Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

09 Kasım '11

 
Kategori
Anne-Babalar
Okunma Sayısı
117
 

Gidenime

Gidenime
 

ışığı içinde gizlim


Gitti uzun ince bir dal misali….. Üstünde turuncu ince kazağı; gözünde güneş gözlükleri… o bilmiyordu izledim güvenlikten geçişini; kemer tokasını çözüşünü….. Gitti ben üstümde  yeşil yerlere kadar  uzanan;  kolları  dökülüp volan oluşturan  çağla yeşilimsi elbisem; gözümde güneş gözlüklerim, bakır rengi topuklu ayakkabılarımın üstünde dikilerek izledim onu. Ve işi bittiğinde adını seslendim; döndü el salladı ve gitti…… Ben yine yalnız; indim arabama gittim; Teoman  şarkılarını söylerken eve gidemedim. Alışveriş merkezinde durakladım;  bir kahve içimi…. Bir önceki gece konuştuklarımızı düşününce ki  şimdilik bana kalsın; gözlerimden yaşlar süzüldü…. Bu yine bir gidenin ardından; ama bu defa  farklı gitti.Büyüdü; artık  benim değil; artık kendinin…… Ve ben bir kez daha yalnız evime döndüm;  yalnızlığıma  kimlerini deyimi ile kendi yarattığım sonsuz  yalnızlığıma….. Bu yazıya başlamadan beş dakika önce aradı; bir şeyler sordu…Ben de kaplumbağamızı sordum; artık O bakıyor…. Gidenim; sana hiç doyamamış olsam da bu gidişine hayranım…. Yine odanı toparladım; çarşaflarını kokladım;  havlularını yıkadım; daha sağlam durmalıyım artık; ocağın bacası tütmeli; beynin; gönlün  yoruldukça gelip dinlenmeli…. Çiçekler  renk ahenk olmalı;  bugün değilse de gönlün elbet farkına varacaktır. Bu  emanet çifte emanet artık bana…Gidenlerin ardından kalan ben; sessiz  sakin, gönlüm kabullen….. (Gidenden Kalan 1 )Özel bir bayramdı; sabahları bisiklet ve deniz; sen uyanınca kahvaltı; uzun süren yemek sohbetleri süsledi akşamlarımızı….. Kah kapıştık, kah kitaplara daldık; kah ağladık yok yok ben ağladım; ve kahkahalar da attık zaman zaman bıçak gibi kesilen…… Özlediğimizi andık…. Ve bitti. Gidenim; burada beklemedeyim……Yolun açık olsun…… git  yedi tepeli şehire…… benim için de….

 

09.11.2011   18.48   ANTALYA 1     http://blog.milliyet.com.tr/gidenden-kalan/Blog/?BlogNo=100827

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

sn.prensese..sozlerin eksik kaldigi anlar vardir..o anlarda yalnizliginiza donersiniz..orada alistiginiz huzun vardir..ve daha bir cok his..tebrikler..yillanmis bu blogunuz her donem okunur..bugun okudum ve bugun yazdim.halbuki siz uzun sure once yazmissiniz..kutluyorum..

Aydın ADAM 
 02.06.2013 19:19
 

Sevdiğinizden ayrılmak zordur. Giden içinde tabii.Hele de resimdeki gibi elinde bardağı ve üzgün bakışı varsa, o da zor gitmiştir.Geçen ay ben de oğlumu havaalanından yolcu etmiştim,onsuz eve zor dönmüştüm.

Bosnalı 
 25.11.2011 0:56
Cevap :
YORUMUNUZU YENİ GÖRDÜM EVET ÇOK ZOR; AMA BU SÜREÇTE GİDE GELE ALIŞTIK:)))))  02.02.2012 9:24
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 106
Toplam yorum
: 421
Toplam mesaj
: 73
Ort. okunma sayısı
: 657
Kayıt tarihi
: 17.07.07
 
 

Güneydoğu Anadolu bölgesinin Siverek  ilçesinden çıktım; üstüne Maarif Kolej eğitimi aldım ve tıp..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster