Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

20 Haziran '13

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
568
 

Gezi Parkı Direnişi; 'Büyük Oyun'un ardındaki gerçekler

Gezi Parkı Direnişi; 'Büyük Oyun'un ardındaki gerçekler
 

http://www.odatv.com


Huzur ve güven ortamının iç ve dış düşmanları tarafından senaryosu yazılan Gezi Parkı Direnişi'nin üzerindeki sis bulutu yavaş yavaş dağılmaya başladı.

Göstericilerin amaçlarının Gezi Parkındaki ağaçlar olmadığı ortada... Mesele üç beş ağaç, börtü böcek ve çiçek ise buyrun işte 7/24 çalışan belediyemiz bunlardan bol miktarda dikti. Daha sonra başbakanımız ise yargı sürecini bekleyeceklerini lütfettiler. Sayın valimiz ise duran adamlara ilişmeyeceklerini açıkladı. Dünyanın hiç bir ileri demokrasisinde böyle bir başbakan, böyle bir belediye hizmeti, böyle bir vali bulamazsınız.

Tüm bu olumlu yaklaşımlardan sonra hâlâ istekleriniz bitmiyorsa ben bu işte art niyet ararım arkadaş. Zaten burnumuza Gezi Park'tan pis kokular gelmeye başlamıştı. Demek boşuna değilmiş.

Gelelim kafamızda oluşan soru işaretlerine;

Kim bu Davide Mortello diye meraklandım araştırdım. Bir kere adamın soyadı bile tehlikeli, Mortello türkçemizde Çekiç anlamına geliyor. Bilindiği üzere çekiç darp etmek amacıyla kullanılan bir alet. Darbelerden, Balyoz'lardan çok çekti bu millet. Halende çekmeye devam ederken şimdi bu( bence Çekiç kod adlı) piyanist neyin nesi? Ne oldu da Bulgaristan'da konser verirken apartopar ülkeme huzur bozmaya geldi? Seni ve piyanonu kim örgütledi?Gezi Parkı'na yaymış olduğun müzik o körpe beyinleri isyana mı teşvik ediyor? O meydanda saatlerce piyano çalacak gücün nerden geliyor? Arkanda kim var arkadaş?.

E bunca yanıt bekleyen soru olunca emniyet teşkilatı doğal olarak piyanoyu göz altına aldı. Üç gün süren sorgusunda konuşmadığı ve direndiği haberini aldık. Yasal süre sona erince yurtdışına çıkış yasağı konulması kaydıyla piano tutuksuz yargılanmak üzere tahliye edildi. Bence bu piyano ve çalgıcısı tam bir muamma. Dış mihrakların büyük oyunu olabilir.

Araştırılmalı...

Bir başka dikkatimi çeken şey ise boş ayakkabıların alanlara bırakılması olayı. Oldukça ilginç. Benim bildiğim boş ayakkabı ölü evinin kapısına konur. Neler oluyor yahu? Yoksa öldükte haberimiz mi olmadı?

Bu ayakkabıların bir çifti Galata Kulesi civarına bırakıldı. Ne var bunda diyeceksiniz? Bu ayakkabıların diğerlerinden farkı birbirlerine bağlı olması. Bu bağlanma olayının örgüt içi mesajlaşma olacağından şüphelenen istihbarat teşkilatı bağlı ayakkabıların hangi örgüte bağlı olduğunu araştırmaya başladı. Bu arada ayakkabıların yerli olması eylemin iç mihraklara ait olduğu şüphesini uyandırıyor.

Görüldüğü üzere yurdumun üstünde oynanan oyunlar yavaş yavaş belli olmaya başladı.

Hamdolsun!

...

Karşılıksız, koşulsuz, dört dörtlük bir vatan sevgisinin hüküm süreceği günlerde sarmaş dolaş olmak üzere...

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Bu yazıyla kimleri kandıracağınmızı çok merak ettim, komplo terileri yaratmakta da üzerinize yok, sizinde birilerine yaranmak gibi bir hevesiniz var anlaşılan.

Mehmet Selçuk 
 21.06.2013 10:33
Cevap :
Bu satırları yazacak kadar öfkelendiğinize göre yapmış olduğum İRONİ hedefine ulaşmış demektir. Katkı ve katılımınıza teşekkürlerimle...  21.06.2013 21:40
 

Bilmiyorsanız bilgilendirelim: çekiç çivi çakmak için kullanılan bir alettir. Marangozun, tamircinin aletidir. Sizin dediğinize inanacak olursak, bıçak ekmek kesme değil cinayet silahı, araba taşıma değil adam ezme silahı, kaşık yemek yeme değil göz çıkarma silahı olur.

Volkan Burak 
 21.06.2013 10:27
Cevap :
Bu satırları yazacak kadar öfkelendiğinize göre yapmış olduğum İRONİ hedefine ulaşmış demektir. Vermiş olduğunuz değerli bilgilere teşekkürlerimle Selam ve saygılarımla...  21.06.2013 21:42
 

Öncelikle yazınızın sonundaki dileklerinize ve bu dilekleri yazıya dönüştüren duygularınıza canı gönülden katıldığımı belirtmek isterim. Dahası kurtuluşumuzun da nihayet böyle bir manzaranın eseri olacağını düşünüyorum. Boş ayakkabı görüntüsüne ilişkin ifade ettiğiniz, “Neler oluyor yahu? Yoksa öldükte haberimiz mi olmadı?” sorgulamanızı da çok anlamlı buldum. Buna dair de şunu söylemek isterim: Maalesef öleli, ya da özümüzü kaybedeli çok oldu, son yıllardaki yaşadıklarımız yeniden doğuşumuzun sancılarıdır. Ama hiçbir kuvvet, bu yeniden doğuşumuzu engelleyemeyecektir. Anadolu’m er, ya da geç ayağa kalkmasını başaracaktır. Görüşmek üzere, sevgi ve saygılar…

Rıza Üsküdar 
 21.06.2013 3:14
Cevap :
Teşekkürler. Benden de selam ve sevgiler...  21.06.2013 15:24
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 257
Toplam yorum
: 1319
Toplam mesaj
: 253
Ort. okunma sayısı
: 1490
Kayıt tarihi
: 27.09.07
 
 

Anadolu'nun doğusunda sonradan ismi değiştirilen köylerden birinde zemheri zamanına denk gelen bi..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster