Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

10 Temmuz '08

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
1553
 

Gıcık oluyorum, Anlamıyorum, Kanıma dokunuyor.

Gıcık oluyorum, Anlamıyorum, Kanıma dokunuyor.
 

Yiğit Özgür den...Buna da gıcık oluyorum. Elimde değil.


Herkesin bir yazı dizisi var. Benim yok. Niye yok? Çünkü yazmadım. Demek ki, yazarsam olabilir diye düşündüm. Sonra da GAK şeklinde kısaltılabilir bir başlık buldum. Minik minik notlar alırdım. Bu notlarda ilginç şeyler yazardı. Notlar minik olduğu için hepsini kaybederdim. Şimdi buraya yazıp, kaydetmeyi planlıyorum ki, kaybeymektense kaydetmek evladır. Aferim bana. Ben çok yaşıyayım emi.

Gıcık oluyorum:

Çantasında reklam icabı da olsa, deterjan taşıyan kadınlara gıcık oluyorum.

Yahu tamam mermol sihirli narinlen yıkamış olabilirsin de, buna inandırmak için "ahanda bak yıkadım" diye çantanda taşıman, ve dahi yakışıklı bir erkekle buluşmaya giderken bunu yapman garip olmuyor mu? Hadi Ayşe teyze süper kahraman onu anlıyoruz.
Onu da geçtim. Çıkardın plastik şişeyi gözümüze soktun, e peki içinde deterjancıdan alınmış 2 ytl lik açık deterjan olmadığını nerden bilcez?
Ayrıca bu nasıl arkadaştır ki, senin sözüne güvenmiyor? Böyle arkadaşlık nereye kadar?Anlamıyorum:

Kadınlardaki alışveriş hafızasını anlayamıyorum.

Anlamam da mümkün değil. 32 ay 8 gün evvel tango daki pembe bluzün aynısının önü fırfırlısını bu sefer borçka da 2 ytl 62 kuruş eksiğine bulan ve bunun hesabını yaparken aynı anda açtığı 5 telefonla 8 arkadaşını bilgilendirebilen bu üstün zeka ve hafıza sahibi ırk, bir gün önce aldığı onca şeye rağmen, bir gün sonra "ay giyecek hiç bir şeyim yok" diyerekten tekrar nasıl alışverişe çıkabiliyor?

Bir hafta önce kendisine bir ton ayakkabı, ona uyumlu çanta, ona uyumlu kemer ve kombine etek bluz alabilen, kocasına/sevgilisine kravat almaya diye çıktığı alışverişten elleri dolu olarak dönerken, nasıl oluyor da kravatı unutuyor?
Kanıma dokunuyor:

Kendileri mahkemeye verildiğinde hepsi satılmış olan adalet sistemine sövülürken, sözde bir iddia ile herkesi içeri alır, davayı bir türlü açamazken atılan, "sonuna kadar arkasındayız, adalete güveniyoruz" naraları

Travmatik anırıcı gibilerin artık gizlemeye gerek duymadıkları söylemleri.

Atatürk cumhuriyetinde yaşamasına rağmen, tüm yapılanları görmezden gelerek "sevmiyorum" diyenlerin olması değil, artması ve güçlenmesi kanıma dokunuyor.

Hem de çok dokunuyor.

Special thanks to Kerem Oğuz

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Kadınlar hakkında tespitleriniz doğru, kendimden biliyorum:) Kadınların karşı cinse hoş görünmek için diil de hemcinsleriyle rekabet için giyindiklerini( giyinmekten kastım ; kozmetik,bakım,giyim,kadına dair hoşlukların hepsidir) bir çoğumuz biliyor ve kabul ediyoruz sanırım. Bu arada yazılarınızı takip ediyorum. Çok doğal espri yapmaya zorlamış havasında diil de, öyle gelişigüzel çıkıvermiş konuşmalar, samimi bir dost arkadaş sohbeti gibi. Gak konusuna gelince biliyorsunuz Ahmet Kaya'nın da GAK Prodüksiyon şirketi vardı, ve bu sözcüğe çok büyük anlamlar yüklemişti. Sizin de bildiğinizden eminim ama ben yine de tekrarliim. Kargalar ömürleri 100-150 yılı bulan hayvanlardır. Çok güçlüdürler ve çok zor şartlarda yaşamlarını sürdürebilen mücadeleci hayvanlardır. Masallardakinin aksine çok zekiilerdir. Tepemizde yüzlercesi uçuşurken yanımdakilerin lanetler okuduğu benimse ''Ne güzel hayvanlar yaaa'' dediğim hayvanlardır. Keçilerle iyi dostlar (şu, al gülüm ver gülüm mevzuu).Kısaca hoşşş.

kırlangıç 
 10.12.2008 0:04
 

"Gıcık oluyorum" kısmındaki hadiseye ben de gıcık oluyorum. "Anlamıyorum"dakine kısmen katılıyorum, her kadına yormamak gerek çünkü. Ama gerçekten öyleleri var ve anlamamakla birlikte onlara hayret ediyorum. "Kanıma dokunuyor"a gelince: Kesinlikle, benim de kanıma dokunuyor, ve "travmatik anırıcı" benzetmesine bayıldım doğrusu! Tebrikler, hatta alkışlarrr!!!

OynamıYorum 
 31.08.2008 17:29
 

Ben de arkadaşını satanlara, unutanlara gıcık oluyorum. Bu böyle biline... Konuya gelince ben artık izlemediğim için gıcık olmuyorum. Alışveriş merkezleri konusuna gelince ben değil kocamı bıraksan akşama kadar raflarda ne var ne yok noktasına virgülüne kadar inceleyecek. Zorla kavga ederek alışveriş merkezlerinden çıkaran benim. Giyecek bir şeyim yok meselesine gelince. Evet, bazen gar dolap dopdolu olsa da giyecek bişey bulamıyoruz. Çok gıcık bi durum.:)

Ayrıntıda gezinmek 
 31.08.2008 0:10
 

Ben ilk kez duydum çantasında deterjan taşıyanı. Parfüm, makyaj malzemeleri, deodorant, iğne, iplik, kopça, çengelli iğne, düğme, tarak, şemsiye, küçük albüm, para çantası, taşıyanı gördüm ama ilk kez deterjan taşıyanı duyuyorum. Pes doğrusu ne diyelim ki...Titiz bayanlarmış vesselam... Daha neler duyacağız...Selam ve sevgilerimle...

Zeynep Gülay 
 01.08.2008 17:31
Cevap :
Reklam icabı sevgili ablacım. yoksam ben de görmedim.  02.08.2008 19:21
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 40
Toplam yorum
: 561
Toplam mesaj
: 254
Ort. okunma sayısı
: 7298
Kayıt tarihi
: 20.03.07
 
 

Karga, kargagiller (Corvidae) familyasından Corvus cinsini oluşturan, iri yapılı, düz gagalı, pençel..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster