Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

23 Haziran '06

 
Kategori
Aşk - Evlilik
Okunma Sayısı
1044
 

Gerçekten sevdiniz mi?

Gerçekten sevdiniz mi?
 

Birini gerçekten ama gerçekten çok sevdiniz mi. Yada hep sevilmeyi mi tercih ettiniz. Hangisinden güç aldınız. SEVİLMEKTEN Mİ ? SEVMEKTEN Mİ?

Herşeyin kusursuz olmasını istiyoruz çoğu zaman. Kendimiz kusursuzmuşuz gibi. Karşımızdakini olduğu gibi kabul edemiyoruz.

Onu şekillendirip kalıplıyoruz. Olmadık şekillere sokup kafamızın içinde, kalıplarımıza büyük geldiğinde silip atabiliyoruz.

Bir bedende iki dünya dünya olamıyoruz. Mutlaka kusurlar bulup incitiyoruz.

Belki de küsüyoruz istediğimiz gibi olmadığı için.

Ve bunca şeyden seni seviyorum diyebiliyoruz.

Peki böyle mi olur sevmek.

Sevmek gerçekse herşeyi göze almak değil midir? Her iyiyi ve her kötüyü. Ayırt etmeden. Yalın haliyle sevmek değil midir o kişiyi.

Sevgi gelmez mi her problemin üstesinden. Aşılmaz mı o duvarlar sevgiyle.

Sevginin gücüyle. Elele verip tek yürek olarak...

Nedendir peki bitmeyen iktidar kavgaları, haklı haksız çatışmaları, ben bilirim, ben doğruyum ve o saygı duvarının aşıldığı katlanılmaz anlar.

Hayat yeterince zorken daha da çekilmez hale getirmek yaşanılan ilişkiyi.

Nedendir bu bencillik.

Neden önce ben deriz. Karşımızdakinin sevgisinin gücüne sığınıp hak bilmek herşeyi kendimizde. Nedendir.

Nedeni de aslında çok açıktır. Ya gerçekten sevmemişizdir. Ya da sevilmemiş.

Doymak bilmeyen egomuz illa tatmin edilmeli, şımartılmalıdır da ondan. Birinin hep bizi yüceltmesi lazımdır. Bizim doyuramadığımız egomuzu < o="">> doyurmalıdır da ondan.

Peki o zaman gerçekten sevmiş oluyor muyuz birini.

Hak ettiği sevgiyi verip payımıza düşeni almaya razı oluyor muyuz.

Hayır.

Öyle bencilce seviyoruz ki, karşımızdakini göremiyoruz çoğu zaman gerçekten ne istediğini. Önce ben demeye öyle alışmışız ki zor geliyor çoğu zaman karşımızdakinin isteklerini dinlemek.

Belki sadece şefkat, belki sadece bir omuz arıyor kendine. Bizim dinlemeye üşendiğimiz istekleri belkide çok sade.

Hayat çok hızlı akıp gidiyor. Durun ve düşünün bugün onun için ne yaptınız.

Gerçekten isteyerek , içinizden gelerek gözlerinizde sadece onun ışığıyla, kalbinizde onun sevgisiyle...

Henüz bir şeyler yapmadıysanız elinizi çabuk tutun. Unutmayın doğru an şu an.

Eminim çok mutlu olacaktır.

Ve eminim çok mutlu olacaksınız.

Bazen karşımızdakinin istekleri beklediğimizden daha basit olabilir. Eğer birini gerçekten ve derinden sevdiyseniz beni çok iyi anlayacaksınızdır.

Sevginizi en derinliklerinizde yaşamanızı, daima gerçekten sevdiğiniz ve sevildiğiniz, hep olmak istediğiniz yerde olduğunuz, yalansız, egosuz, hergün dahada güçlenen, son ana kadar yanınızda olacak bir sevgi diliyorum.....

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Karşılıksız da olsa sevmek en güzeli bence. Şarkı bile söylemiş Yeni Türkü: Neydi bir arada tutan şey ikimizi, birleştiren neydi ellerimizi, bırak bana anlatma imkansız sevgimizi, SEVMEK BİR ÇOK ŞEYİ GÖZE ALMAKTIR. Sevgiyle kal.

İlyas Bayram 
 06.06.2007 13:48
Cevap :
Sevmek göze almaktır, evet ama göze almaktan daha çok, kaçıyorlar artık hem sevmekten hem de sevgi için çaba harcamaktan, emek vermekten. Menfaatin bittiği yerde bitiyor ilişki de. Çok teşekkürler....  06.06.2007 13:53
 

Karşılıksız sevmek dahada zordur hatta hastalıktır.Önce kalbinizi sarar virüs gibi ordan beyninize sıçrar.Onu adeta beyninize hapsedersiniz artık fotoğrafa gerek yoktur çünkü o baktığınız heryerdedir.Duyduğunuz her ses onun sesidir.Artık ayrılık zor gelmez elini tutmaya utandığınız sevgilinin hasreti hep içinizdedir.Onun uğruna kendinize söz verir ve başarıncaya kadar hiç durmadan nefes almadan uğraşırsınız.Ve başarınca yeniden doğacağım ve ona aşkımı ilan edeceğim dersiniz.Birden uyanırsınız bu hayal dünyasından ancak aradan 7 yıl geçer.Ortada ne aşkınız kalır nede aşık olduğunuz kişi .Sadece onun için harcanmış bir hayat.Onu asla göremezsiniz işte başardım,senin için diye sarılamazsınız çünkü hesap etmediğiniz birşey vardır.Oda Zaman !! adeta sizi yok edercesine çalışmıştır.7 senede dünyanın değiştiğini anlarsınız ama sizin kalbiniz 7 sene durmuştur.Artık uyum sağlayamaz başkalarına yaklaşamazsınız çünkü hala onun yarası kalbinizin en derin yerinde için için yanmaktadır.

mete cerit 
 08.07.2006 17:48
 

Ya var ya bu yazdığının tek cevabı var;o da şu.Sevilmek istediğimiz için,sevmeyi biraz zor bulduğumuz için,sürekli yok o arasın,yok o söylesin,yok o yapsın,ne bileyim bu tip sürekli olacak şeyleri hep karşıdan beklemek problem.Arkadaş,sen seveceksin,uğraşacaksın,emek vereceksin,üzüleceksin,ağlayacaksın,ekeceksin ve o ektiğin gözyaşlarınla büyüyecek ve de ortaya güzellikler gelecek.Bırakalım artık beklemeyi,sevelim karşılıksızca,safça...

The Huge Sun Rises 
 27.06.2006 17:41
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 139
Toplam yorum
: 1145
Toplam mesaj
: 191
Ort. okunma sayısı
: 3232
Kayıt tarihi
: 09.06.06
 
 

Ya herşeyim ya hiçim.... Birbirinden güzel fotoğraflarıyla yazılarımı destekleyen canım arkadaşı..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster