Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 

25 Ağustos '11

 
Kategori
Futbol
Okunma Sayısı
3192
 

Gerçeklerin Bir Gün Ortaya Çıkma Gibi Bir Huyu Vardır

Gerçeklerin Bir Gün Ortaya Çıkma Gibi Bir Huyu Vardır
 

Milliyetten alınmıştır


Tuhaf şeyler oluyor. Şike soruşturması başladığı günden beri ortalık toz duman içerisinde. Herkes bir şeyler söylüyor, herkes bir şeyler yazıyor. Aslına bakarsanız her şey ülkemizin çarpık demokrasi ve hukuk sisteminin bir yansıması olarak yürüyor. Yani, başka türlü olmasını beklemek de saflık olurdu.

Her alanda olduğu gibi müthii bir bilgi kirliğiği ve manipülasyon var. Bu bütün taraflar için geçerli. Federasyon da, Fenerbahçe de, diğer takımlar da sistemin bir parçası olarak, bu bilgi kirliliğini ve manipülasyonu kendi işlerine gelecek şekilde kullanıyorlar, kullanmaya çalışıyorlar.

Kimse gerçeklerin peşinde değil. Herkes bir şekilde keseri kendisine doğru yontmak istiyor. Kimisi yaptıklarını ört pas etmek, kimisi de bu kaos ortamından faydalanıp, diğerlerine çalım atmak istiyor.

Federasyon üç hafta içinde beş karar alıyor, her aldığı yeni kararla bir öncekini red etme noktasına geliyor. En son aldığı kararı da zaten kendi iradesiyle almadığını, UEFA'nın tehditi sonucunda almak zorunda kaldığını kendisi de itiraf ediyor. Madem karar alama yetkin, bilgin, becerin yok, neden o koltukta oturuyorsun? UEFA baş müfettiş marifetiyle Türkiye futbolunu da yönetsin, olsun bitsin.

Fenerbahçeliyim, ama futbolu kirletecek, milyonlarca taraftarın hayallerini, futbolcuların alın teri ve emeklerini yok sayacak girişimler ve eylemler gerçekleştiyse en ağır cezaların verilmesi taraftarıyım. Ama böyle ayak oyunları, gizli kapaklı işlerle değil. Tamamen şeffaf ve kimsenin kafasında bir şüphe bırakmayacak şekilde.

Dedik ya, her yan toz duman içerisinde. Bu kargaşada göz gözü görmüyor. Hele gerçekler kalın bir sis tabakasının ardında. Ama Aykut Kocamanın dediği gibi, gerçeklerin bir gün ortaya çıkma gibi bir huyu vardır. O gün geldiğinde her şey ortaya çıkar. Ama bizim gibi ülkelerde ne yazyık ki her şey yapanın yanına kar kalır. Gerçeklere bir an önce ulaşmak dileğiyle....

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Toplam blog
: 25
Toplam yorum
: 4
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 636
Kayıt tarihi
: 31.07.06
 
 

İ.Ü. İktisat Fakültesi mezunuyum ve şu an Zürih Üniversitesine bağlı Toplum Sağlığı Enstitüsünde ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster