Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

03 Nisan '14

 
Kategori
Futbol
Okunma Sayısı
40
 

Gerilim provokasyonlarına dikkat et Galatasaraylı...

Gerilim provokasyonlarına dikkat et Galatasaraylı...
 

Hafta sonu oynanacak maçın matematiksel açıdan çok fazla birşey değiştirmeyecek olması, Fenerli medyayı da huzursuz etmeye başladı. 

Geçen hafta "saç-sakal" ile başlayan "taraftarı germe" güdümlü haberler; bu hafta başında "alkış" ile, hafta ortasında ise "bayrak dikme" haberleri ile, amaçları doğrultusunda ilerlemeye başladı.

Asıl amacı; zaten zor durumda olan Galatasaray'ı başkansız bırakmak olan bu haberler karşısında taraftarın göstereceği tepkinin boyutunun ne olacağı henüz bilinmiyor.

Medyaya söylediğiniz zaman hemen alınganlık gösterirler.. "Vay efendim herşeyin suçlusu medya mıymış?" diye ayağa kalkanları biliyorum. Ancak ne yazık ki bu hafta sonu -Allah korusun- birşeyler olursa; en baş sorumlu medyadır. Daha ilk "alkış" haberi çıktığında, provokasyon olduğu belli olduğu halde; ısrarla bütün medya bunun üzerine gitmeye başladı. 

Olay basit, net! Alkışlamazlar kardeşim. Şampiyon takımı karanlıkta bırakıp üzerine su sıkan bir yönetimi, attıkları golden sonra rakip taraftara hareket çeken futbolcuyu, "sadece rakip takım futbolcularını tebrik ediyorum" diyerek tepki koyduğunu sanan ama koca bir camiayı aşağıladığını farketmeyen, üstüne üstlük "k..duk mu lan" diye nara atan futbolcuyu hiçbir taraftar alkışlamaz..

Geçen seneki alkış haberleri de aynı minvaldeydi. Onunla ilgili de benzer şeyler yazmıştım. O zamanki haberlerin kaynağı Galatasaray olmadığı gibi, şimdiki haberlerin kaynağı da Fenerbahçe değil! Zira haberi yapanın isminin bile yazılmadığı, hatta haber niteliği taşımayan kurguda; "Fenerbahçeliler alkış bekliyor" denilmekte. Ne bir taraftar grubunun, ne bir futbolcunun ne de bir yöneticinin adı yok! Masa başında kurgulanmış ve servise verilmiş. Tıpkı "bayrak dikme" kurgusu gibi. "Alkış" gerekli kamuoyunu sağlayamamış olacak ki; bir de "bayrak" mizanseni uyduruldu. Planı kimin yaptığı bile belli değil. Çünkü yok öyle bir plan.. En azından düne kadar yoktu. Bu haberden sonra provokatör futbolcular böyle birşey düşünür mü bilinmez..

Sevgili Galatasaraylı;

Bu oyunlara gelme.. Hem kendini, hem sahadaki futbolcunu germe. Sahadaki futbolcudan daha çok sana görev düşüyor. 3 senedir takımına ceza aldırmayan sensin. Yitik bir sezonda bu gururunu yerle bir etme. Bırak da elalem "10 senedir Galatasarayın sahası kapanmıyor" desin. Tepkini küfür etmeden, olay çıkarmadan göstermenin de yolları var. Yönetime mi tepki göstereceksin? Bırak maç bitsin! Yap tezahüratını git evine. Sonuçta bu bir oyun. Ama maç oynanırken küfür etmek yerine kendi takımına destek ver. Çünkü bu haberleri yazanlar, tam da senin gerilmeni isteyen, maçı bırakıp yönetimle, teknik direktörünle, futbolcunla uğraşmanı isteyen provokatörler. Emin ol saha içinde de "vekil futbolcuları" olacak bunların. Gelin şu 3 seneyi 5, 10,20 seneye çıkarın.. 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 93
Toplam yorum
: 66
Toplam mesaj
: 4
Ort. okunma sayısı
: 554
Kayıt tarihi
: 27.01.09
 
 

Elektronik ve haberleşme mühendisiyim. Galatasaray taraftarı; evli; 1 erkek çocuk babasıyım. ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster