Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

30 Nisan '17

 
Kategori
Beslenme / Diyet
Okunma Sayısı
92
 

Gıdaya saygı projesi

Gıdaya saygı projesi
 

Gıdaya saygı projesi


Güvenli gıda tüketimi, bilinçli tüketim ve yeni ürün fikirlerini ele aldığımız bu güzel köşede bazen güzel haberlere de yer veriyorum. Bana göre haber niteliği taşıyan bir konu özel olmalı, işe yaramalı ve en önemlisi takdir edilmeli. Bu sefer duyduğum şey öyle güzel ki, hepinizin hoşuna gideceğini düşünüyorum.

Ülkemizde bulunan bir market zinciri “ Gıdaya saygı “  düşüncesiyle bir proje başlatmış. İsrafı önlemek ve ihtiyaç sahiplerinin kaliteli gıdaya ulaşması amacıyla bu iş için kollar sıvanmış. Bu sayede gıda imha oranlarının %50 düşeceği belirtilmiş durumda. Bu fikir ile bir sistem kurulmuş ve tabi ki teknolojik alt yapıdan yararlanılmış. Tüketilebilir halde olan ve besleyici özelliğini koruyan gıdaların bu şekilde başkalarına ulaşmasını sağlamak çok güzel bir düşünce değil mi? Bazı fikirleri duyunca her zaman şu soruyu sorarız : “ Bunu biz neden daha önce düşünemedik ? ” Genelde bu soruyu etkili bir çözümü ya da fikri duyduktan sonra söyleriz. Ama sahiden, neden düşünemedik yıllardır bunu?  Pilot uygulamaya bu sene başında başlanmış bile.  İlk etapta meyve sebze ile karşımıza çıkan bu projenin ilerleyen günlerde başka gıda ürünleriyle ülke genelinde uygulanması amaçlanıyor.

Sürdürülebilir ve sistematik düşünce yapısından dolayı bu fikri siz okurların da ilgiyle takip edeceğini düşünüyorum. Bu projeye tüm gücüyle adım atıp gerçekleştirenlere ise okuyucularım adına teşekkür ediyorum.

Not : “  Gıdaya hem saygı hem sevgi projesi. “                                            Sağlıkla Kalın!

                                                                                   Gıda Mühendisi – Nermin Özge Bilge

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 373
Toplam yorum
: 46
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 296
Kayıt tarihi
: 20.02.15
 
 

Gıda Yüksek Mühendisi  ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster