Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

14 Mart '19

 
Kategori
Ekonomi - Finans
Okunma Sayısı
47
 

Gerçekçi Tasarruf Önlemleri

Türkiye gerçekten özgürlükler ülkesi, herkes elindeki gücü istediği gibi kullanabiliyor, yeter ki karşısındaki kendisinden güçsüz olsun.
 
Halkın yarısının neler döndüğünden haberi yok. Hatta haberi olmadığından da haberi yok.
 
Sürekli siyaset, ekonomi, futbol ve seks konuşup hiçbirinde başarı sağlayamayan tek güzide toplum olduğumuz gerçeğinden hareketle birçok önerme ülkemiz için geçerli değil. Biz kesinlikle istisnai bir toplumuz. Her türlü sosyolojik, psikolojik tez bizde çöker.
 
Öğretim cehaleti engellemiyor, eğitim gerekiyor. Herkes halinden memnun görünüyor. İnsanımız en azından alabiliyorum ya hiç almasaydım mantığına bürümüş her şeyi. Maalesef alamayacağımız günler çok yakın. Açlık sınırı üç ise bizim asgari ücretimiz iki ama nedense kimsenin canına tak etmiyor bu durum. Kepçe ile kaldıranın damlayan suyundan istifade eden orta tabaka ses çıkarmadıkça her şey daha da kötüleşecek. 
 
Sorsan adalet ve huzur istemeyen insan çıkmaz dünyada oysa adaleti ve huzuru istemeyen yine aynı insanlardır. İnsanları anlamak yada çözebilmek kolay değil. Adalet kendi çıkarına ters düştüğünde aklına gelenlerin kendilerine sormaları gereken soru 'ben adil miyim?'
 
Her sorunun arkasında yatan başka bir sorun, onun arkasında yatan başka bir sorun var. Bu böyle en temeldeki soruna kadar uzayıp gider. En temeldeki sorunu bulup onu çözmezseniz sorun ortadan kalkmaz sadece havanda su dövmüş olursunuz.
 
Gerçekçi tasarruf önlemleri alınmazsa her yapılan makyajdan öteye geçmez. 
 
HÜLYA ÇAKICI

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 705
Toplam yorum
: 245
Toplam mesaj
: 5
Ort. okunma sayısı
: 512
Kayıt tarihi
: 19.12.15
 
 

Hacettepe Üniversitesi İktisat Fakültesi ve Akdeniz Üniversitesi Turizm ve Otelcilik Fakültesi ve..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster