Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

18 Mayıs '07

 
Kategori
Eğitim
Okunma Sayısı
463
 

Gezi notları

Gezi notları
 

Çocuk gözüyle
Bir gezi sonrasında çocukların düşünceleri sorulduğunda onların gözüyle geziyi değerlendirmek bir başka oluyor. Sorduğumuz sorular da alınan cevaplar tam onların ilgi alanlarına göre.

Biz büyükler de öyle değil miyiz? Gezdiğimiz yerlerde kendi ilgi alanlarımıza uygun yerlere bakarız. Bundan yıllar önceydi. Bir otomobil almak istemiştim. Araba pazarına gittim geldim. Dayımla Ankara'da geziyorum. Dayım yakındaki bir evi göstererek, bak yeğen şuradan bir ev alacaktım derken. Ben tam o sırada caddenin kenarındaki bir arabayı göstererek bak dayı ben de şu arabadan alacağım demiştim. Hiç unutmam.

O günden bugüne ne değişti? Caddede gezerken apartman pencerelerindeki satılık ve kiralık yazıları dikkatimi çekmeye başladı. Çünkü zamanla o işler ilgi alanıma giriyordu.

Gençler sokağa çıksa onlar da kendi ilgi alanlarını derhal bulurlar kanımca. Bir masal vardır; Prensin biri bir çingeneyle evlenir. Bir gün yolları ormana düşer. Ormanda büyük ağaç gövdelerini gören çingene "Amma kasnak olurmuş ha" der. Bizimki de öyle işte. İlgimiz neye göre ise, gördüklerimiz de ona yoğunlaşıyor. Ne yaparsın "Dervişin fikri ne ise zikri de o olurmuş"
Bu durum çocuk olsun büyük olsun hiç değişmiyor.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Ne güzel bakış açısı hocam. Onların görüşlerine önem vererek, onları anlayarak öğretim çabanızı sürdürmeniz,ne kadar güzel.

DurmuşGüler 
 20.05.2007 22:50
Cevap :
Teşekkür ederim. Saygı ve sevgilerimle...  20.05.2007 23:02
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 12
Toplam yorum
: 5
Toplam mesaj
: 14
Ort. okunma sayısı
: 1997
Kayıt tarihi
: 16.05.07
 
 

Öğretmen olarak, yeni programın uygulayıcıları olarak görüşlerimizi aktarmak istiyoruz. İlköğreti..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster