Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

18 Nisan '07

 
Kategori
Aşk - Evlilik
Okunma Sayısı
611
 

Geriye ne kaldı ?

Geriye ne kaldı ?
 

Onlar, pes etmeyi tercih eden o sıradan insanlar grubuna girmişlerdi. İhtiyacı olduğu zaman birbirlerinin yanında olanlardan değil…

Hayattan sıkıldıkları zamanlarda birbirine koşanlardan olamadılar. Sıkıntılarını, mutluluklarını, hayallerini sessizlikleriyle paylaştılar.

Geriye sadece; “isterdim ki…” , “keşke…” gibi sevilmeyen cümleleri kalmıştı.

Kısa metrajlı filmdi onların yaşadığı. Olması gerekenler olmamış, yapılması gerekenler yapılmamış, hiçbir şey için bir çaba harcanmamıştı. Bu durumda görünürde üzülecek bir şey de yoktu. İki olgun insan gibi konuşmuşlar ve olmayacağına karar vermişlerdi. E peki sevgi dedikleri şey bu kadar kolay kaybedilecek ya da bulunabilecek bir duygu muydu? Bu kadar kolay mı bulunuyordu? Sorgulamadılar bile… Kız sessiz kalmayı tercih etti. Belki anlar bazı şeyleri demeyi… Ama biliyordu. “Gene yanılmadım, bir kere de yanılt beni Tanrım” dedi ve gülümsedi kendi kendine.

O kadar yorgunlardı ki, belki seneler öncesinde olsa, saatlerce tartışacak, birbirlerini haklı çıkarana kadar konuşacak güce sahiplerdi. Düşündü kız… Oysa bugüne kadar kimler için çaba harcamışlardı ve şimdi nasıl silebiliyorlardı bir kalemde…Birbirlerine çok mu geç kalmışlardı yoksa çok mu erken karşılaşmışlardı ???

Sessizlikle geçen yol bittiğinde, her vedanın sonunda söylenen o son söz söylendi….

Kendine iyi bak…

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

sevgi yüksek karlı dağların tepesinde yılda bir açan çiçek misali..kaybetmek hepimizin alıştığı ve başarabildiği tek şey nerdeyse... şavaşmak gerekli bence sonuna kadar son askerıde kaybedinceye kadarr.. bütün yolları denedimm diyebiliyorsan ve savaşacak askerin kalmamışsa.. kabullenme zamanıdır işte. bakmadan arkana acıtmadan kendini daha fazla, gitme zamanıdır.aslında savaşı kaybeden sen değilsin "yüreğini hissedemeyen" odurr..

canan cengiz 
 19.04.2007 14:42
 

Yaşam ve ilişkiler varış noktası olmayan bir yolculuktur.Bu sebeple hiç birşey yaşamdan kaybedilen zaman değildir. Eline sağlık çok güzel olmuş. Kendine iyi bak

Alper Gözüaçık 
 18.04.2007 16:43
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 16
Toplam yorum
: 32
Toplam mesaj
: 12
Ort. okunma sayısı
: 1349
Kayıt tarihi
: 19.10.06
 
 

Kendini anlatmaya gelince insan bir an duraksıyor.. Galiba en zoru insanın kendini anlatması:)1982 M..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster