi içinde bunu değerlendirir. Komisyonlarda görüşüldükten sonra genel kurula gelir. Öncelik olduğuna göre, TBMM vereceği karar çerçevesinde görüşülür. Siyasi partilerin olumlu yaklaşımı olduğunu biliyorum, CHP ilgili kanaatim net değil. Grup başkanvekilinin biri hayır diyor, Genel Başkan destekliyoruz diyor. CHP’nin sözcüsünün kim olduğu karışık. Herhalde genel başkanın söylediğini itibar etmek gerekir.’ Diye konuştu.

sabah.

Bedelli askerlikte yaş pazarlıkları. Bakalım hangi ünlünün, politikacının, zenginin, fırlamanın, vergi kaçıranın, namussuzun çocuğuna göre yaş sınırı ne kadar aşağı çekilebilecek. En son sınır 27 idi, haftaya salıya kadar günde birer  yaş düşse 23’e kadar inecek gözüküyor.

4. Doğuş çiçek açtı

‘Panpiş’ pozuyla olay yaratan Hilal Cebeci’den sonra, eski sevgilisi Doğuş daTwitter’da çıplak! Saksıyla poz veren Doğuş, “Çiçek açtım” dedi. Twitter’de olay olan poz için komik yorumlar geldi. Cebeci de, “Doğuş fotosenteze bağlamış!” dedi.

TWITTER YORUMLARI

Doğuş’un yeni albüm sponsoru belli oldu: ciceksepeti.com 

Organik tarıma mı başlamış? 

O çiçeğin içkisine ilaç atılmış bence. Yoksa aklı başında hiçbir bitki Doğuş’la o şekilde poz vermez

sabah.

Şarkıcı Doğuş şaşrıtmadı, yine gündeme saksı gibi oturdu. Helal olsun.

5. Cani sevgiliye ‘iyi hal’ indirimi

Bursa’da birlikte yaşadığı genç kadını öldürdükten sonra cesedi 5 parçaya bölerek çöp konteynırına attığı iddia edilen gazinocunun cezası iyi halden 25 yıla indirildi. Nilüfer ilçesinde eşinden ayrı yaşayan ve geçen yıl aniden ortadan kaybolan 25 yaşındaki 2 çocuk annesi Sevgi Taşkın’ın dizinden kesilen bacakları bir çöp konteynırında bulundu. Genç kadının kendisi gibi eşinden ayrı yaşayan bir çocuk babası olan 39 yaşındaki Bülent Kocaman’ın gazinosunda garson olarak çalıştığını ve ikilinin birlikte yaşadığını belirleyen polis, Kocaman’ı gözaltına aldı. “Bursa’nın Münevver Karabulut cinayeti” olarak anılan olayda, cesedinin bacakları dışındaki bölümleri bulunamayan Sevgi Taşkın’ı öldürdükten sonra 5 parçaya ayılıp çöpe attığını itiraf eden Kocaman hakkında, “Canavarca hisle kasten adam öldürmek” suçundan dava açıldı. Bursa 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın önceki günkü karar duruşmasında son sözü sorulan sanık, “Kararı mahkemenin takdirine bıraktığını” söyledi. Kocaman’ı önce müebbet hapse çarptıran mahkeme, daha sonra bu cezayı sanığın duruşmalardaki “iyi halini” göz önüne alarak 25 yıla indirdi. Yargıtay kararı onarsa, 14 aydır tutuklu bulunan Bülent Kocaman, infaz yasasına göre 15 yıl sonra özgürlüğüne kavuşacak.

sabah.

Başlığa bakın sonuna bakın. Cani sevgiliye iyi hal indirimi. 13 yaşında kıza tecavüz edenlerin iyi hal aldığı memleketimizde tek bir caniye indirim yapılmış çok mu ?

6. Gomünistmiş bunlar!

Gaflarıyla tanınan İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, bu kez “KCK Operasyonu”nda tutuklanan Prof. Dr. Büşra Ersanlı’yla ilgili ilginç açıklamalarda bulundu.
Ersanlı’nun tutuklanmasını ilginç gerekçelerle savunan İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, “Profesör hanımefendinin 80 öncesi gençlik yıllarına bakın. Akrabalarının kim olduğunu, eniştesinin tutuklu olduğunu göreceksiniz” dedi.

Meclis Genel Kurulu’nda konuşan Şahin’in gaflarla dolu konuşması şöyle: “Bir profesör tutuklanır mı? Bir kadın tutuklanır mı?’ Ben cevap veriyorum; kadın olduğu için tutuklanmıyor, profesör olduğu için tutuklanmıyor. ‘Dersimiz siyaset, konumuz ayaklanma’ eğitimini yapıyorsa birisi, yapmaya devam ediyorsa, Büşra Ersanlı profesör hanımefendinin 80 öncesi gençlik yıllarına bir yolculuk yapmanızı tavsiye ederim. Hangi suçtan, hangi komünizan faaliyetten mahkum olduğunu, cezaevinde yattığını, akrabalarının kim olduğunu, eniştesinin bu ülkede bir başka faaliyetten tutuklu olduğunu, bir başka sevdanın yolcusu olduğunu araştırırsanız görürsünüz. İsim vermek istemiyorum. Bu yapı Türkiye’de gerçekten önemli ve ciddi bir yapıdır. Bu yapı bir kandırmaca, bir zorba yapıdır, bir zulüm yapısıdır. Daha önce bu bölgede feodal bir yapı vardı; ağalar vardı, şeyhler vardı. Onların yerini, onların rolünü bir başka feodal yapı kaptı, komünizan bir feodal yapı kaptı. Bir esaret zinciri, bir de saadet zinciri var orada.”

gazetevatan

Her dönem bazı politikacılar medyayı sürekli olarak döndürür ve güldürür. Medya bu tip gaf yapan politikacıların sürekli olarak Gaflamasını ve yeni malzeme vermesini bekler. Şaşırmaya gerek yok.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 540
Toplam yorum
: 197
Toplam mesaj
: 7
Ort. okunma sayısı
: 1838
Kayıt tarihi
: 10.06.10
 
 

Gündemi ve olayları yakından takip etmeye çalışıyorum. Sinema, kitaplar, spor, doğa, siyaset, miz..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster