Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

02 Mayıs '08

 
Kategori
Ben Bildiriyorum
Okunma Sayısı
3720
 

Gerçek yaşamdaki Parmaklıklar Ardında’ki Cezaevi Müdürü Handan

Gerçek yaşamdaki Parmaklıklar Ardında’ki  Cezaevi Müdürü Handan
 

Ümran Hanım (Önde Siyah Takım giyimli) kitap teslim anındaFotoğraf: Hakan Kahyalar


Pırıl pırıl bir tutukevi ve yöneticisi

Girişimci, çağdaş, aktif bir yönetici.. Görür görmez insana ATV’de yayınlanan “Parmaklıklar Ardında” ki cezaevi müdürü Handan’ı (Özlem Düvencioğlu) çağrıştırıyor. Bir manken zerafetindeki gülgen yüzlü Cezaevi Müdürü, Ümran Yavuzyılmaz.

5402 sayılı denetimli Serbestlik ve Yardım Merkezleri ile Koruma Kurulları kanunu yönetmeliğinin 108. maddesine istinaden yapılan Koruma Kurulu’nun toplantısında Adana Cumhuriyet Başsavcılığı Koruma Kurulu Başkanlığı Mart ayında açılan Karataş Bölge Kadın Kapalı Ceza ve İnfaz Kurumu Müdürlüğüne kitap yardımında bulunma kararı almıştı.

Açılan kampanya ile çoğunluğu dünya klasiklerinde yerini almış kitaplar ile yerli klasikleşmiş kitapların yanında çeşitli dergi ve ansiklopedilerden oluşan yaklaşık 550 civarında eser bağışlanmıştır.

Adana Ticaret Borsası, Özel Adana Koleji, Adana Meksa Vakfı, Adana Ticaret Odası, Adana Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürlüğü, Adana Büyükşehir Belediyesi ile Adana Denetimli Serbestlik ve Yardım Merkezi Şube Müdürlüğü’nün katılımları ile bu faaliyet gerçekleşmiştir. ATB Genel Sekreteri’nin önerisi ile T.C. Adalet Bakanlığı Karataş Kadın Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Müdürlüğü’ne 01 Mayıs 2008 Perşembe günü bir ziyaret düzenlenmiştir. Düzenlenen ziyaret esnasında, kütüphanelerine konulmak üzere bağışlanan kitaplar teslim edilmiştir.

Bir Cezaevinden çok bir misafirhane niteliğindeki koğuşların; içleri tertemiz, düzenli pırıl, pırıl... Bembeyaz üzerinde açık turuncu bahar dalı yatak örtüleri ve yüzlerinden sağlıklı oldukları her halinden belli mahkûmlar, Adana Ticaret Borsası Muamelât Müdürü Hakan Kahyalar’ın denklaşöre basmasıyla ölümsüzleşmiştir... Temennimiz diğer tüm cezaevlerinin aynı niteliğe getirilmesidir.

Parmaklıklar Ardının gerçek Handan’ı, Ümran Yavuzyılmaz’a başarılarının devamını dilerim.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

cezaevlerini gayet iyi bilirim.Antalya-Kumluca Kapalı Cezaevinde 12 ay nöbet tuttum askerde.Oradaki insanların çoğu .. ve ilgiye ihtiyaçları var.Gerçekten de çok mükemmel bir davranış kitap bağışı yapmak. size de bu haberi bizimle paylaşmanız çok ince bir davranış biçimi. Fenerliden sevgiler...

Sokrates 
 05.05.2008 13:36
Cevap :
Merhaba Sevgili Fenerli, Okuduğunuz için teşekkürler. Bizim kuruluş ATB. Ben de gidecektim kitap teslim gününde ama televizyondaki diziden çok etkilendiğim için fazla duygulanma korkusuyla iştirak edememiştim. Her şey gönlünce olsun.  05.05.2008 15:52
 

Tesadüfe bakın ki birkaç gün ara ile ikimiz de birilerini metheden bloglar yazmışız. Siz cezaevi müdürü Ümran Hanımı ben de geleceğin 1 numaralı yıldızı olacağına inandığım müthiş sesli güzel kızımız Gizem GÜNEŞ'i. Keşke çevremizde hep methedebileceğimiz insanlar çoğalsa da bizler de methetsek. Ben insanları ve olayları eleştirmekten sıkıldım artık, içim karardı. Methedecek güzel insanlar gördüğümde onları da asla görmezden gelmiyorum. Sizi de iyi niyetli, yapıcı bloğunuzdan dolayı kutlarım. Ellerinize sağlık.

Mustafa Mumcu 
 05.05.2008 10:31
Cevap :
Yorumunuz için teşekkürler. Her şey gönlünüzce olsun...  05.05.2008 11:56
 

Çok güzel bir konuya değinmişsiniz,yüreğinize sağlık,,,,,,,,,,sevgiler,,,

Alyoşa-Sevmek Güzeldir. 
 04.05.2008 22:35
Cevap :
Okuduğunuz için teşekkürler... Selam ve sevgilerimle...  04.05.2008 22:44
 

yüreğinize sağlık. Teşekkürler size binlerce kez. Sevgilerimle...

narçiçeği 
 03.05.2008 23:20
Cevap :
İmkân olabilseydi de daha büyük resim koyabilseydim. Okuduğunuz için teşekkürler Narçiçeği Kucak dolusu sevgilerimle...  04.05.2008 22:04
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 74
Toplam yorum
: 69
Toplam mesaj
: 20
Ort. okunma sayısı
: 501
Kayıt tarihi
: 03.07.07
 
 

Yaşamsal boyutta etkilendiğim; kimi zaman bir kısım, kimi zaman bütün insanların orijininde birle..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster