Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

25 Mayıs '07

 
Kategori
Aşk - Evlilik
Okunma Sayısı
4140
 

Giden sevgilinin ardından

Giden sevgilinin ardından
 

Paketlenmiş iki porsiyon sevgi. Aynı masada büyük bir iştahla tüketilen bir aşk yemeği gibi. Romantik bir müziğin eşliğinde, sonsuzluk bestesinin, koskoca yalanının tam ortasındaki pistinde hiç bitmeyecekmiş gibi yapılan muhteşem bir dans. Dudakların birleşmekte hiç acele etmediği ve birbirine yaslanan vücutların cinselliğin dışında bir limanda dolaştığı izleniminin verilmek istendiği iki kişilik bir kandırmaca. Dalgaların kıyıya vurduğu kumsaldaki koşuşturmaların ayak izlerinin, bir anda suların altında kalarak kaybolması kadar süren, çok kısa bir mutluluk. Hiç bitmeyecek sanılan bir sevişmenin başlangıcındaki hayal kırıklığı.

Giderken, paylaşılan aşkın ve sevginin tüm dekorlarınıda alıp götürmüştü sanki beraberinde. Şarkılarımıza ortak olan deniz bile dalgalarını kıyıya vurmaktan çekiniyordu sanki diye düşündü bir an. Oturduğu banktan yaşama, paylaştıklarına ve onun yalancı şahitlerine nefretle bakıyordu. İki yüzlü bir sevgilinin senaryosuna kanan ve ona dekorluk yapan hayatı ciddi bulmuyordu artık. Yaşadığı aşka ve sevgiye saygısı olmayan, hiç bir sorumluluk almadan, arkasına bile bakmadan giden ruhsuz insanların, nasıl oluyorda kapalı gişe oynuyordu yaşam sahnesindeki oyunları.

Acaba giden sevgilinin ardından yaşanan hayal kırıklığımı acıtır en çok içimizi, yoksa paylaşılan anılarmıdır bizi böylesine yaralayan. Belirli saatlerdeki buluşmaların alışkanlığının yarattığı boşlukmu yoksa bencilce içimizi daraltan. Terkedilmişliğin sahilinde ağlarken, giden sevgili neden düşünülür hala? Geri döner diye beklemelerimizmi hakim oluyor yoksa farkında olmadan ruhumuza.

Giden sevgili dönerse aniden buralara, belkide umursamazca yaslarım başımı yeniden omuzuna. Bir anda en büyük aşkların bile kaybolduğunu öğrendim artık nasılsa, yaşamın bilinmeyen sonsuzluk limanında .

Giden sevgililerin ardından,
bir yalnızlık şarkısı dökülür dudaklardan.
Ne kadar kızılsada giden sevgiliye,
anlamsız bir gözyaşı süzülür yanaklardan.

Hülya Kanatlı / HÜLYALAR

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

nedendir giden her sevgilinin dönmesi beklenir döndügü zamanda sımsıkı sarılamazsın gecmıstekı her seyı unutursun bı tek sey harıc gıdısını bu yuzden gıden sevgılı hıc donmesın daha ıyı donerse cok gecmeden gıden sen olursun

ibrahim yilmaz 
 28.01.2008 0:40
Cevap :
Gerçekten enteresan saptamalar. Ağzınıza sağlık. çok eşekkür ederim yorumunuza. Sevgilerimle  28.01.2008 15:09
 

Güzel bir yazı kaleminize sağlık Sevgiler

Arzu KARADAĞ 
 31.05.2007 10:17
Cevap :
Yorumunuza çok teşekkür ederim Arzu Hanım. Sağolun. Sevgilerimle  31.05.2007 14:34
 

Çok isabetli belirtmişsiniz nedenleri. Alışkanlık, bırakılan boşluk, beklentiler, hayal kırıklıkları. Terkedenler, tekettiklerinde, geride kalan birazda suçluluk hissi duyuyor ister istemez. Yinede, karşılıklı bitene kadar olması, iki tarafıda yaralamayacaktır. Bitirilmeden ayrışan beraberliklerde, hep üzülen bir taraf kalacaktır geride. Yarım bırakıp gidenlerde ise, ne emek vermiştir bu sevgiye, nede sevmesini biliyordur kendi gönlünce. Bu yüzden, .......... Çok duygu yüklü ve isabetli bir yazıydı. Teşekkür ederim.

DurmuşGüler 
 25.05.2007 19:03
Cevap :
çok teşekkür ederim bu güzel saptamalarınız için. Yazıma ayrı bir anlam kazandırmışsınız. Duygu katmışsınız. Sevgilerimle  26.05.2007 9:26
 

çok güzel bi yazıydı.hayal kırıklığı yaşamamak dileğiyle.. sevgiler

ScReAm 
 25.05.2007 16:22
Cevap :
Evet scream hayal kırıklığı yaşamadan sevebilmek ve dostlukları sürdürebilmek çok önemli. Yorumuna çok teşekkür ederim  25.05.2007 17:14
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 34
Toplam yorum
: 114
Toplam mesaj
: 36
Ort. okunma sayısı
: 1350
Kayıt tarihi
: 05.03.07
 
 

İstanbul doğumluyum. Sosyal antropoloji bölümü mezunuyum. Güzel sanatların her dalı ilgimi çekmiştir..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster